واترجت صنعتی استخر و پارک آبی

افراد زیادی برای حفظ سلامتی و تندرستی و یا تفریح به محیط های ورزشی مراجعه می کنند. در این محیط ها تمیز بودن فضای فعالیت ورزشکاران دارای اهمیت است. ورزش در محیط تمیز و عاری از آلودگی قطعا بر روی سطح سلامتی افراد موثر می باشد. همچنین یک محیط ورزشی تمیز با جلب رضایت ورزشکاران زمینه را برای مراجعه بیشتر آنها فراهم می آورد. در واقع تمیز بودن یک مجموعه ورزشی مانند باشگاه بدنسازی، ورزش های رزمی و استخر هم برای متولیان آن و هم برای مراجعین مزیت داشته و دارای اهمیت است. ابزار ها و دستگاه های نظافتی متعددی برای استخر ها استفاده می شوند که در اینجا به کاربرد دستگاه واترجت صنعتی اشاره می کنیم.


اهمیت بهداشت در یک مجموعه ورزشی

همانطور که در ابتدا بیان شد، حضور روزانه ورزشکاران در مجموعه های ورزشی باعث می شود تا میزان سطح بهداشت کاهش پیدا کند. بنابراین برای جلوگیری از انتقال بیماری ها بین افراد و حتی آلوده شدن نیروی های مشغول به کار نظافت و شستشوی منظم سطوح مختلف در باشگاه ها، استخر ها و سایر مجموعه های ورزشی اهمیت دارد. ارتقای سطح بهداشت محیط های ورزشی با استفاده از ابزار های نظافتی بطور موثر صورت گرفته و از مشکلات نظافتی و بیماری ها جلوگیری می نماید. البته در استاندارد های تعیین شده توسط مراکز بهداشتی مسئول، مواردی هم برای مجموعه های ورزشی ذکر شده که رعایت آنها ضرورت دارد.


 شستشوی استخر و پارک آبی

استخر ها بعلت وجود آب و رطوبت موجود در محیط مستعد جذب آلودگی هستند. بنابراین بخش های مختلف استخر از ورودی ها تا لبه های استخر، سرویس های بهداشتی، کاشی دیوار ها و بخش رختکن بایستی بطور منظم شستشو و نظافت شوند. عدم رعایت بهداشت و کوتاهی در شستشوی این سطوح باعث انتشار و انتقال بیماری خواهد شد. آلودگی ها همچنین به مرور زمان می توانند باعث لغزنده شدن سطوح کف سرامیکی استخر شوند. بنابراین شستن استخر بعد از هر سانس یا در پایان روز کاری و یا در چند نوبت در طول روز بایستی انجام گیرد.


استفاده از واترجت برای شستن استخر

استخر ها و پارک های آبی برای شستن سطح تجهیزات مورد استفاده و داخل استخر به ابزار نظافتی واتر جت صنعتی نیاز دارند. این دستگاه آب پر فشار را بر روی سطح پاشش نموده و از این طریق جرم و آلودگی را از سطح جدا می نماید. عملکرد موثر و بی نقص کارواش یا واترجت صنعتی در حذف آلودگی ها بعلت استفاده از پمپ کارواش و نازل مناسب می باشد. پمپ فشار آب ورودی رد شده از فیلتر را افزایش می دهد تا قدرت حذف آلودگی های استخر دو چندان شود. همچنین بخش های دارای دسترسی دشوار استخر و پارک آبی با استفاده از این دستگاه به راحتی تمیز می شوند. نازل بخش مهم دیگر واترجت صنعتی است که در نحوه پاشش آب بر روی سطح موثر است. آب با زاویه پاشش بالا مانند ۴۵ درجه سطح بیشتری را پوشش می دهد ولی قدرت پاشش نازل کوچکتر مانند نازل ۱۵ درجه را ندارد. انتخاب نازل واترجت صنعتی به جنس سطح و حجم و نوع آلودگی وابسته است.


مزایای واترجت صنعتی برای استخر و پارک آبی

استفاده از واترجت صنعتی در استخر و پارک آبی مزایای متعددی دارد که تعدادی از آنها عبارتند از :

-       نظافت و شستشوی سریع بخش های مختلف

-       کاربرد های متعدد در نظافت استخر

-       نظافت موثر و کم هزینه

-       کاربری آسان و کم زحمت دستگاه برای شستشوی سطوح

-       افزایش کیفیت نظافت و ارتقای سطح بهداشت

-       امکان حذف رنگ های پوسیده و حذف جلبک از استخر

-       امکان تنظیم فشار آب و دبی با توجه به کاربرد مد نظر

-       قابلیت شستشوی سطوح با دسترسی دشوار

گالری تصاویر

شستشوی کف استخر با واترجت شستشوی کف استخر با واترجت صنعتی شستن استخر با دستگاه کارواش صنعتی نظافت پارک آبی با واترجت نظافت پارک آبی با واترجت

درخواست اطلاعات بیشتر