نظافت صنعتی صنایع هوایی

وسعت بالای محیط، حجم زیاد آلودگی ها، نیاز به انجام نظافت به صورت پیوسته از جمله برخی دلایل عدم کارامد بودن نظافت سنتی و استفاده از دستگاه های خانگی و تجاری برای از میان برداشتن الودگی ها در برخی محیط ها می باشد. صنایع هواپیمایی نیز در گروه یکی از این مراکز قرار دارد که استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته برای نظافت  آنها یک اصل مهم و ضروری می باشد، در همین راستا مفهوم نظافت صنعتی صنایع هوایی به وجود آمده است. استفاده از دستگاه های پرقدرت با توان بالا در از میان برداشتن الودگی های مختلف از اهداف اصلی شستشوی صنعتی در بخش های وابسته به این صنعت می باشد.

لزوم نظافت صنعتی صنایع هوایی

محوطه و پارکینگ فرودگاه، سطوح مختلف سالن انتظار، باند هواپیما، بدنه و بخش های داخلی هواپیما، پله برقی، سرویس بهداشتی، نمای ساختمان فرودگاه و... همگی از جمله بخش های مهم در نظافت صنعتی صنایع هوایی به شمار می آیند که باید با دقت و براساس برنامه ای مشخص مورد نظافت قرار گیرند. با توجه به تعداد بالای افراد مراجعه کننده به فرودگاه ها حجم آلودگی ها عموما زیاد و نیاز به نظافت به صورت مکرر است. ضایعات جامد و مایع، گرد و غبار، مواد روغنی و چرب، انواع لکه و... می توانند در بخش های مختلف صنایع هوایی ایجاد شده و مشکلات متعددی ایجاد نمایند. استفاده  از دستگاه های نظافت صنعتی می تواند فرایند نظافت را تسریع بخشد.

دستگاه های نظافت صنعتی مورد نیاز صنایع هوایی

امروزه با توجه به تنوع بالای دستگاه های نظافتی تقریبا برای هر نوع آلودگی می توان دستگاهی کاملا تخصصی یافت که با کارکردی مکانیزه قادر به از میان برداشتن آلودگی ها می باشد. برخی از این دستگاه ها که در نظافت صنعتی صنایع هوایی می توان از آنها بهره برد عبارتند از:


دستگاه اسکرابر صنعتی

تمیزی سطوح کف همواره و در هر محیط از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سالن های انتظار جز بخش های پر رفت و آمد فرودگاه ها بوده که نظافت آنها به دلیل وسعت بالا با روش های سنتی عملا غیر ممکن می باشد. دستگاه کفشوی صنعتی وسیله ای کاملا مکانیزه بوده که بدون دخالت مستقیم کاربر می تواند سطوح کف را کاملا شستشو داده و به صورت همزمان خشک نماید. مکانیزم خشک نمودن سطوح علاوه بر کاهش خطر سرخوردگی افراد که به ویژه در محیط های شلوغ بسیار پراهمیت می باشد، از احتمال آلوده شدن مجدد سطح می کاهد. زمین شوی صنعتی سرنشین دار برای نظافت محیط های وسیع و اسکرابر صنعتی دستی برای نظافت محیط های با وسعت محدود و موانع زیاد کاملا ایده آل است.


دستگاه جاروبرقی صنعتی

گرد و غبار ازجمله الاینده های رایج در بسیاری از محیط ها می باشد. نوار نقاله فرودگاه، بدنه هواپیما، پله برقی و رمپ ها، نظافت داخلی هواپیما شامل نظافت صندلی ها و... همگی از محیط های نیازمند مکنده صنعتی می باشند تا در زمانی کوتاه گرد و غبار را حذف نماید. آنچه به هنگام تهیه و استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی در صنایع هوایی مدنظر است، تناسب اندازه ذرات آلاینده با نوع فیلتر، حجم مخزن، نوع پمپ و موتور دستگاه می باشد.


دستگاه سوییپر صنعتی

یکی از مراحل مهم در نظاف صنعتی صنایع هوایی، نظافت محوطه باند فرودگاه، پارکینگ ها و سایر محوطه های باز می باشد. دستگاه جاروب خیابانی با تجهیز به برس های دوار و دیسکی می تواند الودگی های جامد و خشک را با سرعت بالا از میان بردارد.  دستگاه جاروی شهری در نوع سرنشین دار و دستی با مخازنی در حجم های متفاوت ساخته می شوند که هرکدام از این دستگاه ها را برای نظافت محیط های مختلف مناسب می سازد.


دستگاه واترجت صنعتی

در نظافت صنعتی صنایع هوایی، شستشوی بدنه هواپیما و از میان برداشتن آلودگی های مختلف نظیر گل و لای، لکه، آلودگی های تثبیت شده و... با استفاده از دستگاه کارواش امکان پذیر است. حذف رد لاستیک هواپیما از باند فرود نیز یکی از کاربردهای کارواش فشار قوی می باشد. افزایش فشار اب با استفاده از پمپ فشار قوی آن را به ماده ای با قدرت بالا تبدیل می نماید که می تواند آلودگی های مختلف را بدون آسیب به سطوح از میان بردارد. 

درخواست اطلاعات بیشتر