نظافت مجموعه ورزشی با بخارشوی صنعتی

سالن ها، مراکز و مجتمع های ورزشی همگی در طول روز به طور مداوم در معرض رفت و آمد قرار دارند. از این رو به منظور نظافت دقیق و صحیح این مراکز لازم است از روش های تخصصی و پیشرفته استفاده نمود. نظافت صنعتی مجتمع های ورزشی یکی از اصلی ترین و مهم ترین روش ها است که شامل به کارگیری انواع مختلف دستگاه های نظافتی بوده و می توان هرنوع آلودگی را در محیط از میان برداشت. دستگاه کفشوی صنعتی مجتمع ورزشی، مکنده صنعتی، جاروب شهری و... تعدادی از این دستگاه ها هستند.

اهمیت استفاده از دستگاه بخارشوی

استفاده مشترک افراد مختلف از دستگاه ها و تجهیزات موجود در سالن ها و باشگاه های ورزشی انتقال آلودگی ها و عوامل بیماری زا ار یک فرد به فرد دیگر ساده می نمایند. یکی از مهم ترین مراحل در نظافت صنعتی مجتمع های ورزشی ضدعفونی نمودن و شستشوی بخش های مختلف باشگاه می باشد. یکی از دلایل به کارگیری دستگاه بخارشوی سالن ورزشی شستشو در کنار ضدعفونی نمودن است. بخارشوی سالن ورزشی دستگاهی با قابلیت تولید بخار آب و پاشش آن بر سطوح مختلف می باشد. بویلر و سامانه مکش از مهم ترین بخش های یک دستگاه بخار شو بوده که با استفاده از بویلر، آب داخل مخزن دستگاه به بخار تبدیل شده و به سطح پاشش می گردد. استفاده از بخار آب کیفیت شستشو به طرز چشم گیری افزایش یافته و فرایند نظافت صنعتی مجتمع های ورزشی آسان می گردد. 

 دستگاه بخارشوی مناسب باشگاه های ورزشی

آلودگی های چسبیده، انواع باکتری و ویروس با استفاده از بخار آب پاشش شده بر سطح از میان برداشته می شوند. امکان ضدعفونی عمیق سطوح افقی و عمودی سالن های ورزشی، دستگاه ها و تجهیزات موجود در این مراکز، بدون ایجاد لکه یکی از مهم ترین کاربردهای بخارشو صنعتی است. دستگاه بخارشوی مجتمع سالن های ورزشی، دستگاهی با امکان ایجاد بخار پیوسته، افزودن ماده شوینده، اتصال به سری های مختلف و با مانورپذیری بالا بوده، که با طراحی دز ابعاد فشرده به سادگی قابل حمل و جابه جایی می باشد  و امکان نظافت صنعتی بخش های مختلف را فراهم آورد. از آنجایی که شدت آلودگی در محیط باشگاه ها و سالن های ورزشی بسیار بالا است دستگاه بخارشوی سالن ورزشی دستگاهی کاملا ضروری است.

-نحوه عملکرد دستگاه بخارشوی صنعتی

دستگاه های بخارشوی مختلف با وجود اختلاف های جزئی همگی اساس کارکرد مشابهی دارند. به این ترتیب که اب با دمای مشخصی وارد دستگاه شده و با ورود به دیگ بخار افزایش دما می یابد. حداکثر دمای خروجی بخار متناسب با مدل های مختلفف، متفاوت است و انتخاب مدل مناسب به نوع نظافت صنعتی صورت گرفته در محیط بستگی دارد. پس از پاشش آب به سطح، دستگاه با تجهیز به مکنده قدرتمند آلاینده های جدا شده را جمع آوری می سازد، تا به این ترتیب هیچ گونه لکه باقی نماند. به دلیل ارتباط مداوم دستگاه با آب داغ و حرارت بالا لازم است تا بدنه و اجزا داخلی از مواد باکیفیت و مقاوم ساخته شود تا به هنگام نظافت صنعتی آسیبی به دستگاه وارد نگردد.

خرید بخارشوی باشگاه ورزشی و توجه به پارامتر های مهم

بدون شک به هنگام خرید دستگاه بخارشوی مجتمع های ورزشی پارامتر های مختلفی را باید در نظر گرفت از جمله: حداکثر فشار آب خروجی از دستگاه، ظرفیت مخازن آب تمیز و کثیف و مخزن مواد شوینده، توان موتور دستگاه و موتور سیستم مکنده، توان دیگ بخار و میزان تولید بخار براساس لیتر بر دقیقه، دمای بخار حروجی، ابعاد و وزن دستگاه و... توجه به این پارامترها تعیین کننده یک خرید صحیح و مناسب می باشد. به ویژه در باشگاه های کوچک دستگاه ها با ابعاد فشرده و وزن کم می توانند عملیات نظافت را با اعمال حداقل نیروی فیزیکی از جانب کاربر به انجام رساند.

درخواست اطلاعات بیشتر