نظافت صنعتی رستوران و آشپزخانه صنعتی

یکی از موارد تاییدکننده تغییر شیوه زندگی افراد، افزایش مراجعات به رستوران ها و غذاخوری ها می باشد. این امر اگرچه می تواند موجب رونق برخی کسب و کار ها گردد اما به دلیل تهیه غذا در آشپزخانه های صنعتی نیاز به نظافت اصولی و روزانه را در این مکان ها ایجاد می نماید. در صورتی که اصول نظافت رستوران ها به دقت مورد توجه قرار نگیرد این مکان ها به محلی برای انتقال آلودگی ها تبدیل شده و می توانند سلامت طیف وسیعی از افراد را در معرض خطر قرار دهد. نظافت صنعتی رستوران و آشپزخانه های صنعتی در مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد تا کیفیت مناسب در زمانی مناسب ارائه شود.


منظور از نظافت صنعتی رستوران و آشپزخانه چیست؟

استفاده از دستگاه های خانگی و یا روش های نظافت سنتی در بسیاری از محیط ها نمی تواند پاسخگوی حجم زیاد آلودگی های تولیدی باشد. برای رفع این نیاز از دستگاه ها و تجهیزات نظافت صنعتی استفاده می شود تا ضمن افزایش تعداد دفعات نظافت بتوان محیط هایی را که نیاز به نظافت تخصصی دارند به سادگی از آلودگی های مختلف پاکسازی کرد. این الودگی ها در یک آشپزخانه و رستوران شامل انواع لکه های روغنی و چرب، سطوح نیازمند ضدعفونی نمودن و انواع جرم و رسوب می باشد. آشپزخانه برخی از مراکز نیازمند نظافت صنعتی عبارتنداز:

. بیمارستان ها

. دانشگاه ها و مدارس

. خانه های سالمندان

. هتل ها و مهمانسرا ها

. رستوران ها و سالن های غذاخوری


کدام بخش ها در رستوران به نظافت تخصصی نیاز دارند؟

بخش های بسیاری از یک رستوران و آشپزخانه صنعتی نیازمند نظافت به شیوه ای مستمر و براساس برنامه مشخص می باشد. هر بخش به صورت جداگانه و تخصصی نیاز به دستگاه ها و تجهیزات ویژه ای دارد. در  ادامه به بررسی بعضی از این بخش ها می پردازیم.


نظافت صنعتی رستوران و شستشوی سطوح کف

مناسب ترین دستگاه شستشوی سطوح کف به صورت تخصصی دستگاه اسکرابر می باشد. این دستگاه با طراحی ویژه خود می تواند سطوح هموار کف را با آب تمیز و مواد شوینده مناسب شستشو داده و آب آلوده باقی مانده بر سطح را مکش نماید. در این صورت علاوه بر کیفیت بالای نظافت از مرطوب ماندن سطوح خودداری شده و از انتقال عوامل بیماری زا جلوگیری می شود.  شستشوی عمیق سطوح با برس های دیسکی با اعمال فشار یکنواخت به تمامی بخش های کف از ویژگی های متمایز کننده به کارگیری دستگاه های نظافت صنعتی با روش های سنتی است. در رستوران ها به دلیل برخورداری از موانعی نظیر میز و صندلی و... به کارگیری اسکرابر دستی به دلیل مانورپذیری بالا و ابعاد فشرده گزینه بسیار مناسبی است.


اسکرابر آنتی باکتریال

دستگاه آنتی باکتریال به دلیل تجهیز به مخازن آب تمیز و کثیف از یون های نقره از انتشار و رشد عوامل بیماری زا جلوگیری می نماید. همچنین بدنه صیقلی دستگاه امکان استفاده از آن در محیط های حساس به رعایت بهداشت را امکان پذیر می نماید. در نتیجه در نظافت صنعتی رستوران و آشپزخانه صنعتی دستگاه کفشوی صنعتی بیمارستانی یکی از ملزومات می باشد.


واترجت صنعتی و نظافت تجهیزات

شستشوی صورت گرفته به وسیله دستگاه واترجت صنعتی با آب پرفشار است، آب می تواند با مواد شوینده مخلتف ترکیب شده و به قدرت پاک کنندگی بالاتری دست یابد سپس با پاشش بر روی سطوح تمامی آلودگی های عمیق و قدیمی و انواع لکه ها را از میان بردارد. در نظافت صنعتی رستوران و تجهیزات آشپزخانه صنعتی چربی ها و لکه های روغنی اساسی ترین نوع آلودگی می باشند از این رو استفاده از واتر جت صنعتی آبگرم به دلیل امکان از میان برداشتن آلودگی ها با سهولت بیشتر انتخاب مناسب تری می باشد.

درخواست اطلاعات بیشتر