ضروری ترین تجهیزات کارواش

شستشوی ماشین با روش های مکانیزه بدون دخالت مستقیم کاربر امروزه با روش های مختلفی از جمله شستشو با کارواش تمام اتوماتیک انجام می شود. یکی از تجهیزات کارواش به ویژه به منظور شسشو ماشین الاتی نظیر کامیون، اتوبوس، مینی بوس و... ئستگاه واترجت صنعتی است که به عنوان کارواش ماشین سنگین نیز شناخته می شود. انواع مختلف کارواش اتوماتیک نظیر کارواش دروازه ای و تونلی نیز هریک مناسب با شرایط محیط و وسعت قابل احداث می باشند. 

کارواش ماشین سنگین

شستشوی وسایل نقلیه سنگین همواره به عنوان یک عملیات با دشواری های بسیار تلقی می شود. اما امروزه این امر با کمک تجهیزات مختلف نظیر کارواش ماشین سنگین دیگر به دشواری گذشته نمی باشد. دستگاه کارواش ماشین سنگین یک تجهیز شوینده فشار قوی است که با استفاده از آب و البته به کمک مواد شوینده کارواش و یا سایر مواد شوینده صنعتی به شستشوی عمیق ماشین سنگین می پردازد. وسایل نقلیه سنگین به دلیل تردد در جاده هایی با مسیر طولانی در معرض آلودگی های مختلفی از جمله گل ولای، جرم و رسوب، آلودگی های صنعتی ( در صورتی که وسیله نقلیه به مراکز صنعتی تردد داشته باشد )، نمک جاده و... قرار دارد. کارواش ماشین سنگین با هزینه ای معقول و در زمانی کوتاه می تواند کلیه این آلودگی ها را شستشو نماید.

قیمت واترجت صنعتی کارواش

قیمت کارواش ماشین سنگین متناسب با نوع موتور دستگاه متفاوت است. موتور تاثیر مستقیم فشار قابل ارائه توسط دستگاه دارد. در صورتی که در طول روز تعداد ماشین هایی که به کارواش مراجعه می نماید زیاد باشد، بدون شک به یک دستگاه واترجت صنعتی با موتوری قدرتمند نیاز است تا بتواند برای ساعات طولانی به شستشو بپردازد. هرچه اجزای داخلی یک واترجت قوی تر، با امکان ارائه فشار بالا باشد، بدیهی است که قیمت کارواش ماشین افزایش می یابد. به هنگام خرید دستگاه کارواش صنعتی مناسب لازم است تا به نیاز مرکز توجه ویژه ای نمود.

شستشوی صندلی ماشین در محل کارواش

شستشوی بدنه ماشین یکی از مراحل مهم در هر کارواش  اعم از یک کارواش اتوماتیک و همین طور دستی می باشد. اما نظافت بخش های داخلی شامل شستشوی صندلی ماشین با دستگاه مبل شویی یکی از راهکارهای مکانیزه شستن و خشک نمون صندلی ماشین در محل می باشد. این دستگاه نظافت صنعتی با کمک نیروی برق و با تجهیز به یک مکنده پرقدرت، به فوم پاشی، برس زنی و شستشو می پردازد. پس از انتخاب سری مناسب و آغاز فرایند شستشو نوبت به مکش آب های آلوده به جای مانده پس از شستشو می رسد، که این مرحله به واسطه موتور مکنده پرقدرتی که در دستگاه طراحی شده انجام می پذیرد. یکی از مهم ترین و اساسی ترین تجهیزات کارواش بدون شک دستگاه مبل شور بوده که بدون آسیب به بافت صندلی ها، بدون ایجاد بوی نامطبوع به دلیل تجمع آب پس از شستشو با کیفیت بالا به شستشوی صندلی ماشین در محل کارواش می پردازد. نکته ارزشمند دیگر امکان استفاده از این دستگاه نظافت صنعتی به منظور شستشوی صندلی ماشین سنگین و سواری است.

ماده شوینده کارواش

یکی از مهم ترین بخش ها به هنگام شستشوی ماشین سواری و سنگین استفاده فوم و ماده شوینده مناسب می باشد، اینکه ماده شوینده کارواش از کف و قدرت پاک کنندگی کافی برخوردار باشد و ضمن از میان برداشتن آلودگی ها هیچ گونه آسیبی به رنگ بدنه وارد ننمانید، ویژگی مهم انواع کارواش اتوماتیک می باشد. حتی در کارواش ماشین سنگین نیز می توان با استفاده از نازل فوم پاش و استفاده از ماده شوینده کارواش از مواد مناسب پاکیزه کننده استفاده نمود. برخی مواد به عنوان مواد جلادهنده در کارواش مورد اسفتفاده قرار گرفته و به منظور تسریع فرایند خشک نمودن اتومبیل ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

درخواست اطلاعات بیشتر