اصول شستشوی کفپوش ورزشی با اسکرابر

سطوح کف در سالن های ورزشی و بدن‌سازی حساسیت بالایی دارند و آسیب دیدن این سطوح هزینه های بسیار زیادی را برای ترمیم و بازسازی در پی دارد. بنابراین نیروهای انسانی جهت استفاده از تجهیزات نظافت دستی و مکانیزه آموزش های لازم را ببینند تا صدمه ای به کفپوش ها وارد نشود. علاوه بر کاربران آموزش دیده، به کار گیری تجهیزات مناسب و پیشرفته از جمله دستگاه اسکرابر برای شستشوی اصولی و ایمن کفپوش های ورزشی اهمیت ویژه ای دارد. هنگام شستشوی سطوح کف در سالن های ورزشی، اپراتور و نیروهای انسانی باید نکات مهم مربوط به استفاده از دستگاه را بدانند.


4 نکته درباره اسکرابر سالن ورزشی

بهره مندی از دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی در مجموعه های ورزشی مانند سالن های بدن‌سازی، بسکتبال، والیبال، فوتسال و ... مستلزم رعایت چند نکته می باشد:


توجه به جنس کفپوش

پیش از شروع هر کاری ابتدا باید بدانیم نوع کف‌پوش چیست و تولید کننده آن چه توصیه هایی برای مراقبت از این کف‌پوش ارائه داده است. این بسیار مهم است که برای نظافت و شستشوی سطوح کف از چه وسیله ای استفاده می شود تی دستی یا اسکرابر صنعتی. انتخاب یک ابزار اشتباه و ناکارآمد رد آلودگی و غشایی بر روی سطح باقی می گذارد که در نهایت جلا و پردازش سطح را از بین می برد. به طور کلی در صورت استفاده از ماده شوینده نیز بهتر است ماده خنثی و بی رنگ باشد. کاربر باید بداند دقیقاً چه مقدار ماده شوینده به مخزن اسکرابر بیفزاید و دمای آب مورد استفاده بر اساس توصیه های تولید کننده کف‌پوش چه قدر باشد. باید توجه داشت که تا حدود 30 روز پس از نوسازی و بازپرداخت کف‌پوش های ورزشی از دستگاه زمین شوی استفاده نشود.


نظافت اولیه قبل از شستشو

نظافت قبل از شستشو دادن سطح با اسکرابر اهمیت دارد. اگر در محیط گرد و خاک و سایر زباله ها و آلاینده ها با ابعاد بزرگ وجود داشته باشد باید قبل از شروع به کار دستگاه اسکرابر این مواد از محیط حذف گردند. اگر یک ذره جامد کوچک هم در داخل برس یا پد اسکرابر باقی مانده باشد می تواند به بخش های بزرگی از سطح آسیب برساند. هم چنین باقی مانده آلودگی ها در لاستیک تی سبب ایجاد خط و خش روی کف‌پوش ورزشی می شود. به منظور جلوگیری از چنین اتفاقاتی نظافت اولیه پیش از شستشو ضرورت دارد و در کنار آن نظافت برس، تی و شیلنگ های اسکرابر بعد از هر بار استفاده و آماده سازی آن برای کاربردهای بعدی کیک امر مهم و ضروری به شمار می آید.


انتخاب تجهیزات جانبی مناسب

برای شستشوی کف‌پوش ورزشی انتخاب دستگاه اسکرابر مناسب به همراه تجهیزات جانبی کارآمد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. اگر دستگاه کف شوی در بخش های دیگر ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد پیش از به کار گیری در سالن ورزش باید از تمیزی مخازن آب تمیز و کثیف و تمیزی و سلامت برس و لاستیک تی اطمینان حاصل نمود. با توجه به حساسیت بالای کف‌پوش های ورزشی برس و پد نصب شده بر روی دستگاه اسکرابر صنعتی باید نرم باشد و با جنس کف‌پوش سازگاری داشته باشد.


تنظیم فشار برس

فشار برس دستگاه بر روی سطح به مقدار مناسب باشد. فشار بیش از اندازه به کف‌پوش صدمه وارد می کند. در صورت انتخاب برس یا پد مناسب و هم چنین افزودن ماده شوینده به مخزن آب تمیز دستگاه به مقدار مناسب و درست تمیزی سطح حاصل می گردد و دیگر نیازی نخواهد بود برای دست یابی به تمیزی بیشتر فشار برس افزایش یابد. هم چنین کاربران باید از سلامت و عملکرد درست سیستم مکش اسکرابر اطمینان داشته باشند تا آب اضافه بر روی کف‌پوش ها باقی نماند و کف‌پوش به دلیل وجود آب و رطوبت دچار آسیب نگردند.


با در نظر گرفتن جنس کفپوش در سالن های ورزشی و انتخاب دستگاه اسکرابر صنعتی متناسب با آن شستشوی این سطوح با اطمینان خاطر صورت خواهد گرفت. به این ترتیب از آسیب دیدن و در نتیجه به بار آمدن هزینه های گزاف جلوگیری به عمل آمده و طول عمر کفپوش ها افزایش می یابد. 

گالری تصاویر

اسکرابر ورزشگاه اسکرابر ورزشگاه اسکرابر ورزشگاه اسکرابر ورزشگاه اسکرابر ورزشگاه

درخواست اطلاعات بیشتر