زیرشویی اتومبیل

سطح وسایل نقلیه همواره بدلیل در معض انواع آلودگی ها قرار داشته و نیازمند شستشو می باشد. کف ماشین نیز از این مقوله جدا نبوده و گرد و خاک و آلودگی های مختلف می توانند آن را کثیف نمایند. باقی ماندن آلودگی بر روی کف خودرو و همچنین سطح آن می تواند به مرور زمان موجب پوسیدگی و کاهش ارزش خودرو شود. با تمیز نمودن خودرو، علاوه بر حقظ ارزش خودرو و افزایش طول عمر آن، محیط شهر نیز جلوه زیباتری پیدا خواهد کرد. شستشوی خودرو می تواند بوسیله روش دستی یا دستگاه های کارواش صورت گیرد. امروزه کارواش اتوماتیک و دستی با بهره گیری از سیستم های پیشرفته و کارآمد، از اقبال زیادی برخوردارند.


انواع کارواش

کارواش ها بطور کلی به دو دسته کارواش دستی و اتوماتیک تقسیم می شوند. در کارواش های دستی، نیروی خدماتی با استفاده از سیستم های پر فشار، آب و مواد شوینده را به سطح خودرو پاشیده و در انتها با استفاده از روش دستی آنرا خشک می نمایند. اما دستگاه های ماشین شوی اتوماتیک، وسیله نقلیه را بدون دخالت دست و با استفاده از تجهیزات و سیستم های هوشمند شستشو می دهد. این دستگاه ها، در دو مدل کلی دروازه ای و تونلی تولید می شوند. در نمونه های دروازه ای، تجهیزات کارواش بر روی ریل حرکت نموده و سطح خودرو را با حرکت رفت و برگشت خود تمیز می کنند. در ماشین شوی های تونلی، این خودرو است که بر روی کانوایر دستگاه حرکت داده می شود تا به ترتیب مراحل مختلف شستشو و خشک شدن را طی نماید. همچنین کارواش های دروازه ای با ابعاد بزرگ، برای شستشوی ماشین های سنگین مانند اتوبوس، کامیون و تریلی طراحی شده اند.


مزایای کارواش اتوماتیک

عملیات های پیش شستشو، پاشش شامپو و فوم، برس زنی، آبکشی، چرخ شویی و حتی زیرشویی و واکس زنی و خشک نمودن سطح خودرو، به نوبت توسط کارواش اتوماتیک انجام می شود. این دستگاه دارای مزایای متعددی نسبت به دیگر روش های شستشوی خودرو می باشند. در وهله اول کارواش های اتوماتیک بطور قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی می نمایند. این امر بدلیل بهره مندی آن ها از سیستم های تصفیه آب و بازگشت آب مصرف شده به چرخه شستشو می باشد. معمولا برای تصفیه آب، ابتدا آبی که قرار است در مرحله پیش شست و شو مورد استفاده قرار گیرد، از ناخالصی ها و املاح پاکسازی می شود. این آب در حین عملیات شست و شو، از مسیر هایی که در زیر تعبیه شده، دوباره جمع آوری می شود. آب مصرف شده، تصفیه شده و به چرخه مصرف باز می گردد. در نتیجه کارواش های اتوماتیک تا 80 درصد در مصرف آب صرفه جویی می نمایند. همچنین بدلیل کاهش مصرف آب و مواد شوینده، این دستگاه ها کاملا با محیط زیست سازگار هستند.

برس زنی سطح خودرو بخش دیگری از عملیات شستشو می باشد. کارواش اتوماتیک معمولا از چند برس عمودی و افقی جهت این کار استفاده می نمایند. جنس این برس ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با نفود به تمامی بخش های وسیله، کارایی بالایی ارائه می دهند. ضد خش بودن برس های کارواش نیز از احتمال آسیب به بدنه خودرو جلوگیری می کنند. به منظور جلادهی سطح خودرو و سریع تر خشک شدن آن نیز معمولا از واکس استفاده می شود. مرحله اخر شست و شو نیز، توسط سیستم های خشک کن و با عملکرد عالی صورت می پذیرد. با بکارگیری واکس و سیستم خشک کن، سطح خودرو کاملا خشک شده و ردی از آب بر روی آن باقی نمی ماند. تمامی عملیات ذکر شده حداکثر در 10 دقیقه انجام شده و بنابراین با استفاده از کارواش های اتوماتیک در وقت افراد صرفه جویی می شود.


شستشوی بخش زیرین خودرو

از تجهیزات مهمی که کارواش های اتوماتیک یا دستی می توانند به سیستم خود اضافه نمایند، سیستم زیرشویی می باشد. این سیستم ها که پاشش آب فشار قوی، کف خودرو را به خوبی شست و شو می نماید، در مدل ها مختلفی تولید و عرضه می شود. از جمله ویژگی های تمامی سیستم های زیرشویی می توان به سرعت و کیفیت بالای شستشو، مصرف آب کم تر، مقرون به صرفه بودن و برخورداری از استاندارد مناسب فشار آب برای زیرشویی می باشد. مدل های مختلف زیرشو ها می تواند هم برای کارواش های دستی و هم برای کارواش های اتوماتیک به کار رود.روش های شستشوی کف خودرو

ابتدایی ترین راه برای شستشوی کف خودرو، قرار گرفتن خودرو بر روی یک بلندی یا چاله می باشد. در هر دو صورت اپراتور می بایست از زیر خودرو،کف آنرا تمیز نماید که این امر آلودگی های شدیدی را متوجه شخص خواهد کرد. بنابراین استفاده از این روش چندان عاقلانه و مناسب نمی باشد. اما روش منطقی و معقول برای کارواش ها دستی معمولا استفاده از لنس های زیرشویی می باشد. این لنس ها با طراحی اگونومیک و وزن کم ساخته شده و از خاصیت ضد زنگ زدگی برخوردار است. لنس های زیرشوی دارای چرخی از جنس پلاستیک فشرده بوده و به خوبی به زیر خودرو رفته و آنرا تمیز می نماید. نازل ثابت زاویه دار، نازل متحرک زاویه دار و نازل چرخشی با فشار های متفاوت می توانند برای این زیرشو ها بکار روند. دارندگان کارواش های اتوماتیک نیز می توانند با تجهیز دستگاه خود به سیستم مکانیزه زیرشوی، این امر را به خوبی انجام دهند. این سیستم ها، بطور ثابت در کارواش نصب شده و آلودگی های کف خودرو با قرار گرفتن بر روی آن، از بین روند. سیستم های زیر شوی مکانیزه از چند نازل پاشش آب بهره برده و با فشار بالا قادر است آلودگی های چسبیده به کف خودرو را جدا نماید.

گالری تصاویر

زیرشویی ماشین شستشوی کف ماشین در کارواش کارواش قیمت زیرشویی زیرشویی خودرو کارواش ماشین زیر شویی کارواش اتومات دستگاه زیر شویی زیرشویی در کارواش شستشوی کف ماشین با دستگاه زیرشویی زیر شویی ماشین زیر شویی  زیرشویی  شستن کثیفی زیر ماشین  کارواش

درخواست اطلاعات بیشتر