ترولی جمع آوری و حمل زباله

نظافت بیمارستان، درمانگاه، کلینیک و سایر مراکز پزشکی درمانی امری ضروری برشمرده می شود و تمامی بخش های این مراکز باید به درستی و پیوسته تمیز و ضد عفونی گردند. برای نظافت بیمارستان ها و مراکز درمانی تجهیزات ویژه ای طراحی و تولید شده است که علاوه بر نظافت روزمره توانایی ضد عفونی کنندگی دارند سبب ضد عفونی شدن سطوح می شوند. به عنوان مثال دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال، ترولی آنتی باکتریال و تی آنتی باکتریال از جمله تجهیزاتی هستند که جهت شستشوی عمیق و روزانه و هم چنین ضد عفونی نمودن کاربرد ویژه دارند. به منظور نظافت عمومی بیمارستان، محوطه و جمع آوری زباله ها انواع لوازم نظافت دستی به طور اختصاصی طراحی شده و نیروهای انسانی می توانند در راستای بهبود وضعیت بهداشت و تمیزی بیمارستان از این تجهیزات بهره برند و در عین حال فرآیند نظافت آسان تر می گردد.

انواع ترولی و سطل جمع آوری زباله و حمل آن ها

در بیمارستان ها برای جمع آوری زباله های پخش شده در محوطه بیرونی، داخل ساختمان و برای جمع آوری لباس ها و ملحفه های آلوده از ترولی ها و سطل های درپوش دار استفاده می شود. در ادامه به معرفی این تجهیزات پرداخته می شود.

ترولی مخصوص جمع آوری و حمل زباله

برای انجام هر فعالیتی ابزارهای خاص همان فعالیت لازم است و جهت تمیز نمودن محیط های حساس به آلودگی نیز باید از ابزارهای مناسب و کارآمد استفاده شود. ترولی مخصوص جمع آوری و حمل زباله یکی از مفیدترین و کارآمدترین تجهیزات مربوط به مبارزه با زباله های به شمار می آید. این نوع از ترولی خدماتی در دو نوع استیل و پلاستیکی ارائه می گردد. این ترولی ها دارای درپوش پلاستیکی و پدال برای باز نمودن این درپوش هستند. درپوش از انتشار میکروب و بوی نامطبوع ناشی از زباله ها جلوگیری به عمل می آورد. بر روی ترولی مخصوص جمع آوری و حمل زباله امکان نصب کیسه زباله با ظرفیت 120 لیتر وجود دارد. در بخش پایینی ترولی صفحه ای قرار دارد که وزن کیسه پر بر روی آن توزیع شده و مانع از پاره شدن کیسه می شود. ترولی استیل دارای بدنه پوشش داده شده با کروم و ترولی پلاستیکی ساخته شده از پلاستیک فشرده قابل بازیافت با سطوحی کاملاً صاف و مدور می باشند. این ترولی ها چرخ های الاستیک و هرزگردی دارند که به واسطه آن ها ترولی به راحتی حمل می شود.

ترولی جمع آوری حمل لباس و ملحفه

یکی دیگر از انواع ترولی خدماتی که در بیمارستان ها و مراکز درمانی کاربرد دارد ترولی جمع آوری و حمل ملحفه است. این ترولی از سه بخش مجزا تشکیل شده و هر سه بر روی یک شاسی قرار دارند به صورتی که هم زمان قابل حمل هستند. این ترولی به سه نگهدارنده کیسه 70 لیتری تجهیز گردیده، چهارچوب ضد ضربه و مقاوم در برابر خش و سایش با پوشش ضد زنگ دارد و شاسی پلاستیکی آن در برابر قرار گرفتن کیسه های سنگین کاملاً مقاوم است. هنگام تعویض ملحفه ها می توان ملحفه های کثیف را ا یکدیگر تفکیک نموده و در کیسه ها قرار داد. درپوش هر کیسه با دیگری تفاوت دارد.

سطل زباله قابل حمل

سطل زباله پدالی و چرخ دار از رایج ترین انواع سطل زباله بوده که در بیمارستان ها و مراکز پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. سطل زباله قابل حمل، تولید شده از پلی پروپیلن، دارای درپوشی است که به میزان 90 درجه باز می شود. هم چنین دسته ای ارگونومیک بر روی آن قرار دارد و به کمک آن کاربر سطل را به آسانی جا به جا می نماید. از ویژگی های مهم این سطل می توان به وجود قلاب های پلاستیکی برای ثابت نگه داشتن کیسه زباله و محفظه نگهدارنده اسپری و مواد ضد عفونی کننده اشاره نمود. 

سطل زباله صدفی

سطل صدفی دیواری به صورت ثابت بر روی دیوار نصب می گردد و مطابق با استاندارد بهداشتی HACCP تولید شده است. سطل صدفی دیواری مجهز به پدال برای باز نمودن درب سطل بوده و به منظور جلوگیری از افتادن سطل به سیستم قفل شونده تجهیز شده است. سطل به راحتی از بدنه جدا می شود به شکلی که برای تخلیه امکان انتقال آن به محل تخلیه وجود دارد و یا می توان بدون جدا سازی سطل کیسه زباله قرار داده شده در آن را از سطل خارج نمود.

گالری تصاویر

ترولی جمع آوری و حمل زباله زباله ترولی جمع آوری و حمل زباله زباله ترولی جمع آوری و حمل زباله زباله ترولی جمع آوری و حمل زباله زباله

درخواست اطلاعات بیشتر