تعمیر و نگهداری کارواش مکانیزه

امروزه گرایش به سوی شستشوی خودرو با کارواش اتوماتیک نسبت به گذشته بیشتر شده و دلیل اصلی آن کیفیت و سرعت بالای شستشوی ماشین می باشد .از آنجایی که راه اندازی کارواش برای سرمایه گذاری بطور کلی یعنی گامی به سود یک کسب و کار پر سود .در کنار شستشوی ماشین ارائه خدمات جانبی نیز می تواند به رونق اقتصادی مدیرت کمک شایانی نماید از این رو است که میل به راه اندازی کارواش برای یک کسب و کار و شستشوی خودرو با کارواش اتوماتیک در میان مالکان از اهمیت بالایی برخوردار گشته استفاده از کارواش های اتوماتیک در مرحله اول صرفه جویی در مصرف آب ،برق،مواد شوینده و درمرحله دوم صرفه جویی در زمان و کیفیت شستشو نسبت به روش سنتی را به دنبال خواهد داشت به طور کلی دستگاه کارواش اتوماتیک به سبب طراحی منحصر به فرد خود ، پراتور را قادر به بررسی و مشاهده ی بخش های مختلف دستگاه جهت چک کردن عملکرد بخش های گوناگون کارواش اتوماتیک  و شناسایی نقص ها و ضعف های کارواش در ایجاد سطح مطلوب شستشوی و پاکیزه نمودن خودرو گام مثبتی بردارد. لذا تهیه نمودن یک لیست جهت بازبینی منظم بخش های مختلف دستگاه ، با بررسی کارایی بخش های مختلف قادر خواهید بود تا در صورت پایین آمدن بازده  به ارزیابی عوامل مختلف پرداخته و مشکل را رفع نماید.
وظیفه کارواش تمام اتوماتیک

اساس کار کارواش اتوماتیک، ورود خودرو به داخل محوطه ی کارواش از یک سمت  و خروج خودرو تمیز از سوی دیگر می باشد، برای تحقق این هدف، همه اجزای تشکیل دهنده دستگاه باید به درستی عمل کنند. اگر یکی از قطعات کار خود را به درستی انجام ندهد، نتیجه مورد انتظار حاصل نشده و موجبات نارضایتی مشتریان فراهم می گردد، همین امر تاثیر به سزایی در سودآوری شستشوی اتوماتیک خودرو ایجاد می کند. تعمیر و نگهداری مناسب دستگاه نقش مهمی در انجام صحیح عملیات شستشو و رضایت مشتریان دارد. اگر چه در نگاه اول هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری دستگاه شستشوی اتوماتیک زیاد به نظر می رسند اما در مقایسه با هزینه های ناشی از آسیب و خرابی دستگاه بسیار ناچیز می باشند. برای داشتن دستگاهی سالم، داشتن برنامه ایی منظم به منظور بازبینی و تعمیر اجزای دستگاه، نقش مهمی دارد.
پیشگیری از ایجاد خسارت

فصول سرد و پر بارش سال، صاحبان خودرو تمایل بیشتری به شستشوی اتوموبیل های خود دارند، لذا  ایجاد کوچکترین خسارت به دستگاه  هزینه های گزافی را بر صاحبان کارواش تحمیل می کنند. قرار دادن بخشی از درآمد ها برای نگهداری و بررسی دستگاه کارواش و پیشگیری از خسارات احتمالی در مقایسه با خسارت ایجاد شده ناشی از عملکرد نامناسب و تعطیلی کارواش کاملا مقرون به صرفه می باشد. دو عاملی که در عملکرد نامناسب کارواش دخیل می باشند عبارتند از عدم نصب و راه اندازی صحیح قطعات و عدم نگهداری صحیح از آنها. البته استفاده از قطعات معیوب نیز در عملکرد نامناسب دستگاه تاثیر غیر قابل انکاری دارند، اما چنین موردی بسیار نادر بوده و در چند هفته اول راه اندازی مشخص می گردد. معمولا بسیاری از شرکت های تولید کننده دستگاه راهنمایی تدوین شده برای نگهداری و استفاده از آن ارایه می دهند که کاربرد زیادی در کاهش هزینه های ناشی از عدم استفاده صحیح دستگاه دارد. مرحله بعدی در نگهداری از دستگاه، زمان بندی مناسب برای بررسی و نگهداری دستگاه و آموزش شیوه استفاده از دستگاه می باشد.چرا نگهداری و بررسی پیوسته ی دستگاه از اهمیت خاصی برخوردار می باشد؟

بررسی مداوم دستگاه و ارزیابی منطم و پیوسته ی بخش های مختلف کارواش اتوماتیک نیازمند پیروی از اصول کارشناسی شده ای می باشد تا ضمن حفظ عملکرد مطلوب دستگاه کارواش اتوماتیک ، در حفظ کیفیت شستشوی اتوموبیل ها نیز توانمند سازد. اما این تعمیر و نگهداری پیوسته  می تواند زمینه ساز پیشگیری از آسیب های احتمالی وارد شده به دستگاه گردد و از هزینه های سنگین و خسارات احتمالی جلوگیری به عمل آورد. از آنجایی که احتمال  بروز آسیب به  برخی از قطعات و بخش های دستگاه ، غیر قابل اجتناب است، داشتن قطعات یدکی از پیش آماده شده ، می تواند نقش مهمی در کاهش هزینه ها و معذلات ناشی از آسیب دستگاه ، از خود به نمایش گذارد. جایگزینی قطعات مستهلک با تجهیزات جدید و مدرن تاثیر قابل توجهی در سرعت کار و رضایت مشتریان از نتیجه شستشوی خودرو دارد. از سوی دیگر به روز شدن دستگاه عاملیجلب رضایت مشتریان و دستیبی به کیفیت مطلوب نظافتی می باشد.

از جمله ویژگی های دستگاه کارواش اتوماتیک که می توان به آن اشاره کرد به شرح زیر است


بدنه گالوانیزه و ضد زنگ با رنگ پودری
شستشوی سریع اتومبیل در کمتر از 7 دقیقه
شناسایی موقعیت چرخ ها و شستشوی آنها با دو برس دیسکی اختصاصی
شروع به حرکت و چرخش آرام برس ها به منظور بالا بردن طول عمر موتور و گیربکس
کارواش های اتوماتیک قابلیت شستشوی انواع خودروهای سواری ،شاسی بلند و ون را دارا می باشند
مجهز به سیستم ایمنی محافظ برای برای جلوگیری از یخ زدگی دستگاه در دما های پایین تر از 2 درجه سانتی گراد
 چرخش خشک کن متناسب با بخشهای مختلف خودرو و جهت حرکت دستگاه به منظور دستیابی به بالاترین میزان خشک کنندگی

گالری تصاویر

کارواش کارواش اتوماتیک شستشوی سریع ماشین کارواش کارواش کارواش جدید کارواش مکانیزه شستشو ماشین کارواش شستشوی سریع کارواش اتومات کارواش اتوماتیک کارواش اتوماتیک جدید مدرن مکانیزه ماشین شستشو نو دستگاه کارواش اتومات مدرن ریلی دروازه ای مدرن

گالری ویدئو

کارواش-مکانیزه-اتومات-اتوماتیک-دروازه ای-جدید-ریلی

درخواست اطلاعات بیشتر