جاروبرقی صنعتی کلین روم

کلین روم یکی از محیط هاس بسیار حساس به آلودگی و گرد و غبار در مراکز دارویی و بیمارستان ها، صنایع مرتبط با تولید تجهیزات بیمارستانی و... می باشد که از آن به اتاق تمیز نیز یاد می شود. حساسیت بالا در این مراکز به دلیل ارتباط مستقیم محصولات تولیدی با سلامت و جان افراد موجب شده تا قوانین دقیق در خصوص رعایت بهداشت در این بخش ها وضع شود. به همین منظور برای افزایش کیفیت محصولات تولیدی، میزان آلاینده، ذرات معلق، گرد و غبار، میکروب های هوازی و... به صورت کاملا دقیق و مستمر مورد ارزیابی قرار گرفته و در پایین ترین سطح نگه داری می شوند. برای دستیابی به این هدف مهم و حیاتی و به منظور رعایت تمامی قوانین و مقررات وضع شده در این اتاق ها استفاده از برخی دستگاه ها بسیار مفید واقع شده است. جاروبرقی صنعتی کلین روم یکی از این دستگاه ها است که به دلیل ویژگی های منحصربفرد به عنوان یک تجهیز ضروری در این مراکز به کارگرفته می شود.

چه عواملی موجب آلودگی کلین روم می شود؟

دلایل و منابع مختلفی می توانند باعث آلودگی یک محیط شوند، بهتر است پیش از هرگونه اقدام برای نظافت محیط با شناسایی دلایل تا حد امکان از ورود آلاینده ها به محیط جلوگیری بعمل آید. کلین روم نیز همچون هر محیط دیگری در معرض آلودگی های مختلف قرار دارد، بیشتر عوامل آلوده کننده این مراکز به دلیل حضور تجهیزات و پرسنل می باشند. پس در قدم اول اگر بتوان مانع ورود ذرات و گرد و غبار به کلین روم شد عملیات نظافت تا حد زیادی آسان می گردد.

- کارکنان

عبور و مرور افراد، به طور ناخواسته مقداری آلودگی به محیط منتقل می نماید. به منظور جلوگیری از این انتقال آلودگی تمامی افراد باید به لباهای مخصوص، ماسک، عینک و کفش و... مجهز باشند. به این ترتیب به هنگام نظافت با جاروبرقی صنعتی کلین روم حجم کمتری از گرد و غبار نیاز به جمع آوری دارند.

- تجهیزات و ماشین آلات

به منظور تولید برخی محصولات مورد نیاز صنعت پزشکی، کلین روم ها به دستگاه ها و تجهیزات مختلفی مجهز می باشند. لرزش این دستگاه ها به هنگام کار کردن موجب می شود تا آلودگی و گرد و غبار در محیط پراکنده شود. لازم است تا این ذرات معلق به سرعت از محیط جمع آوری شوند. این دقیقا همان بخشی است که از جاروبرقی صنعتی کلین روم مورد استفاده قرارذ می گیرد.

جاروبرقی صنعتی کلین روم چیست؟

دستگاه جاروبرقی صنعتی یک وسیله نظافتی است که براساس ایجاد خلا در مخزن عمل می نماید. پمپ مکنده این دستگاه با تخلیه هوای داخل مخزن موجب ایجاد خلا در مخزن شده و سپس به دلیل اختلاف فشار هوا با هوای اطراف دستگاه، مکش انجام می گردد. مکنده صنعتی کلین روم قادر به جمع آوری انواع مختلفی از آلودگی ها از گوشه و کناره، دستگاه ها و تجهیزات، ابزار، سطوح کف و... بوده و با اتصال به برس های مخصوص قادر است حتی غیرقابل دسترس ترین مناطق را نیز نظافت نماید.

ویژگی های جاروبرقی صنعتی اتاق تمیز

برخی از مهم ترین این ویژگی ها عبارتند از:

- ابعاد

از آنجایی که فضای زیادی در یک اتاق تمیز در معرض نشت گرد و غبار و آلودگی قرار دارند، لازم است تا از دستگاه مکنده صنعتی در ابعاد مناسب و با امکان جابه جایی آسان استفاده نمود. هرچه مانورپذیری جارو برقی صنعتی بیشتر باشد کیفیت نظافت افزایش خواهد یافت.

- فیلتراسیتون

فیلتراسیون یکی از مهم ترین بخش ها در هر دستگاه مکنده ای می باشد اما هنگام صحبت از اتاق تمیز اهمیت این بخش چند برابر می گردد. به منظور به دام انداختن ذرات میکروسکوپی و جلوگیری از بازگشت مجدد آنها به محیط لازم است تا از فیلتر هپا بر روی دستگاه ها استفاده نمود. فیلتر هپا امکان به دام انداختن ذرات به کوچکی 0/3میکرون داشته و از این رو به تامین سطح بسیار بالایی از بهداشت در اتاق های تمیز کمک شایانی می نماید.

- سطح صدا

از آنجایی که نظافت در یک اتاق تمیز به صورت پیوسته انجام می پذیرد، بهتر است از دستگاهی با سطح صدای پایین استفاده گردد تا برای نظافت، مزاحمتی برای افراد به وجود نیاید.

درخواست اطلاعات بیشتر