تجهیزات نظافت صنعتی مجموعه ورزشی

یک باشگاه، مجموعه و یا مرکز ورزشی به دلیل برخورداری از شرایط ویژه نیازمند نظافت مداوم و مستمر می باشد. این مراکز درصورتی که مورد توجه کافی قرار نگیرند می توانند به محلی برای انباشت و انتقال آلودگی ها تبدیل شوند. اما برخی موانع در این قبیل مراکز ممکن است امر نظافت را به عملیاتی زمانبر و دشوار تبدیل نماید. امروزه با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی نظیر اسکرابر، واترجت، جاروبرقی صنعتی و ... می توان یک مجموعه ورزشی را با سرعت و کیفیت بالا نظافت نمود. 

موانع نظافت یک مجموعه ورزشی

وسعت بالای محیط، رفت و آمد مداوم افراد، نیاز به نظافت مداوم به دلیل حفظ سلامتی افراد، نیاز به تعداد زیاد نیروی خدماتی، حجم بالایی آب و مواد شوینده و... همگی از موانع نظافت یک مجموعه ورزشی به شمار می آیند. از این رو لازم است تا با استفاده از تجهیزات تخصصی به نظافت این مراکز پرداخت تا ضمن کاهش هزینه ها، کیفیت بالاتری را نیز بدست آورد.


دستگاه های نظافت صنعتی مورد نیاز برای یک مجموعه ورزشی

یک مجموعه ورزشی ممکن است یک باشگاه بدنسازی کوچک، یک استخر بزرگ و یا یک محوطه باز مانند پیست دومیدانی و... باشد. در هر حال امروزه به علت تنوع دستگاه های نظافت صنعتی می توان متناسب با محیط های مختلف با توجه به وسعت، نوع و میزان آلودگی، دستگاهی کاملا ایده آل و تخصصی برای نظافت یافت. استفاده از این دستگاه ها به طرز قابل توجهی سرعت و کیفیت کار را افزایش می دهد به گونه ای که امروزه تقریبا استفاده از روش های سنتی برای شستشو و نظافت این مراکز منسوخ شده می باشد. در ادامه به بررسی برخی دستگاه های لازم برای تجهیز نظافتی یک مجموعه ورزشی پرداخته خواهد شد.


اسکرابر و شستشو کف

از سطوح کف می توان به عنوان آلوده ترین بخش ها در هر محیطی یاد کرد. رفت و آمدهای مداوم، قرارگیری گرد و غبار و آلودگی های مختلف در درز و شکاف کفپوش ها، از میان رفتن جلا و کدر شدن کفپوش ها و... همگی از مهم ترین مشکلاتی است که در مورد شستشو سطوح کف محیط های مختلف همواره وجود دارد. با استفاده از دستگاه کفشوی صنعتی می توان به شستشو تخصصی و عمیق سطوح پرداخت. به ویژه در نوع سرنشین دار، کاربر قادر است بدون خستگی برای مدتی طولانی به شستشو آسان سطوح بپردازد. همچنین امکان خشک کردن سطوح همزمان با شستشو از خطر لغزندگی می کاهد. اسکرابر دستی برای باشگاه های کوچک و محیط های با موانع زیاد انتخاب ایده آلی می باشد.


جاروبرقی و جمع آوری گرد و غبار

یکی دیگر از دستگاه های نظافت صنعتی که برای تمامی باشگاه ها و مراکز ورزشی لازم است، دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد. این دستگاه ها با امکان مکش گرد و خاک و ضایعات مایع می توانند آلودگی ها را از لابه لای درز و شکاف ها کفپوش ها و تجهیزات خارج نمایند. 


پولیشر و جلادهی سطوح

ایجاد ظاهر مناسب در محیط بدون شک از عوامل مهم در جذب تعداد بیشتر مراجعه کننده می باشد. با استفاده از یک دستگاه پولیشر می توان به صورت دوره ای به جلادهی سطوح پرداخته و در عین حال با ایجاد یک لایه محافط از مواد براق کننده و واکس به افزایش طول عمر کفپوش ها و کاهش هزینه های ناشی از تعمیر و نعویض پرداخت.


سایر تجهیزات مورد نیاز برای یک سالن ورزشی

در کنار تجهیزات نظافت صنعتی مورد نیاز برای یک سالن ورزشی، تجهیز این مراکز به برخی دستگاه ها می توانند در ایجاد محیطی دلنشین و مطلوب موثر باشند. یکی از این دستگاه ها، دستگاه خوشبو کننده هوا می باشد که می تواند با پاشش اسانس های مختلف و مناسب برای یک باشگاه ورزشی، ضمن کاهش بوی نامطبوع محیط رایحه ای مطلوب در مجیط برقرار نموده و حتی موجب جذب مشتری بیشتر گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر