شستشوی مکانیزه اتومبیل ها

خودرو های شخصی، تاکسی ها و اتوبوس ها امروزه بخش عمده ای از حمل و نقل شهری را به خود اختصاص داده اند. قرار گرفتن این وسایل در محیط بیرون به مرور زمان سطح آن ها را دچار آلودگی می نماید. بنابراین مالکان خودرو ها برای حفظ زیبایی و ارزش وسیله خود، می بایست آنرا شستشو دهند. روش های دستی شستشو وقت گیر بوده و کیفیت مطلوبی ارائه نمی دهند. امروزه دستگاه هایی با عنوان کارواش اتوماتیک تولید و عرضه می شوند که بصورت مکانیزه و بدون دخالت دست، خودرو را شستشو می دهند.


تولید دستگاه کارواش توسط شرکت ایستوبال

سابقه فعالیت کارخانه ایستوبال اسپانیا در تولید کارواش اتوماتیک به سال 1950 میلادی بر می گردد. اسماعیل توماس آلاکرو در ابتدا فعالیت خود را با یک تعمیرگاه کوچک اتومبیل آغاز نمود. این کارگاه تعمیر خودرو، اساس طراحی اولین ماشین های روغن کاری شد. طراحی این دستگاه یک موفقیت بزرگ محسوب می شد و اسماعیل توماس با بهره گیری از این موفقیت، تصمیم به ایجاد یک کسب و کار جدید گرفت و شرکت ایستوبال را تاسیس کرد. این کارخانه در ایام رکود اقتصادی اروپا، علی رغم مشکلات فراوان موفق به توسعه و گسترش فعالیت های خود گردیده است. در حال حاضر این شرکت، دستگاه های کارواش اتوماتیک را در مدل های متنوع تولید و به بیش از 60 کشور جهان صادر می نماید.


شستشوی خودرو بوسیله کارواش اتوماتیک

دستگاه کارواش اتوماتیک، بدون دخالت دست و با استفاده از یک برنامه مشخص، سطح خودرو را شستشو می دهد. مرحله اول عملیات شستشو، پاشش آب به تمام سطح خودرو با عنوان پیش شستشو می باشد. این مرحله به کمک نازل های پاشش آب صورت می گیرد. انجام برس زنی سطح و پاشش فوم یا شامپو گام بعدی شستشوی خودرو می باشد. برس زنی سطح خودرو به کمک برس های عمودی و افقی صورت می گیرد. این برس ها از جنس پلی اتیلن یا فوم بوده و بدون ایجاد خش بر روی بدنه ، آلودگی های آن را از بین می برند. آبکشی و خشک کردن خودرو گام های بعدی عملیات شستشوی خودرو با کارواش اتوماتیک می باشند. دمنده های خشک کن و پاشش واکس، مکانیزم های خشک کردن سطح خودرو می باشند. واکس های مخصوص خشک کردن خودرو، علاوه بر جلادهی بدنه، با پراکنده نمودن قطرات آب از هم، موجب تسهیل در خشک شدن آن می شوند. کاهش جذب آلودگی های محیط از دیگر مزایای استفاده از واکس می باشد.


انواع کارواش اتوماتیک

کارواش های اتوماتیک، از نظر ساختار و سبک طراحی در دو دسته کارواش تونلی و دروازه ای قرار می گیرند. تفاوت عمده این سیستم ها در سرعت انجام عملیات، ساختار و فضای مورد نیاز می باشد.


کارواش دروازه ای

در کارواش های دروازه ای، ابتدا خودرو در یک مکان مشخص قرار می گیرد. سپس چارچوب دستگاه، با حرکت به سمت جلو و عقب، عملیات شستشو را انجام می دهد. تمامی نازل های پاشش و برس های کارواش بر روی این چارچوب قرار گرفته اند.


کارواش تونلی

ساختار کارواش های تونلی به گونه ای است که خودرو با گذشتن از بخش های مختلف شستشو می شود. در واقع بخش های مختلف شستشو، آبکشی و .. بصورت جداگانه بوده و خودرو توسط نوار نقاله به بخش های بعدی منتقل می شود. این نوع کارواش ها به فضای بیشتری نیاز دارند. همچنین با حرکت یک خودرو به بخش های بعدی، خودرو دیگر می تواند وارد تونل شود. در نتیجه سرعت انجام عملیات شستشو بالا می رود.مزایای استفاده از کارواش اتوماتیک

شستشو خودرو با استفاده از دستگاه کارواش اتوماتیک، مزایای بسیاری را فراهم آورده است. برای صاحبان کارواش این تجهیزات در یک مکان شلوغ به صرفه بوده و بازگشت سرمایه خوبی دارد. برای مالکان خودرو، مزیت اصلی کارواش سرعت بالای شستشو است که موجب کاهش اتلاف وقت افراد می شود. افزایش کیفیت شستشو با توجه به سیستم مکانیزه و هوشمند، دیگر مزیت این دستگاه ها به حساب می آید. با توجه به استفاده از برس های نرم و با کیفیت در ساختار کارواش های اتوماتیک که از سیستم تشخیص موقعیت بدنه برخوردار هستند نیز، هیچگونه خط و خشی بر روی سطح آن ایجاد نمی شود. با کاهش مصرف آب و مواد شوینده، کارواش های اتوماتیک با محیط زیست سازگارند.

گالری تصاویر

;HV,HA HJ,LHJD;  کارواش اتوماتیک انواع کارواش قیمت کارواش دروازه ای تونلی ریلی کارواش اتوبوس انواع  کارواش اتوماتیک نصب و راه اندازی کارواش تمام اتوماتیک  کارواش خرید کارواش قیمت کارواش فروش کارواش انواع کارواش کارواش اتوماتیک  کارواش های تمام اتوماتیک نصب و راه اندازی کارواش در ایران کارواش اتوماتیک انواع کارواش اتوماتیک کارواش تونلی کارواش ریلی کارواش اتوماتیک خرید فروش قیمت انواع دستگاه شستشو انواع کارواش اتومات خرید قیمت فروش انواع کارواش کارواش ماشین انواع کارواش ماشین کارواش اتوماتیک فی شستشوی جدید ماشین با مواد شوینده رنگی فوم  انواع کارواش تونل تونل واش کارواش اتوماتیک قیمت خرید انواع کارواش های تمام اتوماتیک کارواش اتوبوس اتوبوس شور اتوبوس شوی انواع اتوبوس

درخواست اطلاعات بیشتر