کاربرد دستگاه کارواش آب گرم مراکز درمانی

نیاز به نظافت و شستشو در تمامی محیط ها اعم از خانگی و صنعتی از دیرباز وجود داشته است، اما توجه به این امر در برخی مراکز با توجه به بالا بودن حساسیت های بهداشتی بیشتر دیده می شود و لازم است تا به صورت تخصصی تر و مطابق روش های مشخص صورت پذیرد. مراکز درمانی و بیمارستان ها به دلیل برخورداری از شرایط ویژه و ارتباط مستقیم با سلامت طیف وسیعی از افراد جامعه در صدر این مراکز قرار دارند. یکی از دستگاه های کاملا تخصصی نظافت مکانیره به منظور انجام عملیات شستشو، دستگاه کارواش آب گرم مراکز درمانی می باشد که می تواند حتی سخت ترین آلودگی ها را از سطوح جدا سازد. دستگاه کارواش صنعتی کاربردهای بسیاری داشته و مراکز درمانی و بیمارستان ها عموما در از جمله بزرگترین خریداران این تجهیزات می باشند.

نحوه عملکرد دستگاه واتر جت صنعتی

نحوه عملکرد تمامی دستگاه های شوینده فشار قوی یکسان می باشد، به این ترتیب که آب در فشار پایین از طریق یک شلنگ به دستگاه وارد شده و پس از عبور از یک پمپ فشار قوی، افزایش فشار می یابد در نهایت با عبور از شلنگ و نازل به سمت سطح پاشش می شود. در طی این فرایند آب به یک ماده پرقدرت تبدیل شده که می تواند آلودگی ها و لکه های قدیمی و چسبنده را از میان بردارد. میزان افزایش فشار و دبی جریان در دستگاه های مختلف، متفاوت می باشد. در یک دستگاه کارواش صنعتی فشار از پارامترهای قابل تنظیم است و اما دبی ثابت می باشد، یکی از رایج ترین دسته بندی های صورت گرفته در یک این تجهیزات توجه به فشار قابل ارائه توسط دستگاه می باشد. دمای آب خروجی نیز از جمله دیگر عوامل موثر در دسته بندی این دستگاه های نظافتی به شمار می آید که براین اساس دستگاه به کارواش آب گرم و آب سرد تقسیم بندی می شود.

دو مدل در مدل های آب گرم دستگاه به یک واحد گرمکن مجهز است که فرایند دما را انجام می دهد.

چرا باید از شوینده فشار قوی آب گرم استفاده کرد؟

اگر چه یک دستگاه واتر جت آب سرد در بسیاری از موارد می تواند نیاز های نظافتی مراکز مختلف را برطرف نماید، اما درصورتی که چربی و لکه های روغنی آلودگی غالب باشند به کارگیری مدل آب گرم مناسب تر است. استفاده از دستگاه کارواش آب گرم مراکز درمانی می تواند ضمن افزایش سرعت و کیفیت نظافت به ضدعفونی نمودن سطوح و تجهیزات نیز بپردازد. آب گرم جداسازی آلودگی های چرب از سطوح را آسان نموده و به دلیل درجه حرارت بالا می تواند بسیاری از عوامل بیماری زا از حذف و از رشد و انتقال آنها جلوگیری نماید. از این رو یک دستگاه واترجت صنعتی آب گرم در بیمارستان ها و مراکز درمانی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. اگرچه دستگاه های کارواش آب گرم از قیمت بالاتر و نیاز به نگهداری دقیق تری در مقایسه با انواع آب سرد برخوردار می باشند اما استفاده از این دستگاه ها با کاهش میزان مصرف آب و مواد شوینده و افزایش کیفیت شستشو می تواند کاهش هزینه ها را در طولانی مدت به همراه داشته باشد.

کاربرد دستگاه کارواش آب گرم در مراکز درمانی

از کارواش آب گرم مراکز درمانی در بخش های مختلف می توان استفاده نمود. از جمله مهم ترین کاربرد های این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- آشپزخانه صنعتی بیمارستان ها

فرایند پخت غذا در آشپزخانه ها همواره با تولید حجم زیادی از آلودگی های چرب همراه است، وسایل پخت و پز از جمله مهم ترین بخش هایی هستند که شستشوی آنها امروزه دیگر با استفاده از روش های سنتی ممکن نبوده و نیاز به روش های تخصصی تر به چشم می خورد. دستگاه کارواش آبگرم مراکز درمانی می تواند دمای آب را 12 تا 155 درجه سانتی گراد افزایش دهد که این امر نیاز به استفاده از مواد شوینده در امر نظافت را کاهش داده و یا به طور کامل از فرایند شستشو حذف می نماید. در نتیجه می توان در بازه های زمانی مشخص تمامی تجهیزات یک آشپزخانه بیمارستانی با آب گرم پرفشار شستشو داد.  

- تاسیسات بیمارستانی

تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی کوچک و بزرگ درمانی از تاسیسات مختلفی تشکیل شده اند که با گذر زمان و عدم توجه کافی دچار جرم و گرفتگی می شوند، آسیب به هریک از این هریک از بخش های این تاسیسات نیازمند صرف هزینه های بالا به منظور تعمیر بوده و می تواند عملکرد یک مرکز را با اختلال روبه رو نماید. این درحالی است که استفاده از کارواش آب گرم مراکز درمانی و انتخاب دستگاهی با امکان ارائه فشار متناسب با حجم و میزان آلودگی به شستشوی عمیق و صحیح این بخش ها می پردازد.

- سایر بخش ها

با استفاده از دستگاه کارواش آب گرم مراکز درمانی می توان به شستشوی آسان ماشین های آمبولانس، سطل های زباله و نیمکت ها پرداخت. از آنجایی که در موارد گفته شده سطوح غالبا با عوامل بیماری زا در ارتباط هستند استفاده از یک دستگاه شوینده پرفشار آب گرم می تواند سرعت نظافت را به طرز چشم گیری افزایش دهد. 

درخواست اطلاعات بیشتر