شستشو و نظافت سرویس های بهداشتی

سرویس های بهداشتی یکی از بخش های پر تردد در فرودگاه ها می باشند که نظافت و حذف موثر و با کیفیت آلاینده های انباشته در این بخش ها همانند دیگر بخش های فرودگاه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از جمله دلایل مهم نظافت موثر و بهینه در سرویس های بهداشتی می توان به کاهش و کنترل عوامل بیماری زا، ممانعت از انتشار بوی نامطبوع ناشی از انباشت آلاینده ها و همچنین حفظ جلوه های بصری و ظاهری محیط اشاره نمود. مسلما با توجه به تردد بالای مسافران در فرودگاه ها به ویژه توریست های خارجی، استفاده از شیوه های نوین و به کارگیری دستگاه های تخصصی و صنعتی چون دستگاه اسپری مکش پر فشار گزینه ای مناسب برای شستشو و نظافت سرویس های بهداشتی می باشد.


دستگاه اسپری مکش پر فشار چیست؟

دستگاه اسپری مکش پر فشار دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش آب با فشار 30 بار موجب حذف آلاینده ها از روی انواع سطوح می گردد. علاوه بر این دستگاه اسپری مکش پر فشار به گونه ای طراحی شده است که به راحتی تمامی مایعات آلوده ناشی از شستشو را از روی سطوح جمع آوری نموده و سطوحی کاملا خشک و عاری از آلودگی بر جای می گذارد. تجهیز این دستگاه به نازل های متنوع و سری های برس دار موجب نظافت بهینه و موثر خلل و فرج و شیار های موجود بر روی کفپوش ها می گردد. الیاف برس ها با نفوذ به داخل خلل و فرج و شیار ها تمامی آلاینده های انباشته در این بخش ها را بیرون کشیده و از محیط حذف می نمایند. ابعاد مناسب این دستگاه و همچنین تعبیه قلاب های نگهدارنده بر روی بدنه دستگاه ضمن اینکه فضای لازم برای نگهداری از دستگاه را به میزان قابل توجه ای کاهش داده است بلکه به دسترسی به تجهیزات جانبی در حین عملیات شستشو و نظافت را تسهیل نموده است. علاوه بر این استفاده از چرخ های بزرگ در عقب دستگاه موجب سهولت در جا به جایی و حمل و نقل دستگاه بر روی پله ها گردیده است.


مزایای استفاده از دستگاه اسپری مکش پر فشار در شستشو و نظافت سرویس بهداشتی

فضای سرویس های بهداشتی به واسطه تردد بالای افراد بسیار آلوده و کثیف بوده و از این رو به نظافت مستمر و پیوسته نیاز دارد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی در نظافت و حذف آلاینده های انباشته در این محیط ها قادر به تامین نیاز های نظافتی محیط نبوده و نمی تواند از کیفیت مطلوب و مناسبی برخوردار باشد. این در حالیست که استفاده از شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافت نه تنها موجب کاهش در هزینه ها و زمان لازم برای نظافت می گردد بلکه موجب افزایش کیفیت شستشو و نظافت نیز می گردد. با توجه به اینکه ماندگاری و انباشت آلاینده ها در محیط موجب سفت و سخت شدن آنها و انتشار بوی نامطبوع در محیط می گردد، تجهیز دستگاه اسپری مکش پر فشار به پمپ فشار قوی و همچنین نازل های متنوع برس دار موجب حذف موثر و کارآمد آلاینده ها شده و در نهایت مانع از انتشار بوی نامطبوع در محیط می گردد. ضمن اینکه سرعت عملیات شستشو و نظافت با استفاده از تجهیزات مکانیزه بسیار بیشتر از شیوه های دستی بوده و از این رو زمان لازم برای نظافت به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد. کاهش احتمال سر خوردن افراد نیز از دیگر مزایای استفاده از دستگاه اسپری مکش پر فشار می باشد که به واسطه تجهیز این دستگاه ها به پمپ مکنده تحقق می یابد.

درخواست اطلاعات بیشتر