مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی

بیمارستان ها، درمانگاه ها، مهد کودک ها و خانه های سالمندان جز اماکنی به شمار می آیند که به واسطه حضور بیماران، عوامل بیماری زا و تراکم بالای جمعیت انواع میکروب ها و بیماری ها در آن ها به سرعت به دیگر افراد منتقل می گردد. انواع مختلف باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها در محیط های بیمارستانی یافت می شوند که می تواند بیماران و هم چنین کارکنان را در معرض خطر قرار دهند. بنابراین لازم است اقدامات ضروری برای از بین بردن این آلودگی ها و تامین سلامت محیط به طور پیوسته و دائمی انجام گیرد تا از شیوع و فراگیر شدن آن ها جلوگیری به عمل آید. مهم ترین راه حل برای جلوگیری از انتشار آلودگی های میکروبی و قارچی در اماکنی چون بیمارستان ها، کلینیک ها و دیگر مراکز درمانی و نگهداری از کودکان و سالمندان، حفظ نظافت و ضد عفونی محیط می باشد. اگر چه انجام نظافت و شستشوی پیوسته و دائمی محیط و تجهیزات با استفاده از دستگاه های مکانیزه ایی چون اسکرابر ها و بخار شوی ها موجب بهبود کیفیت سلامت این محیط ها می شود اما به منظور فراهم ساختن بهداشت کامل و تطابق با استاندار های لازم محیط شستشو به تنهایی کافی نبوده و باید عملیات ضد عفونی سازی نیز صورت گیرد. اگر چه برای ضد عفونی کردن محیط و سطوح کف در چنین محیط هایی می توان از اسکرابر های بیمارستانی که انتی باکتریال هستند استفاده نمود اما به واسطه ضد عفونی تجهیزات بیمارستانی باید از مواد ضد عفونی کننده مناسب که توانایی حذف و از بین بردن سریع و موثر انواع میکروب ها و قارچ ها را داشته باشد استفاده کرد.


ضد عفونی کردن سطوح کف و تجهیزات با استفاده از مواد مناسب

حذف کردن آلودگی های عفونی، باکتری ها، قارچ ها و ویروس های پخش شده در محیط با استفاده از مواد شوینده بیمارستانی امکان پذیر می گردد. شوینده و ضد عفونی کننده Desinet که توسط انجمن بهداشت آلمان (VAH) ثبت گردیده است، یک ماده کنستانتره و بدون بو می باشد که با توجه به نوع و میزان آلودگی با مقدار مشخصی از آب ترکیب شده و در تماس با سطوح کف ف دیوار و تجهیزات، انواع میکروب ها، باکتری ها و قارچ های مضر را از میان بر می دارد. ماده Desinet را می توان بر روی سطوح و تجهیزات اسپری کرد و یا با دستگاه پولیشر مورد استفاده قرار داد. این ماده شوینده بدون ایجاد لک بر روی سطوح کاملا خشک شده و توانایی بالایی در از بین بردن باکتری های گرم مثبت، گرم منفی، قارچ ها و ویروس های پوشش داری چون HIV HBV, HCV دارد. ماده شوینده و ضد عفونی کننده  Desinet  در کلیه مراکز درمانی و بهداشتی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، کلینیک ها و مراکزی با حساسیت بهداشتی بالا مانند خانه های سالمندان و مهد های کودک قابل استفاده بوده و به عنوان یک ماده قوی، موثر و کارآمد عمل می کند. علاوه بر این می توان برای حفظ بهداشت و سلامتی و ضد عفونی محیط هایی با تردد بالا و  تراکم جمعیت، از ماده شوینده Desinet استفاده نمود.

روش استفاده از ماده شوینده و ضد عفونی کننده Desinet

این ماده شوینده و ضد عفونی کننده بیمارستانی قلیایی بوده و pH  آن در حالت غلیظ حدود 9.5 می باشد، پس از رقیق شدن با آب به یک ماده تقریباً خنثی که pH آن 7.5 است تبدیل می گردد. ماده ضد عفونی کننده بیمارستانی به هر میزان زمانی که با سطح تماس داشته باشد کارآیی متفاوتی از خود نشان داده و نوع خاصی از میکروب ها را از بین می برد. با توجه به نوع میکروب ها مقدار مشخصی از این ماده با حجم معینی از آب ترکیب می شود (ذکر شده در جدول مشخصات فنی) که می توان آن را مستقیما بر روی سطوح مورد نظر اسپری کرد و یا به مخزن دستگاه اسکرابر و یا پولیشر اضافه نمود.


گالری تصاویر

مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر