کاربرد اسکرابر در محوطه استخر

استخر یکی از محبوب ترین اماکن ورزشی است که و افراد در سنین مختلف در این مکان حضور پیدا می کنند. آب و رطوبت دائمی در استخرها شرایط را برای رشد باکتری ها، قارچ ها و انگل ها به راحتی فراهم می آورد که می تواند به سرعت به ورزشکاران سرایت پیدا کند. وجود آب و رطوبت در استخر اجتناب ناپذیر است اما با رعایت اصول نظافتی و اجرای برنامه های دقیق و حرفه ای برای تمیز نمودن محوطه استخر از رشد میکروب ها در محیط استخر و سرایت آن ها به افراد جلوگیری می شود. بخش های متعددی در استخر وجود دارد که هر یک باید به طور مرتب و درست نظافت یا شستشو شوند. سطح زمین، اتاقک های دوش، سرویس های بهداشتی، کمدها و ... از جمله بخش هایی هستند که باید بر روی عملیات تمیزکاری آن ها بیشتر تمرکز گردد.


نظافت عمیق و حرفه ای استخر با تجهیزات مکانیزه

هیچ روشی بهتر از دستگاه های مکانیزه نظافتی نمی تواند بهداشت و تمیزی محیط استخر را رقم زند. دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی تنها برای استفاده در محیط های خاصی طراحی نشده اند بلکه برای به کارگیری در اماکن مختلف با کاربری های متنوع تولید شده و به بازارهای جهانی راه پیدا کرده اند. بنابراین استخرها هم از جمله مکان هایی هستند که می توان عملیات نظافت و شستشو را با استفاده از تجهیزات مکانیزه به انجام رسانید.


چه دستگاه های مکانیزه ای در استخر کاربرد دارد؟

برای نظافت و شستشوی یک استخر می توان از دستگاه های اسکرابر ، جاروبرقی آب و خاک ، اسکرابر یا پولیشر چند منظوره و دستگاه واترجت صنعتی بهره گیری نمود. هر یک از این دستگاه ها برای اجرای عملیات نظافت و شستشو در بخش های خاص کاربردهای ویژه دارند. استفاده از هر یک از این تجهیزات مکانیزه نقش موثری در ارتقای سطح بهداشت و پاکیزگی استخر دارد.


کاربرد اسکرابر در استخرها

اسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی است که به طور اختصاصی برای شستشوی سطوح کف طراحی و شده و دارای سیستم برس زنی و سیستم مکش قدرتمند می باشد. برس اسکرابر با سرعت بالا می چرخد و طی این حرکت دورانی به همراه پاشش آب یا محلول شوینده، آلودگی های سطح زمین را به طور کامل جدا می سازد. با توجه به این که اسکرابر دارای سیستم خشک کن است، آب مصرف شده و آلودگی های برداشته شده از سطح، توسط سیستم خشک کن مکش شده و به درون مخزن آب کثیف انتقال داده می شوند. به این ترتیب آلودگی به طور کامل از محیط حذف می گردد. با دارا بودن چنین ویژگی هایی اسکرابر در محوطه استخر نیز قابل به کارگیری خواهد و محوطه بیرونی استخر به راحتی و با کیفیت بالا به وسیله کفشور صنعتی شستشو می شود.


چه اسکرابری برای استخر مناسب است؟

محوطه استخرها وسعت چندان زیادی ندارد و استفاده از یک کفشوی یا اسکرابر دستی هم می تواند به راحتی پاسخگوی نظافت و شستشوی سطوح اطراف استخر باشد. اسکرابر دستی در مدل های کابلی و باتری دار قابل ارائه می باشد و برای شستشوی محوطه استخر هر دو مدل اسکرابر قابل به کارگیری هستند. محوطه استخرها با کاشی های کوچک پوشش دهی شده است و به همین دلیل بندها و شیارهای زیادی روی سطح به وجود می آید که آلودگی را در خود جای می دهد. برای از میان برداشتن جرم های به دام افتاده در این بندها برس اسکرابر بهترین کارایی را دارد.


کاربرد واترجت صنعتی در استخرها

یکی دیگر از تجهیزات مکانیزه پرکاربرد و مفید برای استخرها دستگاه واترجت صنعتی است که با تولید جریان آب فشار قوی آلودگی های سطوح را از میان بر می دارد. واترجت صنعتی برای شستشوی انواع سطوح هموار و ناهموار مورد استفاده قرار می گیرد. سطوح کف، دیوارها، جکوزی، سکوها، آبنماها و سایر سطوح به وسیله شوینده فشار قوی شستشو می شوند. واترجت می تواند آلاینده های باقی مانده در میان درزها و شیارها را نیز از بین ببرد؛ آلودگی هایی که با روش های دستی از بین نمی روند.

گالری تصاویر

شستشوی استخر شستشوی استخر شستشوی استخر

درخواست اطلاعات بیشتر