زمین شوی اورژانس و مراقبت ویژه

سطح زمین در محیط های مختلف اداری، درمانی، تجاری و .. بدلیل رفت و آمد افراد و انتشار دیگر آلودگی ها، از حالت اولیه خود خارج شده و نیازمند نظافت و شستشو می باشد. اسکرابر ها دستگاه های نظافتی هستند که سطح را بطور همزمان تمیز و خشک می نمایند و کیفیت بسیار بهتری نسبت به روش های دستی ارائه می دهند. محیط های بیمارستانی و مراکز درمانی بعلت حساسیت بالایی که از نظر مسائل بهداشتی دارند، می بایست بطور ویژه تر شستشو و ضد عفونی شوند. شرکت های تولید کننده دهنده اسکرابر ، برای این محیط ها، نوع خاصی از کفشو ها را با عنوان آنتی باکتریال تولید می کنند که با بهره گیری از مخازن ویژه، باکتری ها را از بین می برند.


معرفی دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر، یک کفشوی مکانیزه مجهز به سیستم پاشش آب و برس زنی سطح می باشد. این دستگاه، آلودگی هایی که بر روی سطوح باقی مانده اند را با توجه به قدرت برس زنی بالای خود از بین می برند. سیستم خشک کن زمین شوی، با استفاده از یک تی، آب آلوده را جمع نموده و بوسیله سیستم مکش، آن ها را به داخل مخزن آب کثیف می فرستد. کف شوی ها می توانند بصورت دستی یا مانند یک خودرو هدایت شوند. منبع تغذیه نمونه های دستی، معمولا بوسیله باتری یا جریان برق تامین می شود. کف شو های سرنشین دار نیز از باتری بهره برده که بعد از چند ساعت استفاده، نیازمند شارژ مجدد می باشد. زمین شوی دستی معمولا در محیط های کوچک تجاری، اداری و درمانی و اسکرابر خودرویی غالبا در محیط های وسیع بیرونی و داخلی مانند محوطه اماکن مذهبی، سالن های انتظار فرودگاه ها و محیط های صنعتی وسیع بکار می رود. افزایش چند برابری سرعت شست و شو، کاهش زمان نظافت، کاهش هزینه های مربوط به نیروهای خدماتی و خشک کردن زمین در حین شستشو، از مزایای استفاده از کفشور ها می باشد. 


مشخصات و مزایای کفشوی بیمارستانی

اسکرابر های بیمارستانی یا آنتی باکتریال، مدل های خاصی از کفشو ها هستند که در حین شست و شوی سطح، از رشد باکتری ها در مخازن جلوگیری می نمایند. این زمین شوی، مجهز به مخازن آب تمیز و کثیف پلی اتیلنی غنی شده توسط مواد معدنی ضد باکتری می باشد. وجود چنین موادی در ساختار مخازن کفشوی آنتی باکتریال، مانع رشد میکروب در میکرو شکاف ها، نقاط کور و سطوح خشن می شود و بعلاوه موجب تخلیه ایمن و بدون خطر آن ها می شود. این کف شوی ها مطابق تست های به عمل آمده در آزمایشگاه های معتبر تا 99/9 درصد باکتری ها را از بین می برد. بدلیل تاثیر دائمی این مواد در امر ضدعفونی، این کفشورها از نظر اقتصادی کاملا به صرفه اند. زمین شوی آنتی باکتریال همچنین از سطح صدای پایینی برخوردار بوده و  بدلیل سرعت بالا در نظافت و شستشو، اختلالی در رفت و آمد افراد ایجاد نمی کند. کاربر این دستگاه ها نیز در حین انجام عملیات، در برابر باکتری های پر خطر محیط محافظت می گردد.


زمین شوی مناسب برای بخش اورژانس بیمارستان ها

بخش اورژانس و مراقبت های ویژه بیمارستان ها، از نظر مسائل بهداشتی دارای حساسیت بالایی هستند. اسکرابر های آنتی باکتریال بدلیل وجود مواد معدنی خاص در بدنه مخازن خود، گزینه مناسبی برای شستشو، نظافت و ضدعفونی این محیط ها می باشد. این دستگاه ها از سطح صدای بسیار پایینی برخوردار بوده و مزاحمتی برای بیماران این بخش ها ایجاد نمی کند. زمین شوی بیمارستانی در دو مدل دستی و خودرویی تولید می شود که هرکدام برای کاربرد خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند. بخش اورژانس مراکز درمانی بدلیل وسعت کم و تراکم بالای وسایل معمولا از اسکرابر های آنتی باکتریال دستی استفاده می نمایند. در انتخاب عرض دستگاه و پهنای شستشو نیز، توجه به عبور اسکرابر از ورودی ها و قدرت مانور بالایش در حین حرکت بین موانع دارای اهمیت است.

گالری ویدئو

کف شوی بیمارستانی شستشوی کف بیمارستانهابا سیستم جدید/دستگاه اسکرابر کاهش عفونت های بیمارستانی_کاهش چشمگیر میکروبها شستن کف بیمارستان_کاهش میکرو ارگانیسمها_کفشو صنعتی اسکرابر نو بک بیمارستانی_کفشوی بیمارستان ها_کف ساب

درخواست اطلاعات بیشتر