استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا رستوران

رستوران ها و کافی شاپ ها مراکزی هستند که روزانه پذیرای افراد زیادی می باشند. جلب رضایت مشتری و ترغیب افراد به مراجعه مجدد به یک رستوران و کافی شاپ یکی از اصلی ترین دغدغه های تمامی صاحبان و مدیران این مراکز است. برای براوردن این خواسته ایجاد یک محیط مناسب و دلنشین یدون شک یکی از ملزومات به شمار می آید. استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا رستوران یکی از به روزترین و مناسب ترین روش ها به منظور ایجاد یک محیط مطبوع برای حاضران بوده که امروزه در مراکز زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.


چرا به عطرافشان در رستوران نیاز است؟

علاوه بر نیاز به نظافت مستمر رستوران ها، سالن های غذاخوری، کافی شاپ ها و... و نیاز به تجهیز به انواع مختلفی از دستگاه های نظافت صنعتی نظیر کفشوی صنعتی، واترجت آبگرم، ترولی و... پخت غذاهای مختلف و سرکار داشتن با مواد غذایی متفاوت موجب ایجاد ترکیبی از بوهای نامطبوع در این محیط ها می گردد. از دست رفتن اشتها و تمایل به ترک زود هنگام محیط از جمله عواقب ایجاد این محیط نامناسب برای مشتریان است. در نتیجه لازم است تا با تجهیز به یک سیستم مناسب بوی دلنشین و متناسب با محیط زا جایگزین بوهای نامطلوب کرد. استفاده از دستگاه عطرافشان برای رستوران یک روش مناسب و قابل استفاده است این دستگاه ها در انواع و اندازه های مختلفی طراحی شده و قابل به کارگیری در محیط های مختلف می باشند.


دستگاه خوشبو کننده هوای رستوران 

یکی از مناسب ترین تجهیزات برای خوشبو نمودن رستوران ها استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک و برقی می باشد. این دستگاه ها با مصرف حداقل میزان برق، به صورت کاملا اتوماتیک عمل کرده و با امکان برنامه پذیری می توان روز و ساعت فعالیت آنها را تنظیم نمود. بدین ترتیب کارکنان دیگر نیازی به تنظیم و روشن و خاموش کردن دستگاه نداشته و در ساعات شلوغی رستوران این عمل به صورت کاملا اتوماتیک توسط دستگاه انجام می شود.


 نحوه عملکرد دستگاه رایحه افشان برقی

اساس کار تجهیزات خوشبو کننده هوا متناسب با طراحی در دستگاه های مختلف، متفاوت است. یکی از تکنولوژی های به کار رفته در این دستگاه ها تکنولوژی اتومیزیشن می باشد. به این معنی که اسانس مایع در داخل مخزن دستگاه ریخته شده و براساس این تکنولوژی به هنگام خروج، ذرات اسانس یه حالت گاز تبدیل  می شوند. به این ترتیب ذرات قابلیت پخش بیشتری داشته و دستگاه می تواند فضای بزرگتری را پوشش دهد. همچنین هیچ گونه حساسیت تنفسی و آلرژیک افراد را تهدید نمی کند.


  انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب رستوران

دو عامل مهم که همواره به هنگام خرید دستگاه خوشبو کننده هوای رستوران باید به آن توجه کرد عبارتند از:


- مساحت محیط

با افزایش مساحت محیط نیاز به انتخاب دستگاه پرقدرت تر با قابلیت پوشش دهی بالا بیشتر می شود. دستگاه های کوچک و خانگی نمی توانند پاسخگوی متراژهای بالا بوده و همواره باید بین مساحت و قدرت دستگاه تناسب برقرار باشد. 


- ارتفاع سقف

ارتفاع سقف نیز یکی از عوامل مهم به هنگام خرید دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب است. برخی رستوران ها و کافی شاپ ها دارای سقفی بلندتر از حد استاندار می باشند که این امر به فضای کلی محیط می افزاید. 


انتخاب اسانس خوشبو کننده هوا مناسب رستوران

یک دستگاه عطرافشان بدون اسانس و ماده خوشبوکننده عملا بدون استفاده است. در نتیجه لازم است تا اسانس متناسب با دستگاه رایحه افشان رستوران انتخاب گردد. اما تنوع بالای اسانس ها امروزه موجب شده تا برای هر محیطی رایحه ای کاملا تخصصی و مناسب یافت شود. برای انتخاب مناسب ترین رایحه در هر محیط عموما به فعالیت انجام شده در محیط، بوی غالب و هدف استفاده از رایحه توجه می گردد. در یک رستوران یا کافی شاپ اولین و مهم ترین هدف جایگزینی بوی نامطبوع ناشی از پخت و پز و سرو غذاهای مختلف با بوی خوش است. اسانس مناسب رستوران، اسانسی با بوی سبک و قابلیت پخش بالا و امکان جایگزینی سریع در محیط بوده و می تواند یک رایحه کاملا خنثی باشد. همچنین در دستگاه هایی که مخازن نگه داری مواد خوشبو کننده قابل شستشو باشد می توان به راحتی در هر زمان اسانس را تعویض نموده و از رایحه ای دیگر استفاده کرد.


میزان مصرف اسانس دستگاه رایحه افشان

به طور کلی برای تعیین اینکه یک تجهیز خوشبو کننده  به چه میزان اسانس خوشبو کننده هوا نیاز دارد بستگی به میزان روشن بودن دستگاه دارد. اگر بوی نامطبوع در یک رستوران بسیار زیاد باشد و به فعالیت مداوم دستگاه نیاز شود از اسانس بیشتری استفاده خواهد شد‌. 

درخواست اطلاعات بیشتر