کفشوی آشپزخانه های صنعتی

 رستوران ها از جمله مراکزی هستند که ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارند. از این رو، رعایت بهداشت و نظافت رستوران ها امری ضروری به شمار می آید. اهمیت نظافت این مراکز به حدی است که همواره تحت نظارت بازرسی بهداشت محیط قرار دارند. آشپزخانه به عنوان قلب و هسته مرکزی رستوران که محل طبخ و آماده سازی و سرو غذا می باشد، نیازمند بالاترین سطوح بهداشتی است. سطوح کف آشپزخانه ها به علت رطوبت و نم حاصل از ریختن مایعات و روغن ها مستعد رشد انواع باکتری ها و قارچ ها می باشند. اهمیت نظافت آشپزخانه از یک سو، و وسعت آنها از سوی دیگر، منجر به نا کارآمدی شیوه های سنتی برای نظافت سطوح کف این اماکن شده است. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های مکانیزه نظافتی مانند اسکرابر ها و واترجت ها با قدرت نظافت حداکثری، صاحبان این اماکن را در تامین بهداشت محیط و سلامت مراجعه کنندگان یاری می کنند.  

 

اهمیت نظافت سطوح کف آشپزخانه رستوران ها

اهمیت سلامت و بهداشت آشپزخانه به عنوان محلی که در رابطه مستقیم و تنگاتنگ با محصولات غذایی و سلامت افراد است بر کسی پوشیده نیست. نظافت مستمر و دقیق تاثیر بسزایی در ارتقا کیفیت بهداشت این اماکن دارد. همانطور که اشاره شد استفاده از شیوه های سنتی برای نظافت این اماکن نه تنها پاسخگوی نیاز نظافتی نیست بلکه می تواند منشایی برای آلودگی بیشتر و انتقال آن به سایر نقاط باشد. در شیوه های سنتی، از یک سطل آب و تی برای نظافت سطوح استفاده می شد، و پس از اولین شستشو آب سطل کثیف شده و در مراحل بعدی نه تنها آلودگی از بین نمی رفت بلکه از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال پیدا می کرد. مسلم است که چنین شیوه ایی برای نظافت سطوح روغنی و آلوده آشپزخانه ها موثر نبوده بلکه موجب کثیفی بیشتر و رشد انواع باکتری ها و قارچ ها می شد.


اساس کار کرد دستگاه های اسکرابر

دستگاه های اسکرابر با تکنولوژی پیشرفته و در عین حال کاربری آسانی که دارند بهترین راه حل برای نظافت سطوح آشپزخانه ها و نهایتا ارتقا کیفیت بهداشت و سلامت این اماکن می باشند. کف شوی های صنعتی با استفاده از سیستم برس زنی قدرتند نه تنها گرد و غبار سطحی را جمع آوری می کنند بلکه با ساییش سطوح جرم ها و آلاینده های چسبیده به سطح را نیز از بین می برند.


 

مزایای استفاده از اسکرابر در نظافت سطوح آشپزخانه ها

اسکرابرها دستگاه هایی هستند که عمل شستشو و خشک نمودن سطوح را همزمان انجام می دهند. مکش آب کثیف از یک سو و سیستم تی کشی از سوی دیگر سطوحی تمیز و تقریبا خشک را ایجاد می کنند. چنین ویژگی ایی در نظافت اماکنی مانند آشپزخانه ها که مستعد رشد انواع باکتری ها و قارچ ها هستند اهمیت فراوانی دارد. اسکرابر ها بر خلاف شیوه های سنتی، از دو مخزن برای شستشو استفاده می کنند، یک مخزن شامل آب تمیز است که بر روی سطح پاشش می شود، و مخزن دوم مخصوص مکش و جمع آوری آب کثیف ناشی از شستشو می باشد. همین امر مانع از انتقال آلودگی به سایر نقاط می شود. از دیگر مزایای استفاده از اسکرابر برا ینظافت سطوح می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

نظافت موثر سطوح با استفاده از محلول های شوینده

به منظور نظافت هر چه بیشتر و ضد عفونی سطوح آلوده و روغنی آشپزخانه ها می توان از مواد شوینده مخصوص که از بین برنده دوده ها و رسوبات روغنی هستند در مخزن آب تمیز اسکرابر ها استفاده نمود. اضافه نمودن مواد شوینده به مخزن این دستگاه ها هیچ گونه مشکلی در روند کاری دستگاه ایجاد نمی کند.

 
کاهش زمان و هزینه های مربوط به نظافت با استفاد از اسکرابر ها

دستگاه های اسکرابر در مقایسه با شیوه های سنتی، سرعت بیشتری در نظافت داشته و در زمان کوتاه تری سطوح را نظافت می کنند. علاوه بر این استفاده از دستگاه های اسکرابر باعث کاهش تعداد نیروی خدماتی شده و تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها خواهد داشت. شستشو و خشک کرد همزمان این دستگاه مانع از ایجاد محدودیت در دسترسی برای پرسنل شده و هیچ اختلالی در روند کاری ایشان ایجاد نمی کند.


درخواست اطلاعات بیشتر