دستگاه های نظافتی مورد نیاز برای رستوران ها

در یک آشپزخانه صنعتی، یک رستوران و یا سالن پخت غذا همه روزه حجم زیادی غذا پخته و عرضه می گردد. در نتیجه این مکان ها در ارتباط مستقیم با سلامت افراد جامعه می باشند و در گروه محیط های بسیار مهم بشمار می آیند. اگر بهداشت در حد استاندار در یک رستوران و یا آشپزخانه رعایت نشود، ممکن است سلامت طیف وسیعی از اقشار جامعه به مخاطره بیفتد. از این رو باید تجهیزات نظافت تخصصی در این محیط ها به طور کامل وجود داشته باشد و نظافت به صورت دوره ای و گاها روزانه انجام شود. یکی از رایج ترین این دستگاه ها، زمین شوی صنعتی است که با امکانات منحصر به فرد خود یک وسیله بسیار کاربردی و مهم در تمامی مراکز مرتبط با پخت و توزیع غذا می باشد. در ادامه به بررسی اسکرابر و دیگر تجهیزاتی که برای هر رستوران و آشپزخانه صنعتی نیاز است پرداخته می شود.


دستگاه های نظافتی ضروری برای رستوران

برخی از مهم ترین این دستگاه ها عبارتند از:


دستگاه اسکرابر

 سطوح کف یکی از بخش هایی است که در معرض آلودگی های متعددی قرار دارد. در صورتی که این بخش ها به درستی نظافت نشوند به محلی برای انباشت آلودگی ها تبدیل می گردند این درصورتی است که اگر محیط از وسعت بالایی برخوردار باشد عملیات نظافت با دشواری ها و محدودیت های بسیاری مواجه خواهد شد. نیاز به اختصاص زمان زیاد، تعداد زیادی نیروی خدماتی، مصرف آب و مواد شوینده در حجم بالا و گاها کیفیت پایین حاصل ممکن است عملیات نظافت را به امری دشوار تبدیل نماید. همواره با استفاده از دستگاه اسکرابر می توان سطوح کف رستوران ها، سالن های غذاخوری، فست فود های بزرگ، کافی شاپ ها، کترینگ و فود کورت ها نظافت نمود.


دستگاه واترجت صنعتی

این دستگاه ها با افزایش فشار آب ورودی قادر هستند تا انواع لکه و آلودگی ها را از سطوح پاک نمایند. به منظور شستشو تجهیزات آشپزخانه نظیر دیگ های صنعتی در ابعاد بزرگ و لکه بری های گوناگون می توان از دستگاه واترجت صنعتی بهره گرفت. دستگاه واترجت صنعتی آب گرم نیز بدلیل افزایش دمای آب خروجی علاوه بر شستشو به ضدعفونی نمودن سطوح و تجهیزات پرداخته و به علاوه لکه های چرب و روغنی را با کیفیت و سرعت بالاتری از میان برمی دارد.


دستگاه بخارشوی صنعتی

از دیگر دستگاه های لازم که به منظور شستشوی تخصصی و کاملا بهداشتی تجهیزات ابزار مورد استفاده در اشپزخانه می توان مورد استفاده قرار داد دستگاه بخارشوی صنعتی می باشد. این دستگاه با استفاده از بخار به شستشوی دستگاه ها و تجهیزات آشپزخانه پرداخته و آنها از هرگونه میکروب و عوامل بیماری زا پاک می نماید. 


ترولی و ابزار نظافتی 

با استفاده از ترولی های نظافتی می توان از امکان قراردهی مواد شوینده در محل تعبیه شده در آنها استفاده نموده و هرآنچه برای نظافت نیاز است را در کنار خود داشت. برخی از ترولی ها با تعبیه محلی برای قراردهی تی و ظروف جمع آوری شده و  همچنین اتصال کیسه پلاستیک برای حمل زباله این امکان را به وجود می آورند تا سرعت عملیات نظافت افزایش یابد. تجهیز به مواد شوینده مخصوص و دستمال ها نظافتی نیز می تواند عملیات نظافت را تسهیل بخشد.


نظافت سرویس های بهداشتی

سرویس های بهداشتی به عنوان یکی از مهم ترین بخش های در هر محیطی با استفاده از دستگاه های تخصصی آسان و با کیفیت قابل نظافت می باشند. یکی از این دستگاه ها اسپری مکش می باشد که برای شستشو شیرالات و مکان های با دسترسی کم بسیار ایده آل است. این دستگاه در ابعاد فشرده طراحی شده و با تجهیز به مخزن های قابل دسترس می تواند به راحتی پر و خالی شود.

درخواست اطلاعات بیشتر