ماده شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی

یکی از مواردی که همواره در رستوران ها و آشپزخانه های طبخ غذا باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله بهداشت می باشد. علاوه بر این که محیط باید به طور مرتب شستشو و نظافت شود، ابزار لازم در آشپزخانه و ظرف ها نیز باید به خوبی شستشو شده و در محلی کاملا پاکیزه نگهداری شوند. آلوده بودن ظروف سریعا موجب بیماری در افراد خواهد شد به همین دلیل باید بلافاصله پس از استفاده با ماد شوینده مناسب شستشو شوند تا هیچگونه اثری از ماده غذایی و لکه بر روی ظرف باقی نماند. در چنین محیط هایی به دلیل تعداد بالای ظروف، شستن آن ها امری زمان بر خواهد بود، به همین دلیل اکثرا از ماشین ظرفشویی استفاده می نماید. ماده شوینده ای که در ماشین ظرفشویی استفاده می شود بسیار مهم است و باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه بیان شده است.


ویژگی های مایع ظرفشویی در ماشین ظرفشویی

مایع ظرفشویی مناسب علاوه بر اینکه باید آلودگی و انواع مواد غذایی و چربی را به خوبی از ظرف جدا نماید، نباید هیچ گونه آسیبی به ظرف و رنگ آن برساند. همچنین باید در آب سرد نیز فعال بوده و عملیات شستشو را به خوبی همانند آب گرم انجام دهد. غلظت بالای این مواد باعث می شود بسیار به صرفه بوده و علاوه بر شویندگی مطلوف، از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشند. برخی ظرف ها ممکن است رنگ غذا یا نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه را به خود بگیرند، مایع ظرفشویی خوب باید توانایی از بین بردن این رنگ و لکه ها را داشته باشد. سختی های مختلف آب، هیچ گونه تاثیری در قدرت نظافتی مایع ظرفشویی خوب نمی گذارد و با ممانعت از تشکیل رسوب آهک تاثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی دارد، همچنین از لکه شدن ظروف شیشه ای به دلیل رسوبات آهکی جلوگیری می نماید. عدم وجود نیتریلوتری اسید استیک و ترکیبات کلر و فسفات در مایع شوینده باعث می شود مایع شوینده ملایم بوده و با محیط زیست نیز سازگاری داشته باشد. 


کاربرد ماده شوینده تخصصی شستشوی ظروف

از این نوع مواد شوینده در ماشین های ظرفشویی بزرگ و صنعتی در محیط هایی همانند هتل ها و رستوران ها استفاده می شود. کاربرد این مواد شوینده در شستشوی انواع ظروف شیشه ای، چینی، پلاستیک و استیل ضد زنگ می باشد. به دلیل قدرت بالای شویندگی این مواد، از آن ها برای ظروف با طرح های حساس، ظروف لاستیکی و آلومینیومی که در ماشین ظرفشویی شستشو نمی شوند، استفاده نمی گردد. برخی دیگر از مواد شوینده ظروف برای بالا بردن کیفیت آبکشی بوده و علاوه بر این که فرایند خشک شدن ظروف را تسریع می نماید، با ایجاد لکه های ناشی از خشک شدن آب بر روی ظروف ممانعت به عمل می آورد. استفاده از این نوع ماده شوینده موجب درخشش و تمیزی ظروف می گردد. در هنگام استفاده از این مواد شونیه حتما باید به دستورالعمل های کارخانه توجه نمود. ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک حجم مناسب از مایع شوینده را با آب رقیق می نماید و عمل شستشو را با کیفیت بالایی انجام می دهد.

گالری تصاویر

ماده شوینده ماشین ظرفشویی صنعتی مایع ظرفشویی صنعتی مخصوص ماشین ظرفشویی

درخواست اطلاعات بیشتر