محل مناسب کارواش اتوماتیک

مکانی که کارواش اتوماتیک شما در آن قرار گرفته است عامل تعیین کننده در سودآوری یا ورشکستگی کسب و کار شما خواهد بود. موقعیت مکانی کارواش بر تعداد مشتریان تاثیر مستقیم دارد و انتخاب یک مکان پرت یا یک محله نامناسب می تواند کل سرمایه گذاری شما را بر باد دهد. اگر در ابتدای راه سرمایه‌گذاری در صنعت کارواش می‌باشید، بدون شک یکی از مهم ترین مراحل ، انتخاب یک موقعیت مکانی مناسب برای کارواش است تا شمار قابل قبولی از مشتریان را جذب نماید. یک کسب و کار کارواش برای موفقیت نیازمند فضای اصولی، منبع مشتری، سهولت دسترسی و سیستم فاضلاب مناسب می‌باشد. پیدا کردن یک مکان مناسب ممکن است بسیار زمان‌بر و ناامیدکننده باشد اما قطعا صرف وقت و توجه کافی برای انتخاب ایده آل‌ترین گزینه ممکن ارزشمند خواهد بود. هنگامی بررسی یک محل برای راه اندازه کارواش خود، سوالات زیر را در نظر بگیرید:


آیا این مکان برای برآوردن نیازهای پیش بینی شده شما به اندازه کافی وسیع است؟

آیا فضای کافی برای توسعه کارواش در مراحل بعدی وجود دارد؟

آیا این محل در موقعیت مکانی پر رفت و آمدی واقع شده است؟

آیا مشتریان کارواش به سهولت به این مکان دسترسی خواهند داشت؟

اگر پاسخ تمام سوالات فوق، بله می باشد، احتمالا محل مناسبی برای دایر کردن کارواش خود پیدا کرده‌اید.


ترافیک  رفت و آمد محل انتخاب شده برای کارواش اتوماتیک


اگرچه یک کارواش اتوماتیک مدرن می تواند مشتریان را از دور و نزدیک جذب نماید اما بطورکلی مکان‌هایی با ترافیک خودروی بالا بهترین گزینه برای راه اندازه یک کارواش می باشند. مکان‌های پر ترافیک عموما شامل خیابان های پر رفت و آمد و محل های نزدیک به مراکز خرید می باشد که قاعدتا قیمت خرید یا اجاره بالاتری خواهند داشت. برای ارزیابی و برآورد دقیق تر می توانید با مراکز کنترل ترافیک شهری مشورت نمایید و تعداد میانگین خودروهایی را که در طول 24 ساعت از یک محل خاص عبور می نمایند، تخمین بزنید.

 هزینه بالای اماکن پر رفت و آمد ممکن است سبب شود که شما مکان های خلوت‌تر و در نتیجه ارزان تر را در اولویت قرار دهید اما یک مکان نامناسب می تواند به کسب و کار شما آسیب جدی وارد نموده و تعداد مشتریان شما را محدود نماید. صرف هزینه بالاتر و انتخاب یک مکان پر رفت و آمدتر برای کارواش می تواند نقش حیاتی در موفقیت شما در دراز مدت داشته باشد. در هر صورت ترافیک محل تنها عامل تعیین کننده نمی باشد و موارد دیگری چون سرعت ترافیک، نوع خیابان ( یک طرفه یا دو طرفه) و ... نیز باید بدقت مورد بررسی قرار گیرد.


شناخت محل از لحاظ افراد ساکن و جمعیت


بطور کلی در مناطق محل سکونت و یا کار گروه متوسط و ثروتمند جامعه، مشتریان بالقوه بیشتری برای کارواش وجود خواهد داشت. جمعیت شناسی یک محل خاص از لحاظ میزان سرمایه گذاری بر روی کارواش اهمیت دارد. همچنین محل های پرجمعیت‌تر مشتریان بیشتری نسبت به محل های خلوت و کم جمعیت خواهند داشت. اگر یک محله خاص جمعیت کافی برای پوشش دامنه خدمات ارائه شده توسط کارواش شما نداشته باشد، درآمد شما احتمالا متناسب با سرمایه گذاری اولیه نخواهد بود و در نهایت به عدم موفقیت شما منجر می گردد.

شناخت رقبا


اگرچه انتخاب یک مکان عالی برای کارواش می تواند کلید موفقیت این کسب و کار باشد اما یک جنبه منفی به همراه خواهد داشت: رقابت. مطمئنا رقبای شما نیز بهنگام انتخاب محل کار خود، همان پارامترهایی را در نظر خواهند گرفت که برای شما مهم می باشد. در نتیجه احتمال وجود چند مرکز کارواش در یک خیابان پر ترافیک بالاست. در این حالت سایر کارواش های واقع در منطقه با شما به رقابت خواهند پرداخت و عدم حرکت مطابق با خواست بازار و نیاز مشتریان می تواند به سرعت باعث کنار گذاشته شدن شما از گردونه رقابت گردد. بنابراین بسیار مهم است که درک صحیحی از آنچه رقبای شما ارائه می دهند و همچنین کاستی‌های آنها، نیازها و تقاضای مشتریان داشته باشید. اگر می خواهید کسب و کار کارواش اتوماتیک خود را در محلی راه اندازی نمایید که مراکز کارواش قدیمی تر در آن وجود دارند، قبل از اقدام به این کار اطمینان حاصل نمایید که قادر به ارائه کیفیت و خدماتی بالاتر از آنها خواهید بود.


تعامل و شراکت با همسایگان


اگر می‌خواهید موفقیت کارواش اتوماتیک خود را در طولانی مدت تضیمن نمایید، سعی کنید همسایگان خود را بشناسید و با مراکز کسب و کار نزدیک به خود وارد تعامل شوید تا به شما در دست گرفتن بازار کمک نمایند. می توانید با آنها شریک شده و از روش های خلاقانه برای جذب مشتری استفاده نمایید برای مثال شراکت شما و یک رستوران نزدیک به محل کارواش شما می تواند بدین شکل باشد که اگر مشتریان مقدار مشخصی در رستوران هزینه نمایند، از یک کوپن تخفیف برای شستشوی ماشین  یا سایر خدمات عرضه شده در کارواش شما بهره مند خواهند شد.هماهنگی بین موقعیت مکانی کارواش و سیستم انتخاب شده برای آن


انتخاب یک سیستم کارواش اتوماتیک متناسب با موقعیت مکانی کارواش از اهمیت بالایی برخوردار است. سیستم های کارواش تونلی و یا دروازه ای هر کدام مشخصات فضایی خاص خود را دارند و عدم انتخاب یک سیستم مناسب برای فضای کاری شما می تواند مشکلات عمده در بازده کل سیستم و خدمات ارائه شده به مشتریان ایجاد نماید.

بدون شک یک مکان مناسب ارزش سرمایه‌گذاری را دارد اما این مسأله بدان معنا نیست که بازگشت سرمایه شما تضمین شده است. هنگام تاسیس یک کسب و کار کارواش اتوماتیک پارامترهایی متعددی در کنار موقعیت مکانی کارواش مطرح می شوند که می توانند در سودآوری یا عدم موفقیت آن نقش اساسی داشته باشند. بنابراین در نظر گرفتن کلیه پارامترها و صرف دقت و توجه کافی برای بررسی هر یک، بسیار حیاتی بوده و کوچکترین اهمال و بی توجهی می تواند به عدم موفقیت شما منجر گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر