نظافت پله برقی فرودگاه

پله برقی به عنوان یک ابزار جا به جایی برای افراد در محیط های عمومی می باشد و استفاده از آن در محیط های پر رفت و آمد همانند فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، پایانه های حمل و نقل، مجتمع های تجاری و مراکز خرید و ... رواج بسیار زیادی دارد. پله برقی از جمله تجهیزاتی است که فرآیند نصب و راه اندازی را طی می کند بنابراین در این اماکن تعویض و یا تعمیر پله برقی از جنبه های اقتصادی و هم چنین اجرایی به سادگی امکان پذیر نبوده و عملی بهینه نخواهد بود. به منظور افزایش عمر مفید پله برقی، کاهش میزان خرابی ها و احیای آن سرویس اصولی و نظافت به موقع و با روش مناسب از اهمیت زیادی برخوردار بوده و طول عمر آن را افزایش می دهد.


پله برقی در فرودگاه ها

پله برقی از جمله تجهیزاتی است که در فرودگاه ها نصب می گردد و روزانه مسافران زیادی را جا به جا می کند. با یک نگاه ساده می توان به تمیزی و یا کثیفی سطح پله پی برد و وجود آلودگی سبب ایجاد حس ناخوشایند در مراجعه کنندگان می شود که با برنامه ریزی دقیق و هم چنین انتخاب ابزارهای مناسب نظافت پله برقی امکان پذیر می گردد.  


نظافت پله برقی چه مشکلاتی دارد؟

سطح پله برقی کاملاً ناصاف و دارای پستی بلندی است که این ساختار مشکلاتی را در زمینه نظافت پله به وجود می آورد و در این شرایط استفاده از ابزارهای خاص ضروری خواهد بود. ناصافی های سطح پله برقی سبب انباشت آلودگی، گرد و خاک و زباله های ریز در ناهمواری ها شده و تمیز نمودن پله را با دشواری مواجه می سازد. در این میان فاکتورهایی هم چون روش نظافت، هزینه ها و مدت زمان خاموش ماندن پله برقی نیز مطرح می شود که با در نظر گرفتن همه آن ها برنامه ریزی ها صورت گرفته و شیوه مناسب انتخاب می گردد.


تجهیزات مناسب نظافت و شستشوی پله برقی

نظافت و شستشوی پله برقی باید به نحوی صورت گیرد که آب به بخش های الکترونیکی آن نفوذ پیدا نکند، مدت زمان خاموشی پله برقی به حداقل کاهش یابد و در عین حال گرد و غبار و آلودگی ها نیز از میان برداشته شوند. امروزه با طراحی و تولید انواع دستگاه های نظافتی کارآمد راه حل های نوین و اثربخشی برای تمیز نمودن پله برقی در فرودگاه ها و دیگر محیط های عمومی دارای این تجهیز، ارائه شده است که بهترین روش برای ماموریت نظافت و شستشوی پله های برقی به شمار می آیند.


جاروبرقی صنعتی و نظافت پله برقی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی رده های قدرتمندی از ابزارهای نظافت حرفه ای هستند که برای جمع آوری آلاینده ها از سطوح گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. در فرآیند نظافت فرودگاه ها جاروبرقی صنعتی هم برای نظافت سالن ها و هم برای تمیز نمودن پله برقی قابل به کار گیری می باشد به صورتی که لزومی به خاموشی پله برقی هم نخواهد بود. به منظور نظافت پله برقی با جارو برقی صنعتی نازل ثابت مخصوص نظافت سطح زمین بر روی بدنه مکنده نصب گردیده و هنگامی که پله برقی در حال کار کردن است دستگاه به صورت ثابت روی آخرین پله قرار می گیرد و هم زمان با آن آلودگی ها را جمع آوری می کند. قدرت مکش بی نظیر دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی سبب می شود آلاینده های باقی مانده و انباشته شده از شیارهای پله برقی خارج شوند و بدون آسیب دیدگی پلکان فرآیند نظافت به انجام می رسد. جمع آوری به موقع آلودگی های پله برقی طول عمر آن را افزایش داده و با کاهش خرابی ها هزینه های نگهداری تجهیزات به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.


دستگاه پله برقی شوی مکانیزه

از دیگر تجهیزات پیشرفته مکانیزه نظافتی می توان به دستگاه پله برقی شوی اشاره نمود که به طور تخصصی جهت شستشوی پله برقی طراحی و ساخته شده است. این دستگاه مجهز به برس های رولری بوده که از قابلیت شستشوی هر دو سطح افقی و عمودی پله برقی برخوردار می باشد، علاوه بر آن دو مخزن جداگانه آب تمیز و آب کثیف با افزایش کیفیت شستشو از مدت زمان انجام عملیات می کاهند. دستگاه پله شوی به همراه مکنده ای ارائه می شود که آب، مواد شوینده و آلودگی های باقی مانده را از سطح پله جمع آوری می کند.

گالری تصاویر

نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه نظافت پله برقی فرودگاه

گالری ویدئو

نظافت پله برقی با جاروبرقی پله برقی شوی فرودگاه

درخواست اطلاعات بیشتر