حذف بوی های نامطبوع با دستگاه خوشبو کننده هوا

یکی از مهم ترین نکات به منظور حفظ و افزایش تعداد مشتریان در محیط هایی نظیر کافی شاپ ها، رستوران ها و سالن های غذاخوری ایجاد یک محیط دلنشین و مطبوع می باشد. ترکیب بوی غذاهای مختلف ممکن است یکی از رایج ترین مشکلاتی باشد که مانع ایجاد محیطی مناسب در بیشتر رستوران ها شده  است. این امر ممکن است بر تعداد مشتریان نیز اثرگذار بوده و یا موجب کم شدن رونق یک زستوران گردد. امروزه راه حل این مشکل بسیار ساده شده است. با استفاده از یک دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب با محیط و قرار دادن آن در محیط رستوران ها می توان علاوه بر کاهش بوهای نامطلوب، رایحه ای مناسب در محیط ایجاد نمود.


نحوه انتخاب دستگاه پخش کننده رایحه مناسب

انتخاب دستگاه پخش رایحه باید با در نظر گرفتن برخی ویژگی های محیط همراه باشد. یکی از مهم ترین این ویژگی ها مساحت محیط مورد نظر می باشد. متناسب بودن مساحت محیط با میزان پوشش دهی دستگاه، امکان پخش رایحه به صورت یکنواخت و مناسب را در محیط به وجود می آورد. هرچه محیط بزرگ تر باشد به دستگاه بزرگ تر برای پخش رایحه نیاز است. ارتفاع سقف می تواند یکی دیگر از موارد در انتخاب دستگاه مناسب باشد. در نتیجه برای انتخاب مدل دیواری و یا ایستاده، خانگی و یا صنعتی همواره باید ویژگی های محیط توجه کرد.


ویژگی های یک دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب رستوران ها

فضای رستوران ها عموما پر رفت و آمد و شلوغ است و همه روزه با تعداد بالایی مراجعه کننده همراه می باشد. از این رو کارکنان در بیشتر ساعات روز مشغول می باشند. در نتیجه بهتر است از دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک در این محیط ها استفاده نمود تا پاشش رایحه به صورت کاملا مکانیزه صورت پذیرد. دارا بودن قابلیت برنامه پذیری یک ویژگی مهم دیگر به شمار می آید. تعیین زمان فعالیت دستگاه در روز و ساعت مشخص این امکان را فراهم می آورد تا حتی در صورت فراموش کردن پرسنل برای تنظیم دستگاه، عملیات پاشش اسانس و پخش رایحه طبق برنامه انجام شود. از دیگر ویژگی های مهم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان نصب بر روی دیوار
  • قابلیت کنترل از راه دور
  • تجهیز به سیستم دماسنج
  • تجهیز به صفحه نمایشگر
  • قابلیت تنظیم دفعات پاشش اسانس


قراردادن دستگاه رایحه افشان در داخل دستگاه هواساز

یک ویژگی مهم دیگر در دستگاه های خوشبو کننده هوا به ویژه در محیط رستوران ها امکان قراردهی دستگاه در داخل سیستم های هواساز می باشد. به دلیل شرایط حاکم بر رستوران ها و پخت و پزغذا به صورت مداوم در آشپزخانه های صنعتی نیاز این مکان ها به دستگاه های هواساز وجود دارد. می توان با استفاده از دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک علاوه بر ایجاد هوا مناسب، رایحه ای دلنشین و مطبوع نیز در فضا ایجاد نمود.


اسانس دستگاه خوشبو کننده

اسانس اصلی ترین ماده بکار گرفته شده در یک سیستم خوشبو کننده هوا می باشد. اسانس ها عموما برپایه الکل و یا آب می باشند. اسانس مناسب برای استفاده در دستگاه خوشبو کننده هوا باید از غلظت کافی برخوردار بوده و ماندگاری مناسبی در محیط داشته باشد. میزان پاشش اسانس در بیشتر دستگاه های پخش رایحه وجود دارد اما نکته مثبت برخی از این دستگاه ها مخزن های قابل شستشو است که این امکان را برای کاربر به وجود می آورد تا بتواند اسانس مورد نظر خود را هر زمان که خواست که تعویض نماید.


اسانس مناسب رستوران ها

توجه به فعالیت انجام شده در محیط مهم ترین عامل در انتخاب اسانس مناسب می باشد. برای مثال در سالن های غذاخوری و رستوران ها اسانس با امکان جایگزینی سریع با بو نامطبوع اسانس مناسبی است. بوهای غالب با ماندگاری بالا و پوشش دهی مناسب می توانند برای آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها مناسب باشند.

درخواست اطلاعات بیشتر