مواد کارواش

 اتومبیل ها همواره در معرض آلودگی های متعددی قرار دارند و این آلودگی ها موجب آسیب رسیدن به خودرو خواهند شد. اگر رانندگان به دلیل نداشتن وقت کافی نتوانند برای شستشوی وسیله نقلیه به کارواش مراجعه کنند، خود می توانند با استفاده از شوینده های صنعتی مخصوص کارواش به تمیز کردن بخش های مختلف اتومبیل اقدام نمایند. این مواد در کارواش ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. مواد کارواش به عنوان محصولاتی حرفه ای و تخصصی به دو گروه مواد شوینده و مواد محافظ تقسیم بندی شده و هر کدام از انواع آن عملکردی بی نظیر ارائه می دهند. در ادامه با ما همراه باشد تا به بررسی مواد شوینده مصرفی در کارواش و مزایای آن بپردازیم :مواد شوینده کارواش

تولدید کنندگان مواد شوینده صنعتی مواد شوینده کارواش را با توجه به مقدار استفاده از جانب مصرف کنندگان با حجم های مختلف در بطری ها و گالن ها عرضه کرده اند.


1- اسپری مایع موتور شوی

اسپری مایع موتور شوی مخصوص تمیز کردن موتور برای انواع اتومبیل، موتور سیکلت و دوچرخه قابل استفاده می باشد. این مایع انواع آلودگی های سخت، چربی ها، روغن و گریس را از بین می برد. اسپری مایع موتور شوی فاقد ترکیبات نفتی و هیدروکربنی است و اثر چربی بر جای نمی گذارد.

2- اسپری مایع رینگ شوی

به منظور تمیز کردن رینگ های خودرو اسپری مایع رینگ شوی تولید شده است. این مایع خنثی بوده و عاری از مواد اسیدی، بازی و دیگر مواد خورنده بوده که با استفاده طولانی مدت به آلیاژ رینگ آسیب نمی رساند. این اسپری تمامی آلودگی های سخت چسبیده به رینگ و گرد لنت ترمز را از آن پاک می کند و رینگ ها را درخشان می کند. 

3- اسپری مایع شیشه شوی

شیشه ها یکی از مهم ترین اجزای خودرو به شمار می آیند و در ایمنی آن تأثیر به سزایی دارند. به منظور تمیز نمودن و درخشان ساختن حرفه ای شیشه های اتومبیل اسپری مایع شیشه شوی عرضه گردیده است و این اسپری برای شیشه های اکرلیک نیز قابل استفاده می باشد. این مایع با داشتن رایحه ای مطبوع بدون بر جای گذاشتن لکه به سرعت خشک می شود. در اسپری مایع شیشه شوی مواد هیدروکربنی و آمونیاک به کار نرفته از همین رو اثر چربی بر روی شیشه و بدنه اتومبیل باقی نمی گذارد. این مایع به صورت اسپری و اضافه شدن به مخزن شیشه شوی ماشین مصرف می شود.

4- اسپری مایع پاک کننده اثر حشرات

برخورد حشرات و فضولات پرندگان با خودرو اجتناب ناپذیر است که به دلیل داشتن خاصیت اسیدی به رنگ ماشین صدمه وارد می کند. اسپری مایع پاک کننده اثر حشرات به منظور از بین بردن این لکه ها ارائه شده است. این اسپری فاقد ترکیبات معدنی بوده که اثری از لکه و چربی بر جای نمی گذارد. اسپری مایع پاک کننده اثر حشرات رایحه های مطبوع دارد و به اتومبیل درخشندگی می بخشد. 

5-کپسول مایع شیشه شوی

کپسول مایع کنستانتره شیشه شوی به مخزن آب شیشه شوی افزوده شده و برای پاکیزه کردن و جلا دادن به انواع شیشه ایده آل می باشد. این کپسول آمونیاک و ترکیبات هیدروکربنی ندارد و بدون به جا ماندن اثر چربی روی بدنه و شیشه خودرو عمل می کند. علاوه بر این کپسول شیشه شوی مخزن و مجرای شیشه شوی ماشین را تمیز می کند.


مواد محافظ کارواش

مواد محافظ موادی هستند که قشری محافظ بر روی سطوح ایجاد می کنند و مقاومت آن سطح را نسبت به آلودگی و آسیب ها افزایش می دهد. 


1- اسپری مایع جلا دهنده و محافظ تایر

تایر خودرو دارای شیارهای عمیق است و با تماس با سطح زمین آلودگی ها به خلل و فرج آن می چسبند. اسپری مایع جلا دهنده و محافظ تایر تمامی آلودگی های سرسخت لاستیک را از بین برده و به آن جلا می دهد و به دلیل نداشتن مواد خورنده و رنگ های افزودنی مضر برای لاستیک در بلند مدت به تایر هیچ گونه آسیبی نمی رساند. این اسپری با ایجاد لایه های بر روی تایر از آن محافظت کرده و مقاومت آن را در برابر نفوذ دوباره گرد و خاک افزایش می دهد. با استفاده از اسپری محافظ فاقد فرآورده های نفتی و مواد هیدروکربنی بوده و عملکرد آن بدون به جا گذاشتن اثر چربی است. 

2- اسپری مایع تمیز کننده و نگهدارنده داشبورد

به منظور تمیز کردن داشبورد ماشین و کلیه سطوح غیر فلزی، پلاستیکی و چرم مصنوعی اسپری مایع تمیز کننده و نگهدارنده داشبورد و سطوح چرمی تولید شده است. این مایع لایه های محافظ بر روی داشبورد و چرم مصنوعی به وجود می آورد که سبب محافظت از آن در برابر جذب گرد و خاک می شود. اسپری مایع محافظ تایر مواد هیدروکربنی و آمونیاک ندارد و با باقی نگذاشتن اثر چربی داشبورد و چرم مصنوعی را به حالت اولیه خود باز می گرداند.  

3- مایع ضد یخ زدگی

برای تمیز کردن و درخشنده کردن شیشه اتومبیل در فصل زمستان مایع ضد یخ زدگی یک ماده ایده آل به شمار می آید. این مایع به مخزن شیشه شوی افزوده می شود و کلیه آلودگی ها از جمله روغن، نمک، املاح، اثر حشرات و ... را با قدرت از بین می برد و از یخ زدگی شیشه ها جلوگیری می کند. هم چنین مخزن و مجرای شیشه شوی را نیز تمیز می کند. این مایع دارای قدرت تحمل دمای 30- در جه سانتی گراد زیر صفر می باشد.

4- اسپری مایع یخ شکن

جهت زدودن یخ زدگی شیشه و بدنه اتومبیل تراشیدن یخ ها راه حل مناسبی نخواهد بود. اسپری مایع یخ شکن یک شیشه شوی زمستانه بوده که یک یخ زدای فوری از روی شیشه و بدنه خودرو می باشد. به این معنا که با اضافه نمودن آن به مخزن شیشه شوی یخ زدگی های اتومبیل به سرعت زدوده می شود.

 گالری تصاویر

مواد کارواش مواد کارواش

درخواست اطلاعات بیشتر