کارواش مکانیزه

شستشو و نظافت خودرو ها یکی از اصلی ترین دغدغه های صاحبان خودرو ها می باشد. عدم زمان کافی برای شستشو و وجود انواع آلاینده ها چون گرد و غبار سطح خیابان ها و جاده ها، فضولات پرندگان، باقی مانده های حشرات چسبیده به بدنه خودرو و نزولات جوی از جمله مهمترین دلایل آلودگی سطح خودرو ها می باشد که می تواند آثار مخربی بر رنگ بدنه خودرو داشته باشد. از این رو شستشو و نظافت سطوح خودرو نه تنها موجب درخشش و براقیت آن می گردد بلکه موجب افزایش عمر مفید رنگ بدنه و سطح خودرو نیز می گردد. استفاده از شیوه های دستی و سنتی در نظافت خودرو ها بسیار زمان بر می باشد . از سوی دیگر به منظور ارتقا کیفیت نظافتی به شیوه های دستی و سنتی حجم بالایی از آب مصرف می گردد که در شرایط فعلی تاثیر بسزایی در کاهش منابع آبی داشته باشد. در حالیکه استفاده از شیوه های نوین و دستگاه هایی چون کارواش های مکانیزه یا همان دستگاه های کارواش اتوماتیک نه تنها نظافت با کیفیت خودرو ها را در زمان کوتاه تری انجام می دهند بلکه با کاهش در مصرف آب تاثیر قابل ملاحظه ایی در صرفه جویی آب دارند.

آشنایی با دستگاه کارواش اتوماتیک

کارواش های اتوماتیک دستگاه های مکانیزه ایی می باشند که بدون دخالت دست، و به شیوه های کاملا اتوماتیک تمامی ذرات آلاینده چسبیده به خودرو را نظافت نموده و سطوح خودرو را درخشان و براق می نمایند. دستگاه های کارواش اتوماتیک با استفاده از برس های عمودی و افقی و مواد شوینده کارواش تمامی سطوح بدنه خودرو را شستشو نموده و با استفاده از پاشش آب پر فشار، واکس خشک کن و دستگاه خشک کن سطوح بدنه خودرو را بدون ایجاد لکه های ناشی از خشک شدن آب، کاملا خشک نموده و سطوحی تمیز، درخشان و براق ایجاد می نمایند.

انواع دستگاه های کارواش مکانیزه

دستگاه های کارواش تمام اتوماتیک در دو مدل تونلی و دروازه ایی به بازار ارائه می گردند. نمونه های تونلی طول بیشتری از دستگاه های دروازه ایی داشته و توانایی شستشوی همزمان چند خودرو را دارا می باشند، در حالیکه دستگاه های کارواش دروازه ایی به واسطه طراحی فشرده ایی که دارند در هر مرحله تنها یک خودرو را شستشو می دهند. در نمونه های تونلی تجهیزات کارواش ثابت بوده و خودرو به واسطه حرکت ریل های دستگاه در داخل تونل حرکت کرده و عملیات شستشو بر روی آن انجام می گیرد. در نمونه های دروازه ایی خودرو ثابت بوده و تجهیزات کارواش با حرکت بر روی ریل های دستگاه عملیات شستشو را انجام می دهند.

تجهیزات جانبی قابل نصب بر روی دستگاه های کارواش

دستگاه های کارواش به منظور ارتقا کیفیت شستشو و صرفه جویی در مصرف آب، قابلیت استفاده از تجهیزات گوناگونی را دارا می باشند. از جمله این تجهیزات می توان به دستگاه های تصفیه و بازیافت آب و سیستم های زیر شوی خودرو ها اشاره نمود.

سیستم تصفیه و بازیافت آب

استفاده از این سیستم ها در کارواش های اتوماتیک، آب مصرف شده در شستشوی خودرو را تصفیه نموده و با جداسازی مواد شوینده از آب و ارتقا کیفیت آن، مجددا آب را به چرخه شستشو وارد نموده و موجب کاهش چشم گیر در مصرف آب می گردد. بررسی های انجام شده نشان می دهد که استفاده از شلنگ آب با فشار معمولی برای شستشوی خودرو، چیزی در حدود 400 لیتر آب نیاز دارد در حالیکه با استفاده از دستگاه های کارواش این مقدار به میزان 150 لیتر کاهش یافته و در کارواش های مجهز به سیستم تصفیه و باز یافت آب مصرفی به 50 تا 100 لیتر بسته به برنامه شستشو کاهش می یابد. عملیات پیش شستشوی خودرو ها معمولا با آب بازیافتی انجام می گیرد و در آخرین مرحله شستشو و آبکشی به منظور ارتقا کیفیت نظافتی از آب کاملا تمیز و تصفیه شده استفاده می نمایند.

سیستم زیر شوی خودرو ها

دسترسی به سطوح زیرین و شاسی های خودرو در نظافت های سنتی و دستی بسیار دشوار می باشد و نظافت این مناطق از خودرو به واسطه ماهیت چسبندگی آلاینده ها از کیفیت مطلوبی بر خوردار نمی باشد در حالیکه استفاده از سیستم های زیر شوی در دستگاه های کارواش اتوماتیک تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح زیرین را شستشو داده و نظافت می نمایند. سیستم کف شوی مجهز به نازل های پاشش پر فشار آب بوده و با استفاده از فشار بالای آب تمامی ذرات آلاینده چسبیده به سطوح زیرین و شاسی های خودرو ها را نظافت می نمایند.

گالری تصاویر

کارواش اتوماتیک دروازه ای قیمت کارواش انواع کارواش قیمت ماشین شستشوی خودرو  کارواش قیمت کارواش کارواش دروازه ای  کارواش اتوماتیک  اتومات قیمت کارواش انواع کارواش مدل کارواش دروازه ای قیمت ماشین  انواع ماشین در کارواش ماشین شسته شده کارواش اتوماتیک انواع مدل های دروازه ای تونلی قیمت کارواش های شرکت ابراهیم تونل واش دروازه ای  قیمت کارواش  کم مصرف  قیمت ماشین  شستشو  قیمت انواع کارواش برای ماشین کار واش  ;hv,ha کارواش نصب شده در عراق توسط شرکت ابراهیم کارواش کارواش اصفهان قیمت کارواش انواع کارواش قیمت ماشین کارواش اصفهان نصب شرکت ابراهیم نظافت صنعتی کارواش قیمت کارواش انواع تهران اصفهان کار واش ماشین انواع خشک کن قیمت بهترین وسایل تجهیزات کارواش مدل کارواش کارواش اتوماتیک اتومات انواع قیمت تهران اهواز

درخواست اطلاعات بیشتر