نظافت سالن اسپینینگ

باشگاه های ورزشی، از بخش های متفاوتی تشکیل شده اند، سالن های بدنسازی، سالن تی آر ایکس، سالن اسپینینگ، استخر و... . همه بخش های باشگاه دارای تردد بالا هستند ولی به لحاظ تجهیزاتی که در سالن های متفاوت قرار دارند،‌ می بایست از این بخش ها نگهداری تخصصی شود. یکی از مسائلی که در سالن های ورزشی حائز اهمیت است نظافت و شستشوی مداوم سطوح است. به منظور بهبود بهداشت می توان از تجهیزات تخصصی و حرفه ای استفاده کرد تا در کوتاه ترین زمان سطوح تمیز در اختیار ورزشکاران باشد. از چالش برانگیز ترین بخش های نظافتی در سالن ورزشی، نظافت سالن اسپینینگ می باشد که در ادامه روش های نظافت صحیح این سالن تشریح می شود.


اسپینینگ چیست؟

امکان دوچرخه سواری در محیط باز برای همه افراد فراهم نیست،‌ اما با توجه به خواص فراوانی که این ورزش در سلامتی و تناسب اندام دارد،‌ افراد به دنبال راه حلی برای دوچرخه سواری در مکان های بسته کردند. سالن اسپینینگ به منظور رفع این نیاز در باشگاه ها به ورزشکاران خدمات ارائه می دهد. در ورزش اسپینینگ علاوه بر شبیه سازی حرفه ای دوچرخه سواری، حرکات ورزشی کاربردی دیگری نیز انجام می شود.


لزوم استفاده از تجهیزات صنعتی برای نظافت سالن اسپینینیگ

در سالن های اسپینینگ، تعداد زیادی دستگاه دوچرخه قرار گرفته است، تردد بالاست و حجم آلودگی به دلیل وجود باکتری های گوناگون نیز بالا بوده و برای سلامتی انسان مضر است. وجود چنین مشکلاتی درسالن اسپینینگ، موجب دشوار شدن فرآیند نظافت و شستشوی سطوح هموار و ناهموار خواهد شد و در صورتی که بر شستشوی مداوم همت ورزیده نشود، ممکن است باقی ماندن آلودگی در محیط باشگاه علاوه بر ایجاد جلوه و بوی نامطبوع، موجب بروز بیماری های پوست، ریوی و... شود. اما چگونه می توان به طور مداوم از سالن هایی با چنین خاصیت نظافتی نگهداری کرد تا با بهبود بهداشت موجب ایجاد محیطی امن و سالم برای ورزش کردن شوند؟ با معرفی برخی از تجهیزات نظافت صنعتی در ادامه، کاربرد های این وسائل در سهل نمودن نظافت سالن اسپینینگ ذکر شده است.


دستگاه اسکرابر

کفشوی صنعتی یا همان اسکرابر از بهترین و کاربردی ترین تجهیزات نظافت صنعتی برای شستشوی سطوح هموار کف در باشگاه های ورزشی می باشد. اما به منظور انتخاب صحیح دستگاه اسکرابر برای سالن اسپینینگ باید توجه داشت که این دستگاه در دو نوع دستی و سرنشین دار طراحی و ارائه شده است. با توجه به تعدد دستگاه ها در چنین سالن هایی، بهتر است از کوچک ترین مدل اسکرابر دستی بهره جست تا با قدرت مانور بالا امکان نظافت و شستشوی موثر سطوح را فراهم نماید. همچنین بهتر است از اسکرابر باتری دار در جایگزینی اسکرابر کابلی استفاده نمود تا وجود کابل بر روی سطوح موجب مزاحمت در نظافت سالن اسپینینگ نشود و این دستگاه امکان عبور از هر بخشی از باشگاه را داشته باشد.


دستگاه بخارشوی صنعتی

مهم ترین نکته در نظافت باشگاه های ورزشی، بهبود بهداشت برای جلوگیری از بروز مخاطرات و بیماری های گوناگون برای ورزشکاران می باشد. یکی از دستگاه هایی که برای ضدعفونی و بهبود بهداشت در اماکن ورزشی موثر است، دستگاه بخارشوی صنعتی می باشد. این دستگاه به دلیل خروج بخار با دمای بالا هنگامی که از آن به عنوان وسیله ای برای شستشوی تجهیزات اسپینینگ استفاده شود، همه آلودگی ها و باکتری هایی که ممکن است موجب بروز بیماری های پوستی، تنفسی و... شوند را از بین می برد. بدین ترتیب بهداشت در سطح بالا توسط دستگاه بخارشوی صنعتی در سالن اسپینینگ ارائه خواهد شد.

درخواست اطلاعات بیشتر