راهکارهای جلوگیری از شیوع ویروس جهانی کرونا

کرونا ویروس ها که امروزه بسیار برسر زبان ها افتاده اند، زیرمجموعه کروناویریده بوده و از یک ویروس سرماخوردگی ساده تا عواملی شدیدتر نظیر سارس را شامل می باشند. این ویروس به علت مقاومت بالایی که در محیط از خود نشان می دهد و همچنین قابلیت انتقال پذیری زیاد، در گروه ویروس هایی قرار دارد که در مهار کردن مشکلات متعددی را به وجود آورده است. اما هرزمان که این گونه بحران ها به وجود می آیند، بیمارستان ها و مراکز درمانی مملو از بیمارانی می شود که یا به ویروس مبتلا شده اند و یا با علائمی مشابه به این مراکز مراجعه می نمایند. از این رو پرداختن به نظافت و بهداشت در این مراکز از جمله به ویژه در شرایطی نظیر آنچه امروزه با آن مواجهه هستیم از ملزومات به شمار می آید، چرا که در غیر این صورت این محیط ها خود به محلی برای انباشت و انتقال آلودگی و ویروس تبدیل می گردند. 

لزوم به کارگیری از تجهیزات آنتی باکتریال

استفاده از تجهیزات آنتی باکتریال بهترین و مناسب ترین راهکار در شست وشوی سطوح کف این مراکز می باشند. این تجهیزات به علت برخوداری از یون های نقره قابلیت بالایی در از میان برداشتن میکروب ها دارند. از این دستگاه ها نه تنها در مراکز درمانی بلکه در آشپزخانه ها، مهدکودک ها، خانه های سالمندان، رستوران ها، کارخانه های صنایع غذایی و مواردی از این دست که علاوه بر شست وشو محیط، کنترل میکروب ها و جلوگیری از رشد و انتشار آنها مدنظر می باشد می توان بهره گرفت. از جمله این تجهیزات می توان به دستگاه اسکرابر تی و ترولی آنتی باکتریال و مواد شوینده اشاره نمود.

زمین شوی آنتی باکتریال

زمین شوی آنتی باکتریال اجزا و عملکردی مشابه با سایر دستگاه های اسکرابر دارند، اما تفاوت عمده و متمایزکننده این دستگاه خاصیت ضدباکتریایی برخی اجزا آن می باشد. برای مثال بدنه و مخازن این دستگاه از مواد ویژه ای ساخته شده اند که از انتشار و انباشت میکروب ها در درز و شکاف های دستگاه جلوگیری می نماید. بنابراین حتی اگر آب آلوده در مخزن این دستگاه باقی بماند هنگام تخلیه سلامت کارکنان به مخاطره نمی افتد. طبق تحقیقات انجام شده بر روی این دستگاه ها، تا 99.9 درصد امکان از میان برداشتن آلودگی ها به وسیله این دستگاه ها وجود دارد. بدنه صیقلی و بدون درز و نفوذ این دستگاه ها امکان انباشت آلودگی ها را بر روی بدنه را به حداقل می رسانند در نتیجه این دستگاه به یک تجهیز بسیار مناسب در مقابله با ویروس های انتقال پذیر نظیر کرونا ویروس ها تبدیل شده است. سازگاری بالا با محیط زیست، نداشتن تاریخ انقضا در قابلیت از بین برندگی میکروبی، تجهیز هر دو مخزن آب تمیز و آب کثیف به این ویژگی و افزایش ایمنی کاربران همگی از دلایل استفاده  از این تجهیز هستند. عملیات نظافت با استفاده از این تجهیز و  تجهیزات مکانیزه مشابه، سرعت نظافت را تا 18 برابر در مقایسه با شست و شو به روش های سنتی افزایش می دهد و از این رو در زمان و هزینه انجام شده صرفه جویی قابل ملاحظه ای انجام می پذیرد. 

 تی و ترولی آنتی باکتریال

تی و ترولی های بیمارستانی در گروه دستگاه هایی هستند که در ارتباط مداوم با محیط های درمانی هستند، این دستگاه ها نیز نظیر اسکرابر بیمارستانی در صورت برخورداری از ویژگی آنتی باکتریالی می توانند از انتشار و گسترش آلودگی ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایند. امروزه برای مقابله با این ویروس نوظهور اولین قدم توجه به بهداشت و سلامت کارکنان محیط های درمانی می باشد، تا به این ترتیب با فراهم آوردن مراکزی مطلوب و مناسب که در آنها بهداشت تا حد استانداردی رعایت شده و کارکنان در امنیت کامل می باشند، بتوان به بیماران و مراجعه کنندگان آن طور که شایشته است خدمات رسانی نمود تا بحران هایی نظیر آنچه امروزه با نام کرونا ویروس می شناسیم را با حداقل خطرات رفع کرد.

درخواست اطلاعات بیشتر