کارواش سیار

شستشوی خودرو به صورت مداوم به دلایلی از جمله کاهش استهلاک اتومبیل، جلوگیری از آسیب به بدنه، دید واضح همیشگی، زیبایی و... بسیار حائز اهمیت می باشد. شستشوی خودرو روش های متفاوتی دارد که رایج ترین روش ها شامل انتقال خودرو به مکان کارواش و یا شستشوی اتومبیل با روش های سنتی و دستی می باشد. شستشوی خودرو در خانه و با روش سنتی معایب زیادی دارد از جمله: صرف آب و مواد شوینده به مقدار بسیار زیاد و آسیب به محیط زیست، سرعت کم شستشو و به طول انجامیدن فرآیند نظافت و عدم امکان شستشوی مداوم و از همه مهم تر کیفیت کم شستشو که همه این موارد موجب کاهش استفاده از روش های سنتی در بین مردم شده است. روش دیگر انتقال خودرو به کارواش و سپردن آن به کاربران شستشو می باشد. این روش نیز به دلیل هزینه بالا و نیاز به صرف زمان بیشتر به منظور انتقال خودرو به مکانی خاص، امکان نظافت مداوم را به صاحبان خودرو نمی دهد. یکی از روش هایی که به تازگی رواج یافته و مورد توجه قرار گرفته است، استفاده از کارواش سیار در محل و به منظور شستشوی موثر خودرو می باشد که در ادامه تجهیزات و اطلاعاتی در این باره را را بیان می کنیم.


تجهیزات کارواش سیار

به دلیل رواج این روش در شستشوی خودرو، در ادامه تجهیزات مورد نیاز برای این روش را توضیح خواهیم داد تا با نکات اولیه راه اندازی کارواش سیار آشنایی صورت گیرد. اولین مرحله در راه اندازی کارواش به صورت سیار، فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز برای فرآیند شستشو و نظافت است.


کارواش دستی به منظور شستشوی بدنه خودرو

مهم ترین تجهیزات برای شستشوی بدنه خودرو، دستگاه واترجت صنعتی می باشد. از این رو انتخاب یک کارواش دستی مناسب بسیار مهم بوده و می بایست با دانش فنی دستگاهی با دبی و فشار مناسب را انتخاب کرد. برخی از این دستگاه ها قدرت پاشش مواد شوینده را نیز دارا می باشند. استفاده از واترجت نکاتی فنی دارد که در ادامه به بررسی این نکات موثر در دستگاه و کیفیت شستشو خواهیم پرداخت.


کیفیت دستگاه و سهولت جابجایی

دستگاه کارواش خانگی در شستشوی خودرو موثر و کارامد می باشد. اما در صورتی که شستشوی تعداد زیادی خودرو به منظور استفاده تجاری مد نظر باشد، بهتر است از دستگاه های با کیفیت بهره گرفت. هر چه دبی دستگاه بیشتر باشد، سرعت شستشوی بالاتر می رود اما فشار مناسب برای شستشوی بدنه 150 بار می باشد که در صورت استفاده از فشار نامناسب کیفیت شستشو پایین می آید و یا به بدنه آسیب وارد می شود. با مخزن 2000 لیتری می توان بین 13 تا 20 خودرو را شستشو داد و مقدار دقیق تر تعداد خودرو های شستشه شده توسط مخزن 2000 لیتری به مصرف مدل واترجت بستگی دارد. همچنین از دیگر ویژگی های تاثیر گذار واترجت در کارواش سیار، قابلیت حمل ساده می باشد تا موجب مزاحمت و دست و پا گیری در هنگام کار نگردد. وجود شاسی چرخ دار، محل قرار گیری تجهیزات و قرقره شیلنگ جمع کن نیز در امر افزایش سهولت کاربری بسیار موثر می باشند.


تجهیزات جانبی و نوع منبع تغذیه

برخی از تجهیزاتی که به صورت دلخواه به دستگاه واترجت اضافه می شوند، می توانند در بهینه کردن فرآیند شستشو بسیار موثر واقع شوند. برای مثال می توان نازل های خاصی برای شستشوی بدنه، زیرشویی و شستشوی لاستیک ها با آلودگی های عمیق به دستگاه اضافه کرد تا کارواش سیار را بهینه تر نمود. یکی از نکاتی که در راه اندازی کارواش سیار بسیار تصمیم گیرنده است، منبع تغذیه واترجت می باشد که با توجه به دسترسی به برق می توان بهترین مدل را انتخاب نمود.


جاروبرقی، مبل شوی و بخارشوی

از دستگاه جاروبرقی صنعتی کوله ای می توان به منظور جاروب کردن و نظافت داخل خودرو استفاده کرد؛ این دستگاه در روشویی تاثیری نداشته و افرادی که تمایل به راه اندازی و مدیریت یک کارواش سیار کامل دارند می توانند چنین تجهیزاتی را به کارواش اضافه نمایند. دیگر دستگاه جانبی کاربردی مبل شوی می باشد که با مکانیزم خاصش موجب شستشوی بسیار با کیفیت صندلی های خودرو شوند. آخرین دستگاهی که به عنوان دستگاه جانبی می توان به کارواش سیار اضافه نمود، بخارشوی است. از بخارشوی می توان به عنوان وسیله ای برای شستشوی داشبورد استفاده کرد.

درخواست اطلاعات بیشتر