اسپری مکش پر فشار آشپزخانه صنعتی

بهداشت و نظافت در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی به اندازه ای حائز اهمیت است که اگر به درستی مسئولیت آن بر عهده گرفته نشود، تعطیلی این اماکن بهتر خواهد بود. آلودگی آشپزخانه رستوران و آشپزخانه های صنعتی خطرات جدی برای سلامت مشتریان به وجود می آورد و عدم رسیدگی به نظافت و ضدعفونی کردن چنین محیط هایی غیر قابل توجیه است. رعایت دستورالعمل ها و اصول جمع آوری زباله و آلودگی مهم ترین گام در برقراری بهداشت و تمیزی رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی می باشد و بسیاری از فرآیندهای نظافتی باید به طور روزانه و مرتب انجام گیرد.


نظافت بخش های مختلف آشپزخانه صنعتی

در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی فرآیند نظافت شامل دو مرحله می شود: نظافت عمومی محیط و نظافت تجهیزات تخصصی آشپزخانه. هر یک از تجهیزات تخصصی پخت و پز هم چون کباب پز، اجاق گاز، سرخ کن، فر و ... باید با شیوه های مناسب و اصولی تمیز شوند و در کنار آن نظافت عمومی یعنی شستشوی سطوح کف، دیوارها، سقف، سینک ظرفشویی، سرویس های بهداشتی و ... ضرورت دارد.


شستشوی عمیق محیط آشپزخانه

حجم بالای پخت و پز و تهیه مواد غذایی گوناگون در آشپزخانه های صنعتی باعث چکیدن و پاشش ذرات و قطره های روغنی به اطراف می شود که علاوه بر تجهیزات بخش های پشتی و زیرین اجاق گازها و قفسه ها، دیوارها، کف و سقف در معرض لکه های چرب و روغنی قرار می گیرند. بنابراین لازم است تمامی این بخش ها شستشو و ضد عفونی شوند. ورودی آشپزخانه، شیرهای آب، سینک ظرفشویی، محل قرارگیری و نگهداری زباله ها، اطراف سطل های زباله، بدنه بیرونی و داخلی سطل ها جهت جلوگیری از شیوع پیدا کردن باکتری ها و میکروب ها ضرورت دارد. با برنامه ریزی و انتخاب شیوه های مناسب نظافت، شستشو و ضد عفونی کردن آشپزخانه ها کار دشواری نخواهد بود.


بهداشت و نظافت آشپزخانه با تجهیزات حرفه ای

تمیز کاری رستوران ها و آشپزخانه ها باید به طور مداوم و روزانه انجام گیرد، از همین رو می تواند به امری خسته کننده و پر زحمت تبدیل شود و این در حالی است که امکان چشم‌پوشی از این فرآیند وجود ندارد. در این شرایط بهره مندی از دستگاه های حرفه ای و پیشرفته نظافتی بهترین و ایده آل ترین روش برای شستشو و ضدعفونی کردن محیط آشپزخانه صنعتی به شمار می آید. از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه اسپری مکش پر فشار اشاره نمود که با قدرت بالای آب انواع آلودگی های باقی مانده در محیط آشپزخانه را از میان برمی دارد.


ساختار منحصر به فرد دستگاه اسپری مکش پرفشار

دستگاه اسپری مکش پر فشار همان طور که از نام آن پیدا است، دارای قابلیت پاشش آب و محلول شوینده و جمع آوری آلودگی ها می باشد. این دستگاه با برخورداری از طراحی خلاقانه ترکیبی از ظرفیت بالا، ابعاد فشرده و بالاترین سطح کیفیت و کارایی بوده که بدون تماس کاربر با آلودگی و سطوح کثیف همه آلاینده ها محیط را حذف می گرداند. اسپری مکش پر فشار از یک واترجت داخلی، سیستم تزریق مواد شوینده و سیستم مکش تشکیل شده که آن را به یک ابزار چند منظوره کارآمد تبدیل می کند.


عملکرد اسپری مکش پر فشار

سهولت کاربری و کارایی بالا از ویژگی های برجسته دستگاه اسپری مکش پر فشار به شمار آمده و کاربر به سادگی می تواند این وسیله را مورد استفاده قرار دهد. محلول پاک کننده با قدرت بر روی سطح پاشش شده و در نتیجه آن گرد و خاک و سایر آلودگی های چسبنده از سطح جدا خواهند شد و در نهایت سطوحی تمیز بر جای خواهد ماند. قدرت پاک کنندگی این دستگاه در قیاس با روش های سنتی ده ها برابر بیشتر است و مانند آن ها پشت سر آلودگی دوباره به جا نمی گذارد. اسپری مکش به نازلی تجهیز گردیده که بعد از شستشو آب و آلودگی را مکش می کند.


کاربرد دستگاه اسپری مکش پرفشار در بهداشت آشپزخانه صنعتی

اسپری مکش پرفشار برای شستشوی انواع سطوح از جمله سطوح کف و دیوارها قابل استفاده هستند و به دلیل داشتن ابعاد مناسب به راحتی می توان این وسیله را در آشپزخانه های صنعتی به کار گرفت. لکه های چرب و روغنی باقی مانده با جریان آب پاشش شده از اسپری مکش پاک می شوند و به لطف نازل های مختلف امکان شستشوی دیوارها و پشت اجاق گازها و سایر تجهیزات فراهم می گردد. نازل شستشو دارای برس بوده و به تمیزی هر چه بهتر سطوح کمک می کند. هم چنین درزها و بندهای میان کاشی کاری ها محلی مناسب برای انباشت آلودگی ها هستند که دستگاه اسپری مکش به خوبی از عهده نظافت آن بر می آید. برخلاف شیوه های قدیمی همواره آب تمیز فرآیند شستشو را به انجام می رساند که در نتیجه آن آلودگی از قسمتی به قسمت دیگر انتقال پیدا نمی کند و محیط آشپزخانه پاکیزه و سالم می گردد. از دیگر کاربردهای دستگاه اسپری مکش پر فشار در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی می توان به شستشوی عمیق شیر آلات، سینک ظرف شویی، لوله ها، سطل های زباله، محل و اطراف نگهداری سطل های زباله و ... اشاره نمود.

گالری تصاویر

نظافت آشپزخانه صنعتی نظافت آشپزخانه صنعتی نظافت آشپزخانه صنعتی نظافت آشپزخانه صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر