نظافت رستوران با ترولی و ابزار نظافت

روزانه افراد زیادی برای تهیه و صرف غذا به رستوران ها و مطبخ ها مراجعه می نمایند و در نتیجه آن تمیز نگه داشتن فضای رستوران اجتناب ناپذیر خواهد بود. در چنین محیط هایی بهداشت و سلامت محیط به اندازه کیفیت و سلامت غذا اهمیت دارد و ضروری است رستوران ها همواره دستورالعمل هایی برای نظافت روزانه، هفتگی و ماهیانه بخش های عمومی رستوران و هم چنین آشپزخانه آن گردآوری کنند. در حقیقت تمیزی و بهداشت یک رستوران یک نکته کلیدی و مهم در کسب موفقت رستوران بوده و دوام و استمرار یک کسب و کار موفق بر پایه جلب رضایت مشتریان استوار خواهد بود. نظافت رستوران به چند بخش محدود نشده و سطوح و اشیای مختلف باید تمیز شوند. به عنوان مثال نظارت بر کارکنان و کنترل دقیق آن ها از لحاظ رعایت اصول بهداشت و نظافت شخصی، نظافت دقیق و کامل میزها بلافاصله پس از ترک محل توسط مشتریان و آماده سازی دوباره آن برای افراد بعدی، نظافت تمامی ظروف از نمکدان ها گرفته تا سایر تجهیزات، نظافت صندلی ها، سطح زمین، جمع آوری زباله ها، شستشو و ضد عفونی کردن سرویس های بهداشتی و ... از مهم ترین امور نظافتی فضاهای عمومی رستوران به شمار می آیند.


تجهیزات کاربردی برای نظافت رستوران

برای آن که در یک رستوران وضعیت بهداشت و نظافت ارتقا یابد و به سطح بهینه برسد، علاوه بر رعایت استانداردها و اصول نظافتی لازم است تجهیزات نظافتی مورد استفاده نیز از کارایی لازم برخوردار باشند. ضد عفونی نمودن سطوح و جلوگیری از شیوع میکروب ها و باکتری ها یک اصل مهم در چک لیست نظافتی رستوران ها به شمار می آید. نظافت کف رستوران با استفاده از دستگاه اسکرابر و یا تی های دستی انجام می شود و برای نظافت سایر سطوح و باید ابزارهای مناسب و کارآمد دیگری به کار گرفته شود و تجهیزات باید به گونه ای انتخاب گردند که هیچ سطح یا وسیله ای از نظافت جا نماند.  


ترولی نظافت

ترولی نظافتی در مدل ها و اندازه مختلفی طراحی و تولید شده اند و بر اساس وسعت رستوران جهت کاربرد در آن انتخاب می شوند. ساده ترین و کوچک ترین ترولی های نظافتی نیز دارای دو سطل مجزا برای آب تمیز و آب کثیف هستند و مدل های پیشرفته تر علاوه بر این اجزا به تجهیزات جانبی و پرکاربری چون نگهدارنده کیسه زباله، ابزار نظافت و ... مجهز می باشند. ترولی نظافت برای شستشوی سطح زمین در رستوران مناسب است و اگر فضای حرکتی رستوران محدود باشد مدل های کوچک تر و در صورت بزرگ تر بودن محیط ترولی های نظافتی پیشرفته تر مورد استفاده قرار می گیرند. ترولی نظافتی دارای ساختاری ساده با سهولت کاربری است و در میان ابزارهای دستی کارآمدتر و باکیفیت می باشد.


ترولی چند منظوره

ترولی های چند منظوره از سطل هایی با ظرفیت های متفاوت برخوردار هستند. هم چنین بخش هایی مانند نگهدارنده کیسه زباله، نگهدارنده جاروب، سبدهای جانبی و ... دارند که به منظور تی کشی، جاروب و گردگیری به کار می روند و بدین وسیله این عملیات به صورت هم زمان در رستوران قابل انجام هستند. در هنگام نظافت با ترولی چند منظوره کاربر می تواند زباله های باقی مانده بر روی میزها، صندلی ها و سطح زمین را به وسیله جارو جمع آوری نموده و درون کیسه زباله تعبیه شده بر روی ترولی تخلیه کند و پس از آن کار تی کشیدن و گردگیری را نیز به انجام رساند.


کاربرد ابزارهای نظافتی در تمیزی سطوح مختلف

امروزه در کنار ترولی ها تجهیزات نظافت دستی ساده و در عین حال کارآمدی برای نظافت انواع سطوح تولید و به بازار ارائه شده اند که روند نظافت را در محیط های گوناگون از جمله رستوران ها و مراکز تهیه و توزیع غذا سریع تر و آسان تر می سازند. برخی از این تجهیزات و ابزارهای نظافتی عبارت اند از:


تنظیف آنتی باکتریال

رستوران ها در زمره اماکنی قرار می گیرند که حساسیت بهداشتی بالایی دارند و بنابراین فرآیند تمیز کاری آن نیازمند دقت، توجه و تمرکز بیشتری خواهد بود. تنظیف آنتی باکتریال یکی از ابزارهای نظافتی است که می تواند برای نظافت میزها، پیشخوان ها، ظرف و ظروف و ... به کار گرفته شود. این تنظیف یک پارچه نظافتی چند منظوره می باشد که از الیاف مایکروفایبر تولید شده و با داشتن قدرت جذب بسیار بالا و قابلیت حذف 99.98 درصد از باکتری ها و قارچ ها به ارتقای سطح بهداشت و تمیزی رستوران کمک های فراوانی می کند.


تنظیف استیل

این تنظیف مخصوص نظافت سطوح صیقلی، سطوح استیل، شیرآلات و سرامیک ارائه شده و برای پاک کردن آلودگی هایی مانند آهک و چربی مناسب می باشد. تنظیف مخصوص استیل و سطوح صیقلی از الیاف پلی استر، پلی آمید و پلی اورتان تولید شده است و قدرت جذب بالا دارد.


دسته شکل پذیر غبارگیر

به منظور نظافت سطوح و نواحی دشوار و دور از دسترس دسته شکل پذیر غبار گیر مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته دارای یک نگهدارنده لاستیکی و انعطاف پذیر به همراه پد گردگیری بوده و قابل انعطاف با هر نوع سطح صاف و منحنی است و لولای آن تا زاویه 270 درجه تنظیم می گردد.

گالری تصاویر

ترولی نظافت رستوران ترولی نظافت رستوران ترولی نظافت رستوران ترولی نظافت رستوران ترولی نظافت رستوران

درخواست اطلاعات بیشتر