اسکرابر بیمارستانی

اولین نکته ای که می تواند نظر هر فرد را به محض ورود به یک محیط جلب نماید و تأثیر مثبت و یا منفی بر دیدگاه وی ایجاد کند، محیطی تمیز و درخشان و یا کدر و مملو از آلودگی های انباشته شده است. توجه به این نکته در همه ی محیط ها اعم از تجاری، اداری، هتل ها و یا مراکز خرید لازم است. اما وقتی صحبت از بیمارستان ها و محیط های درمانی به میان می آید، به وجود آوردن محیطی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی نه فقط به دلالیل ذکر شده بلکه برای جلوگیری از انتشار و انتقال آلودگی های بیمارستانی از بخشی به بخش دیگر و از اتاقی به اتاق دیگر امری حیاتی است و به این ترتیب می توان محیطی مطلوب و مناسب برای مراجعه کنندگان و همراهانشان نیز به وجود آورد. دستگاه اسکرابر بیمارستانی، با مکانیزم پیشرفته ی خود طراحی شده تا در محیط های درمانی علاوه بر پاک سازی محیط از آلودگی ها با خاصیت آنتی باکتریال خود از انتشار آنها جلوگیری نماید.


معرفی کفشوی بیمارستانی


اسکرابر یک دستگاه تخصصی شست و شوی سطوح هموار است که با طراحی ویژه ی خود آب را از مخزن آب تمیز با مواد شوینده ترکیب کرده و روی سطح پاشش می کند. همزمان یک برس که می تواند از نوع دیسکی یا غلطکی باشد زمین را می شوید. سپس آب کثیف به جای مانده روی زمین توسط یک تی که در پشت دستگاه قرار دارد از طریق یک موتور مکنده و همزمان با عملیات شست و شو جمع آوری شده و به مخزن آب کثیف فرستاده می شود. 

نکته ی متمایز کننده در مورد اسکرابرهای بیمارستانی آنتی باکتریال( noBAC) ساخت columbus آلمان، این امر است که، مخازن آب تمیز و کثیف از مخلوط ویژه ای از مواد پلی اتیلن غنی شده با افزودنی ضد باکتریایی و معدنی ساخته شده اند که می توانند از رشد میکروبی در مخازن جلوگیری کنند. به این ترتیب باکتری ها جایی برای پرورش پیدا نمی کنند، نمی توانند تکثیر شوند و پس از مدتی قرار داشتن در مخزن از بین می روند. 


 مزایای استفاد از کفشوی بیمارستان 


• خاصیت ضد باکتری هم در مخزن آب تمیز و هم در مخزن آب کثیف وجود دارد.

• این ویژگی تاریخ انقضا ندارد و مخازن برای همیشه دارای این ویژگی ضد باکتریایی هستند.

• استفاده از اسکرابر بیمارستانی کاملا ایمن بوده و هیچ گونه خطری برای کارکنان در مواجهه با باکتری های با ریسک بالا ندارد.

• در صورت استفاده از اسکرابر بیمارستانی زمان کوتاه تری به تمیز کردن مخازن اختصاص می یابد. در نتیجه زمان سرویس دهی کوتاه می شود. همچنین هزینه ی کمتری به مواد شیمیایی اختصاص می یابد.


کدام فضاها در بیمارستان ها به شست و شوی تخصصی نیاز دارند؟


در محیط هایی که از روش های سنتی شست و شو همانند تی و سطل استفاده می شود موضوع انتشار آلودگی ها اغلب مورد غفلت قرار می گیرد. اما هنگامی که با موضوع مهمی چون سلامت افراد روبه رو هستیم نمی توانیم از بستر کف به عنوان یک منبع آلودگی غافل شویم. 


اتاق های عمل و مراقبت های ویژه

اتاق های عمل و مراقبت ویژه باید به سرعت، بی سر و صدا تمیز شوند و تا حد امکان بهداشتی باقی بمانند.

اتاق های بیماران

برای راحتی، زیبایی ظاهری و ترویج یک محیط سالم، اتاق های بیماران باید به درستی و با دقت کافی تمیز و مرتب گردند.
سایر محیط هایی که در آنها می توان از اسکرابر بیمارستانی استفاده کرد

از جمله موارد استفاده از اسکرابر بیمارستانی بطور خاص می توان به بیمارستان ها، خانه های سالمندان، آشپزخانه ها وکارخانه های صنایع غذایی و دامداری و محل نگه داری از طیور و به عبارت دیگر، هر محیطی که دارای شرایط بهداشتی ویژه و نیاز به مراقبت خاص در این زمینه باشد اشاره کرد.


درخواست اطلاعات بیشتر