شستشو و ضد عفونی تشک کشتی

یکی از ورزش های محبوب در بین مردم جهان ورزش کشتی می باشد. این ورزش که مدال های رنگارنگ و بیشماری را برای مردم ایران به ارمغان آورده است به واسطه بیشینه کهن و قدیمی خود از محبوبیت ویژه ای در بین جوانان و ورزشکاران برخوردار است. سپری نمودن ساعات طولانی در سالن های ورزشی و به ویژه تشک کشتی عاملی مهم در آلوده شدن این اماکن می باشد. بیماری های پوستی یکی از چالش های مهم ورزشکاران می باشد که در اثر انتقال ناخواسته آلاینده ها از فضای بیرون به  داخل سالن ها ایجاد می شود. اگر چه رعایت بهداشت فردی نقش مهمی در تامین سلامت فرد دارد اما نقش محیط را نمی توان نادیده گرفت. یکی از عوامل اصلی در کاهش سلامت محیط، رطوبت ناشی از تعریق در طول ساعات آماده سازی و تمرین ورزشکاران می باشد که محیطی مناسب برای رشد و تکثیر انواع باکتری ها و عوامل بیماری زا فراهم می نماید. تماس مستقیم پوست با سطوح آلوده موجب انتقال آلودگی ها از سطح به پوست شده که در نهایت انواع گوناگونی از بیماری های پوستی را موجب می شود.  از این رو شستشو و ضد عفونی سطوح به ویژه تشک کشتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.


اهمیت شستشو و نظافت در سالن های ورزشی

سالن های ورزشی نیز همانند محیط های تجاری و صنعتی مستعد انواع آلودگی ها می باشند. مسلما عدم شستشو و نظافت این محیط ها می توانند سلامت افراد حاضر در محیط و به ویژه ورزشکاران را که برای ساعت های طولانی مشغول ورزش و تمرین می باشند را تهدید نماید. عدم حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از محیط نه تنها زمینه مناسبی را برای رشد  تکثیر باکتری ها و عوامل بیماری زا فراهم می نماید بلکه به واسطه کاهش جلوه های بصری محیط موجب کاهش تمایل افراد و ورزشکاران به استفاده ااز خدمات ارائه شده می گردد و در نهایت کاهش در بهره وری و سودآوری کسب و کار را در پی دارد. از این رو شستشو و نظافت موثر و با کیفیت در سالن های ورزشی فارغ از اینکه عوامل بیماری زا را از محیط حذف نموده و ضامن سلامت افراد می باشد موجب افزایش سودآوری و بهره وری نیز می گردد.


شستشو و نظافت تشک کشتی

تشک کشتی یکی از بخش های مهم در سالن های ورزشی می باشد که به واسطه تماس مستقیم با پوست ورزشکاران شستشو و نظافت ان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. البته شستشو و نظافت تشک کشتی به واسطه ماهیت نرم ان با استفاده از سیستم های متداول مکانیزه ای چون دستگاه اسکرابر امکان پذیر نمی باشد. یکی از تجهیزات نوین و ستی که امکان شستشو و ضد عفونی موثر این سطوح را فراهم می نماید ، تی آب پاش Sprinter می باشد.


تی آب پاش چیست؟

تی آب پاش یکی از کاربردی ترین تجهیزات نظافتی می باشد که موجب تسهیل و تسریع در فرایند شستشو می گردد. ین تی به گونه ای طراحی شده است که آب مورد نیاز برای شستشو و حذف آلاینده ها در دسته تی قرار می گیرد. در بخش بالای دسته تی محفظه ای برای ورود آب در نظر گرفته شده است. در بخش پایینی دسته نیز روزنه هایی برای پاشش آب تعبیه شده است. علاوه بر این تجهیز دسته به دکمه پاشش امکان پاشش کنترل شده آب را برای کاربر فراهم می نماید. از جمله مزایای استفاده از تی آب پاش می توان به امکان استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده در داخل دسته تی اشاره نمود. استفاده از محلول آب و مواد شوینده نه تنها ضامن حذف کامل آلودگی ها می باشد بلکه به واسطه استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده مانع از رشد و تکثیر عوامل بیماری زا در محیط شده و سلامت افراد و محیط را تضمین می نماید.

درخواست اطلاعات بیشتر