انتقال مواد با جاروبرقی صنعتی

صنایع دارویی یکی از مهم ترین و حساس ترین صنایع در بین صنایع شیمیایی می باشد که نقش مهمی را در تولیدات دارویی ایفا می کند. این صنعت محصولات متنوعی مانند ترکیبات مختلف دارویی، مواد مختلف و ویتامین ها، قرص، شربت و واکسن را تولید می نماید. مواد خام این نوع محصولات اغلب مواد پودری شیمیایی است که دارای حساسیت بالایی هستند. مواد پودری در این صنعت به راحتی در محیط پخش می شود، و از طرفی نیز به دلیل حساسیت ویژه این محیط ها نسبت به نظافت، باید از دستگاه های پیشرفته کاملا بهداشتی برای جمع آوری این پودر ها و نظافت این محیط ها استفاده نمود. از طرفی دیگر نیز مواد خام، پودر ها، قرص ها و دانه های تولید شده برای انتقال نیاز به دستگاهی ایمن دارند که به خوبی عمل جمع آوری و جابجایی را انجام دهد. جارو برقی صنعتی به بهترین نحو می تواند عمل انتقال مواد و حتی نظافت را انجام دهد.


انتقال مواد به وسیله جاروبرقی صنعتی

در صنایع داروسازی، جمع آوری پودر های پراکنده در محیط از یک سو و انتقال این پودر ها و سایر مواد و محصولات مانند قرص ها از سویی دیگر باعث شده است برای حل چالش های موجود به تکنولوژی های جدید روی بیاورند که موجب تسهیل در امر نظافت و انتقال مواد می گردد. مکنده یا جاروبرقی صنعتی دستگاهی است که با استفاده از یک سیستم مکنده، ذرات و مواد را به داخل مخزن دستگاه و یا مخزن رابطی که می تواند در مسیر مکش قرار گیرد، منتقل می نماید. اساس کار این نوع جاروبرقی نیز همانند جاروبرقی خانگی و تجاری می باشد. سرعت و قدرت مکش جاروبرقی ، میزان کارایی دستگاه را نشان داده و متناسب با نیاز نظافتی محیط انتخاب می شوند. سرعت مکش باعث می شود سرعت عملیات بیشتر شده، و عمل نظافت یا انتقال در زمان کمتری انجام پذیرد. هرچه قدرت مکش نیز بیشتر باشد، باعث می شود دستگاه توان مکش مواد چگال را نیز داشته باشد. دائم کار بودن دستگاه جاروبرقی صنعتی باعث می شود بتوان در مدت زمان طولانی از آن استفاده نمود. گرچه اساس عملکرد جاروبرقی ها مشابه به هم است، اما اجزای داخلی آن ها می تواند مطابق با نوع عملیات و محیط کار، طراحی متفاوت تری داشته باشد. بنابراین جاروبرقی صنعتی که در صنعت داروسازی استفاده می شود باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در ادامه بیان شده است.


موتور

اغلب جاروبرقی هایی که مصرف خانگی یا تجاری دارند، دارای موتور کلکتوری هستند. اما دمای این نوع موتور سریع بالا می رود و برای استفاده های بلند مدت مناسب نمی باشد. به همین دلیل برای موارد صنعتی و همچنین انتقال مواد به این دلیل که موتور جاروبرقی باید به صورت مداوم و یا مدت زمانی طولانی روشن بماند، موتور از نوع توربینی می باشد.


پمپ

در مکنده صنعتی به جای استفاده از پمپ های سانتریفیوژال از پمپ های ساید چنل استفاده می شود که موجب افزایش قابل ملاحظه ای در قدرت مکش دستگاه می گردد.


فیلتر هپا

مواد و پودر های موجود در صنایع داروسازی غالبا ذرات بسیار ریزی هستند. برای به دام انداختن این ذرات و جلوگیری از بازگشت آن ها به محیط، از فیلتر هپا استفاده می شود. 


سیستم نظافت فیلتر

سیستم اتوماتیک نظافت فیلتر در مکنده ها باعث می شود که در فواصل زمانی معین یک پالس معکوس در فیلتر ایجاد گردد و موجب ریزش ذرات به دام افتاده در فیلتر گردد. 


مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی برای انتقال مواد در صنایع داروسازی

- یکی از مزایای انتقال مواد پودری به صورت اتوماسیون این است که محیط عاری از هر گونه گرد و غبار می شود.

- انتقال مواد به صورت اتوماسیون باعث می شود مدت زمان تولید کاهش یافته و وقت بیشتری برای امور دیگر باقی بماند.

- با استفاده از این جاروبرقی ها، مواد با حفظ یکپارچگی و بدون ایجاد مشکل انتقال می یابند. هم چنین قرص ها و دارو ها با هر اندازه ای قابل انتقال بوده و کپسول ها بدون این که از هم باز شوند منتقل می گردند. 

- انتقال مواد به صورت مکانیزه باعث می شود پودر ها در محیط انتشار نیابند و در نتیجه بهبود بهداشت محیط و بالا رفتن کیفیت محصولات را در پی خواهد داشت.


گالری تصاویر

انتقال مواد دارویی با مکنده صنعتی سیستم انتقال مواد در داروسازی جاروبرقی صنعتی برای انتقال مواد در داروسازی

درخواست اطلاعات بیشتر