شستشوی بدنه هواپیما با اسکرابر چند منظوره

بدنه هواپیما به شدت در معرض آلودگی های مختلف قرار می گیرد و گرد و غبار، قطرات باران، فضولات پرندگان و هم چنین روغن نشت کرده از فلپ ها مهم ترین عوامل کثیف شده هواپیماها هستند. تمیز بودن بدنه و بال های هواپیما تنها جنبه زیبایی نداشته و می تواند بر کاهش مصرف سوخت هواپیما تأثیر گذارد. شستشوی صحیح بدنه هواپیماها یک موضوع مهم بوده و باید به این نکته توجه گردد که در هنگام شستشو بخش های حساس مانند سنسورها و فلپ ها آسیب نبینند. از طرف دیگر امروزه کشورها با بحران منابع آب و مسائل زیست محیطی رو به رو هستند و از همین رو به دلیل محدودیت های پیش رو شیوه نظافتی در نظر گرفته شده باید به گونه ای باشد که علاوه بر جلوگیری از اتلاف آب و انرژی، میزان مصرف مواد شوینده و شیمیایی به حداقل کاهش پیدا کند.


همه چیز درباره شستشوی بدنه هواپیما

بدنه بیرونی هواپیما از بخش های متعددی تشکیل شده است که هر یک دارای اهمیت خاص خود بوده و در شستشوی آن ها نهایت دقت به کار گرفته می شود. در این راه بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و مکانیزه نظافتی گامی موثر و ارزشمند برای انجام عملیات حرفه ای نظافت می باشد. در سرتاسر دنیا روش های مختلفی برای نظافت بدنه هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد و غالباً به امکانات موجود و شدت آلودگی بستگی دارد و هم زمان با آن که به تمیزی هواپیما پرداخته می شود باید به مسائل ایمنی و مراقبت از آن نیز توجه ویژه ای گردد. فرآیند نظافت هواپیما امری وقت گیر و پر هزینه خواهد اگر به درستی انجام نشود؛ بنابراین استفاده از یک دستگاه مناسب نقش به سزایی در تمیزی و هم چنین صرفه جویی در هزینه ها دارد.


اسکرابر چند منظوره چگونه عمل می کند؟

دستگاه اسکرابر چند منظوره یک ابزار نظافتی کاملاً منحصر به فرد و بدون کابل برق می باشد که وزن سبک و گشتاور بالایی دارد. این وسیله به منظور نظافت سطوح دشوار و دور از دسترس طراحی شده است و به همراه مجموعه ای تشکیل شده از کوله پشتی حمل باتری و شارژر، دسته تلسکوپی و انواع برس و پد ارائه می گردد. اسکرابر چند منظوره از ساختاری کاملا ارگونومیک برخوردار بوده امکان نظافت خیره کننده یک سطح را فراهم می آورد.


شستشوی بی نظیر بدنه هواپیما با اسکرابر چند منظوره

هواپیماها از مدل های کوچک تر گرفته تا انواع غول پیکر آن به طور پیوسته مورد مراقبت و رسیدگی قرار می گیرند که نظافت و شستشوی بدنه یکی از مهم ترین فعالیت های مربوط به امر تعمیر و نگه داری صنایع هوایی می باشد. نظافت بدنه، شیشه ها، بخش زیرین هواپیما، بال ها و دیگر بخش های بیرونی بدنه با استفاده از دستگاه اسکرابر چند منظوره انجام می پذیرد. دسته قابل تنظیم دستگاه شستشوی هر قسمتی از هواپیما را ممکن می سازد و کاربر می تواند با سهولت به تمیز نمودن سطوح دور از دسترس بپردازد. برس نصب شده بر روی اسکرابر چند منظوره دارای حرکت دورانی بوده و الیاف به آن شکلی است که آلودگی های موجود در میان درزها و خلل و فرج سطح را از میان بر می دارد. وجود سیستم برس زنی قدرتمند در دستگاه اسکرابر چند منظوره سبب می شود مصرف آب و مواد شوینده به میزان قابل توجهی کاهش یابد و به این ترتیب علاوه بر فراهم شدن تمیزی با کیفیت مشکلات مربوط به کمبود آب و بحران های زیست محیطی حذف گردد.


شستشو با واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا شوینده فشار قوی یکی دیگر از ابزارهای کارآمدی است که برای شستشوی بدنه هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به جای برس، به وسیله پاشش آب پر فشار آلودگی ها را حذف می کند و از توانایی شستشوی بخش های متخلخل نیز برخوردار است. در صورتی که بدنه هواپیما به مواد چرب و روغنی آغشته باشد، واترجت آب گرم این آلاینده ها را شستشو می دهد.

گالری تصاویر

شستشوی هواپیما شستشوی هواپیما شستشوی هواپیما

درخواست اطلاعات بیشتر