نظافت آسایشگاه سالمندان با اسکرابر آنتی باکتریال

سرای سالمندان مجموعه ای است که در آن از تعداد زیادی افراد سالمند نگهداری می شود. حضور تعداد زیادی از افراد مختلف در یک محیط همواره با تجمع میکروب ها همراه است و با توجه به این که افراد مسن زودتر و سریع تر بیمار می شوند اتاق ها و تمامی بخش ها به طور منظم و پیوسته نظافت گردند. سالمندان افراد بسیار حساسی هستند که باید همواره شرایط محیطی آرام و پاکیزه داشته باشند. فضاهایی که سالمندان مدت زمان بیشتری را در آن سپری می کنند باید به صورت روزانه و حتی چندین بار در روز نظافت و شستشو گردند. مراقبت و نگهداری سالخوردگان و افراد ناتوان و فراهم ساختن بستر آرامش و بهداشت برای این اشخاص دارای اصول، موازین و مقرراتی است که همواره مسئولان چنین مجموعه هایی باید پیرو آیین نامه ها باشند و اصول نگهداری و نظافتی را به طور دقیق و منظم رعایت نمایند.

برقراری بهداشت و پاکیزگی در سرای سالمندان

نظافت و شستشوی سطوح مختلف در خانه های سالمندان لازم بوده اما کافی نیست. این محیط شباهت زیادی به بیمارستان دارد و به همان اندازه که باید به سطح کیفی بهداشت و تمیزی اهمیت داده شود، در سرای سالمندان نیز همان میزان اهمیت وجود دارد. در کنار رعایت اصول نظافتی تأکید شده، شستشوی سطح زمین بسیار مهم و ضروری می باشد. سطح زمین جاذب گرد و خاک و انواع آلودگی است و با رفت و آمدهای پی در پی آلودگی از بخشی به بخش دیگر منتقل خواهد شد. از همین رو شستشو و ضدعفونی نمودن منظم سطوح ضرورت دارد.

شستشو و ضد عفونی کردن سطوح

برای شستشو و ضدعفونی کردن سطح زمین روش به کار گرفته شده بسیار اهمیت دارد. استفاده از یک ابزار نامناسب و ناکارآمد بیش از آن که موجب تمیزی شود می تواند به گسترش عفونت ها و میکروب ها در محیط منجر شود. هم چنین به کار بردن مواد شیمیایی و شوینده نامناسب باکتری ها را از بین نمی برد. برخی مواد شوینده بوی ناخوشایند و تندی دارند که سالخوردگان را آزرده می سازد. بنابراین تجهیزات و مواد مورد استفاده باید به نحوی باشند که علاوه بر ارائه تمیزی باکیفیت آزار و اذیتی برای سالمندان به ویژه بیماران و ناتوانان جسمی نداشته باشد.

شستشوی بهداشتی سطوح با اسکرابر

با توجه به این که فرآیند نظافت و میکروب زدایی باید پیوسته و مداوم انجام گیرد، شیوه نظافتی باید دارای سهولت کاربری باشد تا نیروهای انسانی بتوانند در هر زمان و موقعیتی به پاک سازی محیط بپردازند. این امر تنها با استفاده از دستگاه اسکرابر امکان پذیر می گردد. اسکرابر یا کف شوی صنعتی ابزار تخصصی شستشوی سطوح کف می باشد و در همه مراکز پزشکی و درمانی از جمله آسایشگاه سالمندان کاربرد دارد. اسکرابر صنعتی مجهز به سیستم برس زنی است یعنی سطوح کف را به شکل مکانیزه تمیز می نماید و با برخورداری از سیستم خشک کن آب و آلودگی های باقی مانده بر روی سطح زمین را جمع آوری می نماید. به این ترتیب سرعت خشک شدن زمین افزایش یافته و علاوه بر آن سطح دیرتر آلوده می شود.

کاربرد اسکرابر آنتی باکتریال در سرای سالمندان

دستگاه اسکرابر به عنوان یک تجهیز مکانیزه پیشرفته برای شستشوی سطح زمین در اتاق ها، سالن ها، راهروها، سالن های غذاخوری و ... کیفیت شستشو و بهداشت محیط را ارتقا می دهد. محیط های درمانی و سرای سالمندان نسبت به سایر محیط ها حساسیت بهداشتی بالاتری دارند و باید استانداردهای بهداشتی دقیق تری در آن ها اجرا شود. از همین جهت دستگاه های اسکرابر آنتی باکتریال برای چنین فضاهایی طراحی و تولید شده اند که علاوه بر شستشوی روزمره سطوح از توانایی ضد عفونی ساختن سطح زمین برخوردار هستند. این رده از دستگاه های اسکرابر با مواد معدنی به خصوصی غنی سازی گردیده اند که در طول سه روز کاری بیش از 9/99 درصد از باکتری ها را از بین می برد. بنابراین یک ابزار بسیار مناسب و ایده آل برای شستشوی سطوح کف در خانه های سالمندان به شمار می آید. 

درخواست اطلاعات بیشتر