نظافت سالن ورزشی با جاروبرقی صنعتی

سالن های ورزشی محلی برای انجام فعالیت های ورزشی حرفه ای و هم چنین گذراندن اوقات فراغت بسیاری از جوانان، نوجوانان و دیگر سنین می باشد. به طور معمول روزانه افراد زیادی در این سالن ها حضور پیدا می کنند و به ویژه در فصل تابستان حضور ورزشکاران به اوج خود می رسد. علاوه بر ورزشکاران تعداد زیادی از تماشاگران جهت تماشای مسابقه های ورزشی به ورزشگاه ها مراجعه نموده و به تشویق تیم مورد علاقه خود می پردازند. در چنین شرایطی حفظ تمیزی و بهداشت محیط بیش از پیش اهمیت پیدا می کند زیرا بی توجهی به پاکیزه شده محیط ورزشی آلودگی ها، میکروب ها و باکتری ها به سرعت گسترش یافته و به بخش های مختلف سالن ورزشی منتقل می شود. زمانی که هدف از ورزش حفظ سلامت روح و جسم می باشد، بنابراین آلوده بودن محیط می تواند سلامت ورزشکاران را به مخاطره اندازد. در صورتی که عملیات نظافت ورزشگاه ها به طور مرتب و با شیوه های صحیح انجام پذیرد، از انتشار آلودگی جلوگیری به عمل می آید.


بخش های مختلف سالن ورزشی

در مجموعه های ورزشی و تفریحی سطح زمین از کفپوش هایی مانند اپوکسی، فوم، تاتامی، تشک و ... پوشیده می شود. هم چنین سکوهایی نیز جهت استقرار تماشاگران ساخته شده که غالباً سیمانی بوده و صندلی هایی از جنس پلاستیک بر روی آن ها نصب گردیده است. این امکان وجود دارد که در جایگاه تماشاگران در هنگام تماشای مسابقات ورزشی زباله هایی ایجاد گردد که پس از پایان بازی و ترک جایگاه توسط افراد، باید جمع آوری گردند. رختکن ها، کمدها، قفسه ها و ... از دیگر بخش های مجموعه هستند که نظافت آن ها ضرورت دارد.


راه کارهای مناسب جهت نظافت سالن ورزشی

به منظور نظافت سالن های ورزشی تدابیر زیادی اندیشیده می گردد که یکی مهم ترین آن ها استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد. در ورزشگاه ها به دلیل برخورداری از وسعت بالا و رفت و آمد زیاد، به کارگیری جاروهای متداول کارایی لازم را نخواهد داشت و باید از مکنده هایی با قدرت و ظرفیت بیشتر استفاده گردد. جاروهای نیمه صنعتی و صنعتی از چنین ویژگی های برخوردار بوده و نظافت را در سطح وسیع تری به انجام می رساند.


کاربرد جاروبرقی صنعتی در نظافت مجموعه ورزشی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی و حتی جاروهای تجاری دارای قابلیت جمع آوری هر دو مواد جامد و مایع هستند بنابراین جهت نظافت مجموعه ورزشی بسیار مناسب می باشند و آلودگی های خشک و تر را به خوبی جمع آوری می کند. به همراه جاروهای صنعتی، نیمه صنعتی و تجاری تجهیزات جانبی متعددی طراحی و ساخته شده است که موجب خواهد شده نظافت انواع سطوح هوار و ناهموار امکان پذیر گردد. جاروبرقی صنعتی در کنار دسته و کفی پارویی جهت نظافت سطح زمین در ورزشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و قادر است زباله های سکوی تماشاچیان را نیز جرم آوری کند. به منظور نظافت گوشه ها و کنارها و فضاهای باریک میان صندلی ها نازل سرتخت به کار گرفته می شود و به این ترتیب نظافت بخش هایی با دسترسی محدود امکان پذیر می گردد. علاوه بر این برای تمیز کردن صندلی ها، کمدها و سطوحی با پهنای کوچک تر برس گرد مویی بر روی جارو برقی صنعتی نصب گردیده و سطوح را به راحتی پاکیزه می گرداند.


ارتقای سطح بهداشت اماکن ورزشی با جاروبرقی آب و خاک

از دیگر کاربردهای مکنده صنعتی و نیمه صنعتی می توان به جمع آوری آلودگی های مرطوب اشاره نمود. نظافت سالن های ورزشی تنها به جمع آوری گرد و خاک و زباله محدود نمی شود و جهت حفظ بهداشت محیط و سلامت ورزشکاران کفپوش ها، تشک ها و تاتامی ها شستشو و ضدعفونی می شوند. در پایان شستشو می توان با استفاده از دستگاه های جاروبرقی آب و خاک آب و آلودگی های باقی مانده را جمع آوری نمود که در نتیجه آن از تمیزی هر چه بیشتر و بهتر سالن ورزشی اطمینان حاصل نمود.

گالری تصاویر

جاروبرقی صنعتی سالن ورزشی جاروبرقی صنعتی سالن ورزشی جاروبرقی صنعتی سالن ورزشی

درخواست اطلاعات بیشتر