ساب کف سالن ورزشی

همچون بسیاری از مراکز پر رفت و آمد، سالن ها و مجتمع های ورزشی به نظافت مداوم و پیوسته نیازمند می باشند تا علاوه بر حفظ سلامت مراجعه کنندگان و ورزشکاران از انتشار آلودگی ها در محیط جلوگیری شده و جلوه زیبای این مراکز حفظ گردد. ساب کف سالن های ورزشی یکی از روش های رایج به منظور جلوگیری از آسیب به  کفپوش ها می باشد. می توان این عملیات را به کمک دستگاه های نظافت صنعتی نظیر پولیشر به صورت دوره انجام  داد.


علت ساب کف سالن های ورزشی

گاها انباشت آلودگی ها در کفپوش ها به دلیل رفت و و آمد های پیوسته صورت گرفته در یک محیط موجب کدر شدن سطح و آسیب به کفپوش ها می گردد در چنین مواقعی شستشو دیگر کافی نبوده و نمی تواند آلودگی ها را از میان بردارد درنتیجه به روشی با قدرت بیشتر نیاز می باشد. ساب کف سالن های ورزشی همان روش تخصصی و پرقدرت می باشد که می تواند با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و مکانیزه انجام شود. کفسابی می تواند پس از شستشوی زمین با دستگاه اسکرابر صنعتی انجام شود و تاثیر چند برابری داشته باشد.


دستگاه پولیشر صنعتی و ساب کف سالن ورزشی


دستگاه پولیشر یک وسیله نظافت صنعتی است که به منظور جلادهی و برق اندازی سطوح سنگ، سرامیک، کفپوش اپوکسی و... مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه دارای یک برس دوار، یک مخزن برای نگه داری آب و مواد شوینده و یک دسته کنترلی می باشد. با اتصال دستگاه به برق و چرخش برس عملیات کف سابی آغاز می گردد. ساب کف سالن ورزشی یکی از رایج ترین موارد استفاده از یک دستگاه پلیشر است که به وسیله آن می توان مساحت زیادی را با سرعت بالا جلادهی نمود.


مراحل ساب کف سالن ورزشی

به منظور استفاده از دستگاه پولیشر در محیط های مختلف اعم از ورزشی، تجاری، مسکونی و... لازم است تا مراحل زیر رعایت گردد. این مراحل عبارتند از:


- انتخاب برس مناسب

به منظور ساب کف سالن ورزشی با دستگاه پولیشر لازم است تا ابتدا نوع برس متناسب با سطح انتخاب گردد. برس های یک دستگاه پولیشر در انواع استاندار، نرم و زبر قابل به کارگیری می باشد.


- انتخاب ماده مناسب برای پولیش

پس از انتخاب برس نوبت به انتخاب ماده شوینده، واکس و یا ماده جلادهنده مناسب می رسد. تمامی موارد ذکر شده باید مناسب با جنس کفپوش و نوع آلودگی انتخاب گردد.

- تخلیه محیط

تخلیه محیط از موانع مختلف یکی از مهم ترین مراحل در ساب کف سالن ورزشی می باشد. هرچه موانع در مسیر کمتر باشد سرعت انجام عملیات افزایش یافته و احتمال آسیب به تجهیزات، دستگاه ها و یا افراد کاهش می یابد.


- اتصال به برق و شروع پولیش زنی

کار با دستگاه پلیشر بسیار آسان است و با طراحی ارگونومیک این امکان را برای کاربر فراهم می آورد تا بدون خستگی به کفسابی محیط های وسیع بپردازد. دسته کنترلی قابل تنظیم دستگاه، طول کابل مناسب و امکان هدایت و حرکت آسان از جمله مهم ترین ویژگی های یک پولیشر مناسب می باشد.


مزایای ساب کف سالن ورزشی

از مهم ترین این مزایا می توان به موارد زیر تقسیم بندی می گردد:  

- افزایش بهداشت محیط

پولیش زنی سطوح موجب از میان رفتن ناهمواری های نامحسوس بر روی کفپوش شده و با ایجاد یک لایه صاف از ایجاد آلودگی، جرم و رطوبت جلوگیری می نماید. به علاوه عوامل بیماری زا امکان یافتن محیطی برای تجمع نمی یابند و این  امر می تواند به افزایش سطح بهداشت در محیط کمک فراوانی کند.

- کاهش نیاز به نظافت

پس از ساب کف سالن ورزشی امکان نفوذ و قرارگیری مجدد آلودگی ها و گرد و غبار بسیار کاهش یافته و مقاومت سطح در برابر آسیب افزایش می یابد.

- کاهش هزینه ها

سهولت نظافت، مراقبت از سطوح با قرارگیری لایه ای محافظ نظیر واکس و جلادهنده بر روی سطوح می تواند علاوه بر مراقبت از کفپوش ها هزینه های ناشی از نظافت و یا تعمیر و تعویض آنها را کاهش دهد.

درخواست اطلاعات بیشتر