انواع کارواش

شستشو و نظافت خودرو تاثیر بسیاری در ظاهر و بهتر دیده شدن اتومبیل دارد از این رو مالکان خودرو یا خود عمل شستشو را انجام می دهند و یا به مراکز شستشوی خودرو ( کارواش ) مراجعه می نمایند. شستشوی خودرو ها به دو صورت  دستی یا مکانیزه انجام می شود. اگرچه خودرو در هر دو شیوه شستشو ( روش سنی یا مکانیزه ) نظافت می گردد، اما آنچه مهم است میزان صرفه اقتصادی و صرفه جویی در مصرف آب، مواد شوینده، هزینه و زمان  لازم برای نظافت می باشد.روش های مکانیزه شستشو و استفاده از کارواش های اتوماتیک نسبت به شیوه ای سنتی یا دستی، مقرون به صرفه تر بوده و علاوه بر کاهش زمان لازم برای شستشو، از کیفیت بالاتری نیز برخوردار می باشند. امروزه استفاده از دستگاه های کارواش اتوماتیک، به خاطر سرعت و کیفیت بالای نظافتی نسبت به شیوه های دستی و سنتی محبوبیت بیشتری هم در میان مشتریان و هم صاحبان کارواش ها برخوردار می باشد.

 

انواع کارواش

.کارواش ها از نظر شیوه شستشو واستفاده از دستگاههای مکانیزه به دو دسته شستشوی دستی و کارواش های اتوماتیک تقسیم می شوند:

 

کارواش سنتی یا دستی

کارواش های دستی با استفاده از دستگاه واترجت و انواع اسفنج هاعمل شستشو و نظافت را انجام می دهند، نازل های بکار رفته در این کارواش ها با بهره گیری از فشار بالای آب، آلودگی و کثیفی را از سطوح بدنه، چرخ ها و موتور خودروها پاک می کنند. سرعت این روش ها نسبت به شیوه های مکانیزه بسیار پایین بوده و زمان زیادی برای شستشو و واکس زدن خودرو مورد نیاز است، علاوه بر این، میزان مصرف آب در کارواش های دستی نسبت به کارواش های اتوماتیک که مجهز به سیستم های تصفیه و بازیافت آب می باشند بسیار بالا است.

 


کارواش اتوماتیک

کارواش های اتوماتیک بر اساس نوع دستگاه های مکانیزه ایی که برای شستشوی خودرو ها استفاده می کنند، به دو دسته تقسیم می شوند کارواش های دروازه ایی و کارواش های تونلی تقسیم می شوند.کارواش های دروازه ایی نسبت به مدل های تونلی ابعاد کوچکتیری دارند و بر خلاف مدل های تونلی به فضای زیادی برای نصب تجهیزات نیاز ندارند.

 
کارواش دروازه ای

در این مدل از کاواش ها تجهیزات کارواش بر روی ریل نصب شده و عمل شستشو با حرکت رو به جلو و عقب تجهیزات بر روی ریل انجام می پذیرد. در این مدل از کارواش های اتوماتیک، خودرو در طول زمان شستشو ثابت بوده و دستگاه کارواش با حرکت عقب و جلو شستشو و خشک کردن خودرو را انجام می دهد. این دستگاه ها در هر مرحله توانایی شستشوی یک خودرو را دارند.

 


کارواش تونلی

در این مدل از کارواش ها خودرو بر روی تسمه نقاله قرار گرفته و به داخل کارواش تونلی هدایت می شود، کلیه قسمت های شستشو در این کارواش ها در یک مسیر پشت سر هم قرار داشته وخودرو با حرکت روبه جلو شسته شده و در انتها با تجهیزات خشک کن نصب شده در سیستم کارواش تونلی، خشک شده و از دستگاه خارج می شود. و بر خلاف مدل های دروازه ایی قبل از اتمام فرآیند شستشوی خودروی اول، ماشین دوم می تواند وارد تونل شستشو شود. سرعت این دستگاه ها نسبت به مدل های دروازه ایی بیشتر می باشد.

 


مزایای استفاده از کارواش اتوماتیک به جای شستشوی دستی

شستشوی خودرو با دستگاه های اتوماتیک نتایج بهتر و با کیفیت تری نسبت به شستشو دستی خودرو ها دارد. استفاده از مواد شوینده سازگار با محیط زیست بوده و باعث از بین رفتن همه انواع آلودگی ها می شود. مزیت بعدی استفاده از کارواش های اتوماتیک به جای شیوه ای دستی عدم ایجاد خش بر روی بدنه خودرو می باشد. برس های بکار رفته در سیستم های اتوماتیک  کاواش، فوم یا پلی اتلین می باشد که مانع از ایجاد خش بر روی بدنه خودرو ها می گردد. پاشش واکس های خشک کن در آخرین مرحله از فرآیند شستشو علاوه بر اینکه خش های سطحی روی بدنه خودرو را از بین می برد، باعث تجمع ذرات آب و ریزش آنها از روی بدنه خودرو شده و با کاهش در زمان خشک شدن بدنه، مانع از ایجاد لکه های ناشی از آب بر روی خودرو می گردد. دستگاه های تمام اتوماتیک علاوه بر استفاده از فشار قوی آب برای از بین بردن آلودگی ها، مجهز به سیستم های تصفیه آب می باشند و آب کثیف ناشی از شستشوی خودرو ها را تصفیه کرده و با از بین بردن انواع آلایندهای فیزیکی و جداسازی شوینده های شیمیایی، کیفیت آب مصرف شده را ارتقا داده و برای شستشوی خودرو های بعدی استفاده می کند.

 

 

گالری تصاویر

انواع کارواش کارواش دستی کارواش تونلی کارواش جدید کارواش دستی موتورشویی زیرشویی دستی شستشوی ماشین انواع کارواش دستی برای شستشوی ماشین های مختلف شستن انواع مختلف کارواش دستی اتوماتیک دروازه ای تونلی کارواش انواع کارواش کارواش دستی دروازه ای تونلی کارواش تمام اتوماتیک دروازه ای تونلی قیمت کارواش قیمت انواع کارواش کارواش اتوماتیک کارواش دستی تونل قیمت کارواش دروازه ای قیمت خرید کارواش فروش کارواش انواع کارواش اتوماتیک خرید کارواش اتوماتیک فروش انواع کارواش خرید کارواش فروش کارواش مدل اتوبوس

درخواست اطلاعات بیشتر