خشک کن کارواش

گسترش استفاده از خودرو موجب رونق گرفتن خدمات مربوط به خودرو گردیده است. از مهم ترین مسائل در نگهداری خودرو، شستشو و نظافت آن می باشد. به منظور شستشوی خودرو از سه روش می توان بهره جست: شستشوی خودرو با روش سنتی یا دستی، شستشو به وسیله کارواش دستی یا همان واتر جت و شستشو با بهره گیری از کارواش تمام اتوماتیک . در روش دستی علاوه بر مشکلاتی که این روش دارد، پس از شستشو به دلیل خشک نشدن بدنه، ممکن است رده های آب روی بدنه باقی بماند. در روش شستشوی خودرو با واترجت نیز همین مشکل وجود دارد. این مشکل در کارواش تمام اتوماتیک به این صورت حل شده است که طی دو مرحله که شامل پاشش واکس پس از آب کشی نهایی برای کمک به تجمیع قطرات آب باقی مانده برروی بدنه و در نهایت استفاده از خشک کن کارواش اتوماتیک است، خودرو به طور کامل خشک شده و این امر از لک شدن بدنه خودرو در اثر باقی ماندن قطرات آب جلوگیری می کند. به همین ترتیب ماندگاری پاکیزگی بدنه خودرو بیشتر خواهد شد.


دستگاه خشک کن کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیک آخرین مرحله در شستشوی خودرو به وسیله کارواش اتوماتیک، خشک کردن بدنه می باشد که این امر توسط ماژول های خشک کن صورت می گیرد. این ماژول ها می توانند در قسمت فوقانی و یا کناری قرار بگیرند. توان این ماژول ها و تعداد و نحوه قرار گیری آن ها بستگی به نوع کارواش خواهد داشت و در انواع دستگاه های کارواش تمام اتوماتیک متفاوت خواهد بود. دستگاه خشک کن دو نوع متفاوت دارد که در ادامه به تفصیل آن ها را بررسی خواهیم کرد.

انواع خشک کن در دستگاه کارواش اتوماتیک

دستگاه کارواش تمام اتوماتیک ، کارواش اتوماتیک واحد خشک کن در دستگاه کارواش اتوماتیک در دو قسمت فوقانی و کناری نصب می شود. این واحد های خشک کن از نظر نوع تحرک و زاویه حرکتی انواع مختلفی دارند. خشک کن فوقانی در کارواش اتوماتیک تونلی ثابت است؛ اما در بعضی موارد می تواند خودرو را روی یک قسمت نوار نقاله ثابت نگه دارد و خشک کن مانند کارواش دروازه ای عمل کند و با حرکت های جلو و عقب، به خشک کردن خودرو بپردازد. در نوع دیگر کارواش اتوماتیک که همان کارواش دروازه ای است، خشک کن نیز مانند همه اجزا بر روی نوار نقاله به صورت متحرک در بالای اتومبیلی که بصورت ثابت قرار گرفته است، حرکت می کند. خشک کن فوقانی می تواند ثابت و بی زاویه باشد و یا ثابت و چرخش دار باشد؛ که در دستگاه های کارواش تمام اتوماتیک MNEX و MSTART دستگاه خشک کن با زاویه 30 درجه حرکت می کند ولی در دستگاه M1 خشک کن فوقانی همواره بی زاویه و ثابت است.


برخی ویژگی های خشک کن کارواش اتوماتیک

واحد خشک کنی که در کنار کارواش اتوماتیک قرار می گیرد، در همه ی دستگاه ها ثابت می باشد و هیچ حرکتی ندارد و این خشک کن با کمی زاویه هوا را پاشش می کند. علت این زاویه بسیار کم، نیاز به نفوذ هوا به همه بخش های کناری و گوناگون خودرو است. پس از انجام عملیات خشک کردن خودرو توسط دمنده های قدرتمند کارواش تمام اتوماتیک، شسشتوی خودرو به پایان می رسد و بدنه و شیشه خودرو در بالاترین کیفیت خود قرار خواهد گرفت. خشک کردن خودرو به عنوان فرآیند پایانی شستشو توسط دستگاه کارواش، موجب ماندگاری بیشتر پاکیزگی و دو چندان شدن زیبایی خودرو خواهد شد. همچنین این عملیات، از باقی ماندن آب بر روی بدنه و شیشه جلوگیری کرده و به همین ترتیب آثار آب به صورت لک پس از شستشو به وجود نخواهد آمد؛ این امر موجب برتری کیفیت شستشو با کارواش تمام اتوماتیک نسبت به روش های دستی شستشو (اعم از روش سنتی و بهره گیری از کارواش دستی) می شود.


گالری تصاویر

خشک کن کارواش  دستگاه خشک کن کارواش اتوماتیک خشک کن ماشین در کارواش dryer carwash کارواش اتومات کارواش اتومات خشک کن ثابت خشک کن متحرک کارواش جدید شیوه نوین خشک کن ماشین دستگاه خشک کن کارواش اتومات خشک کن ثابت خشک کن متحرک دستگاه خشک کن ماشین جدید

گالری ویدئو

کارواش اتومات_خشکن کارواش_کارواش ماشین_کارواش خشک کن ثابت کارواش اتومات _ خشکن کارواش اتومات

درخواست اطلاعات بیشتر