نظافت رستوران با مواد شوینده صنعتی

در رستوران ها، آشپزخانه ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی احتمال انتقال میکروب بسیار زیاد بوده و بیماری هایی که از طریق خوردن و یا آشامیدن محصولات ناسالم انتقال پیدا می یابند، شیوع پیدا می کنند و با گرم تر شدن هوا به اوج خود می رسد. در آشپزخانه ها و رستوران ها به منظور دست یابی به بالاترین سطح بهداشت و ایمنی، محیطی سالم و به دور از هر گونه آلودگی و هم چنین پیشگیری از بروز و انتقال بیماری های اپیدمی لازم است اقدامات جدی صورت پذیرد. در خصوص بهداشت و سلامت مراکز تهیه و عرضه محصولات غذایی استانداردها، مقررات و آیین نامه های سختگیرانه ای وضع شده است که تمامی افراد مشغول به کار در آن ها موظف به رعایت آن هستند. در کنار پایبندی به رعایت استانداردها استفاده از شوینده های صنعتی مناسب می تواند یک شیوه کارآمد به منظور ارتقای سطح بهداشت و تمیزی محیط رستوران باشد.


پارامترهای نظافتی در رستوران ها

در رستوران ها و دیگر مراکز طبخ و عرضه مواد غذایی مواد چرب و روغنی به وفور یافت می شود؛ بخارهای چربی که در هنگام پخت غذا ایجاد می گردد، با سطوح مختلف تماس پیدا می کند و یا روغن غذا به محیط اطراف پاشیده می شود. وجود آلودگی چرب در محیط خود آلودگی بیشتری را به همراه خواهد داشت، زیرا این آلاینده ها جاذب گرد و غبار هستند و در نتیجه سطح بهداشت رستوران کاهش پیدا می کند. از طرف دیگر آب و  مایعات مورد استفاده در طبخ غذا در صورت پاشش بر روی سطوح به ویژه سطوح استیل رسوبات و لکه هایی بر جای می گذارد. با از بین بردن آلودگی های ذکر شده بهداشت و تمیزی رستوران بهبود یافته و حتی ظاهری زیباتر پیدا می کند. هر چند رعایت این نکات تنها بخشی از اصول نظافتی مراکز تهیه و توزیع غذا می باشد، اما در دست یابی به محیطی بهداشتی و سالم سهم به سزایی خواهد داشت.


حذف آلاینده های چرب و روغنی با مواد شوینده صنعتی

شوینده های صنعتی با خاصیت قلیایی برای شستشو و چربی زدایی انواع سطوح بسیار مناسب هستند. این مواد کف ملایمی تولید می کنند و از توانایی بالایی در از بین بردن آلودگی های روغنی، دوده و چربی برخوردار هستند. بسیاری از سطوح مقاوم در برابر آب و مواد قلیایی با استفاده از این ماده، شستشو شده و روغن چسبیده به آن جدا می گردد. این ماده کارآمد سطوح شیشه ای و حتی سطح های زباله را نیز به خوبی تمیز می کند و از همین رو جهت نظافت آشپزخانه رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی بسیار مناسب است. ماده شوینده صنعتی قلیایی با استفاده از دستگاه های اسکرابر و پولیشر نیز قابل استفاده می باشد و بنابراین با افزودن آن به مخزن اسکرابر علاوه بر این که سطوح کف به صورت روزانه نظافت می گردند، چربی های احتمالی موجود بر روی آن نیز از بین می رود. ماده قلیایی به صورت کنستانتره عرضه گردیده که با توجه به شدت آلودگی با آب ترکیب شده و یک ماده کاملاً مقرون به صرفه به شمار می آید.


از بین بردن رسوب با شوینده صنعتی

ماده شوینده اسیدی که بی رنگ، بی بو و ضد خوردگی می باشد که به منظور از بین بردن رسوبات مانند رسوبات آهکی مورد استفاده قرار می گیرد. در آشپزخانه های صنعتی امکان تشکیل رسوبات آهکی بر روی سطوح وجود دارد و برای از بین بردن آن ها می توان از ماده اسیدی استفاده نمود. این ماده برای نظافت انواع سطوح مقاوم به آب و اسید هم چون دیوار، کف، تجهیزات استیل و ... به کار می رود و کارایی ویژه و منحصر به فردی در نظافت آشپزخانه رستوران ها و مراکز تهیه مواد غذایی دارد. ماده شوینده کنستانتره اسیدی لایه های رسوب را به راحتی از روی سطوح می زداید.


براق نمودن و محافظت از سطوح استیل با ماده شوینده صنعتی

تجهیزات آشپزخانه ای اغلب از جنس استیل ضد زنگ ساخته می شوند تا از بروز زنگ زدگی و ورود آن ها به محیط رستوران جلوگیری به عمل آید. در این میان با استفاده از ماده شوینده صنعتی خنثی سطوح استیل نظافت می گردند که در کنار آن، این ماده سطح استیل را براق نموده و لایه ای محافظ بر روی آن ایجاد می کند. این ماده علاوه بر استیل، جهت شستشوی سطوح آلومینیوم و آلومینیوم آب کاری شده را نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شوینده صنعتی دارای رایحه مطبوع بوده و به صورت افشانه مصرف می گردد.

گالری تصاویر

مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر