نظافت باند فرودگاه

جمع آوری و حذف تمامی آلاینده های ریز و درشت و اجسام خارجی از بخش های مختلف باند فرودگاه، سالن های ترانزیت و حتی خطوط ویژه تاکسی فرودگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بر اساس استاندارد های مرتبط با فرودگاه ها، اجسام خارجی به هر نو شی خارجی خطر آفرین اتلاق می شود. به عبارت دیگر تمامی ذرات ریز و درشت که قابل رویت با چشم غیر مصلح بر روی سطح قابل مشاهده با شد اتلاق می شود. با توجه به مخاطرات ذرات و اجسام خارجی در باند فرودگاه، نظافت و جمع آوری آنها طی یک برنامه منظم و زمان بندی شده امری لازم و ضروری می باشد.


هر ساله تعداد مسافرانی که از خطوط هوایی برای جا به جایی و سفر استفاده می نمایند رو به افزایش می باشد. ای این رو مدیران ئ گردانندگان فرودگاه ها تلاش می کنند تا تعداد پرواز ها را بدون افزایش منابع افزایش دهند. این امر به معنای افزایش سرعت عمل پرسنل در ارائه خدمات می باشد. اگر چه انجام نظافت در بخش های مختلفی چون سالن های ترمینال و باند پروازی به معنای حذف اجسام خارجی می باشد اما با توجه به ترافیک بالای پرواز های ورودی و خروجی، سرعت عمل و انجام سریع نظافت امری مهم و ضروری در ارائه خدمات می باشد. با توجه به اهمیت سرعت و کیفیت نظافت در فرودگاه ها مسلما استفاده از شیوه های دستی و سنتی قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط نمی باشد. استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه های سوییپر صنعتی یا جاروب خیابانی، ابزاری کاربردی و مقرون به صرفه می باشد که عملیات نظافت و حذف آلاینده ها را با سرعت و کیفیت بالا به انجام می رساند.


اساس عملکرد دستگاه های سوییپر

سوییپر صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای انجام عملیات جاروب و نظافت می باشد. سوییپر صنعتی به منظور جمع آوری و حذف آلاینده ها و اجسام خارجی مجهز به دو برس دیسکی جانبی و یک برس رولی مرکزی می باشد. چرخش برس های جانبی آلاینده ها و اجسام خارجی را به قسمت میانی دستگاه هدایت می نماید. آلاینده های انباشته در بخش میانی دستگاه به واسطه چرخش عقب گرد برس رولی مرکزی به داخل مخزن دستگاه منتقل می شوند. بی شک چرخش پر سرعت برس های جانبی بر روی سطوح خشک موجب انتشار حجم بالایی از ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون می گردد. از این رو سوییپر ها به منظور ممانعت از انتشار ذرات ریز گرد و غبار ناشی از حرکت چرخشی برس ها، مجهز به سیستم مکش بر روی برس ها می باشند. این سیستم کنترل گرد و غبار با مکش کامل ذرات معلق مانع از انتشار آنها شده و در نهایت کیفیت هوای پیرامون را حفظ می نمایند. قابلیت تخلیه مکانیزه آلاینده ها و زباله ها از دیگر ویژگی های سوییپر های صنعتی می باشد که امکان تخلیه آسان و راحت آلاینده ها در مخازن زباله و بدون دخالت دست فراهم می نماید.


مزایای استفاده از سویپر صنعتی در نظافت باند پرواز

همانطور که پیش تر اشاره شد، با توجه به ترافیک بالای پرواز های ورودی و خروجی در فرودگاه ها و همچنین خطرات ناشی از وجود اجسام خارجی در محیط فرودگاه، نظافت با کیفیت و سریع بخش های مختلف مجموعه اهمیت بالایی دارد. سوییپر صنعتی به واسطه بهره گیری از برس های جانبی در هر بار عبور دستگاه از روی سطوح، قادر به پوشش دهی وسعت بالایی از سطوح بوده و از این رو تمامی آلاینده ها را با سرعت بالا جمع آوری می نماید. استفاده از سامانه مکش در این دستگاه ها مانع از بر جای ماندن کوچک ترین ذرات و اجسام خارجی بر روی سطوح شده و در نتیجه ایمنی محیط و مسافران را فراهم می نماید. تخلیه مکانیزه مخزن نیز از دیگر مزایای این سوییپر ها می باشد که انتقال آلاینده ها را به داخل کامیون و ترولی های حمل زباله امکان پذیر می نماید.

گالری تصاویر

نظافت فرودگاه نظافت فرودگاه نظافت فرودگاه

درخواست اطلاعات بیشتر