شستشوی بدنه هواپیما با نماشوی

شستشوی بدنه بیرونی هواپیما جهت حفظ و نگهداری و کاهش استهلاک آن ضرورت دارد و پس از شستشو باید اطمینان حاصل یافت تا روغن، گرد و خاک و سایر آلودگی ها رفع گردد. به منظور حذف آلاینده های ناخواسته لازم است تکنیک های استاندارد و مورد تائید به کار گرفته شود تا به این ترتیب علاوه بر دست یابی به تمیزی مطلوب سطح بیرونی هواپیما دچار آسیب نشده و بدون عیب و نقص باقی بماند. بخش های متعدد بدنه هواپیما از جمله اگزوز، سطوح بالایی و زیرین بال و ... نیازمند نظافت و شستشو هستند و پیش از آن که آلودگی به رنگ بدنه صدمه وارد کند، باید حذف شود. نشست و برخاست هواپیما سبب ایجاد گرد و خاک شده و هواپیماهایی که در پروازهای کوتاه استفاده می شوند به تعداد دفعات بیشتری فراز و فرود دارند و بنابراین سرعت آلودگی در آن ها بیشتر است و به دنبال آن دفعات شستشو نیز افزایش می یابد.

شستشوی تکنیکی بدنه هواپیما

بدنه بیرونی هواپیما در معرض فرسایش آب و هوایی، فضولات پرندگان، روغن ناشی از اشکالات فنی سیستم هیدرولیک و سایر آلاینده ها قرار می گیرد و جهت افزایش بهره وری پرواز نظافت و شستشوی منظم آن ضروری است. هواپیما دارای ابعاد بسیار بزرگی می باشد و از همین رو شستشوی آن نسبت به شستشوی وسایل نقلیه متداول متفاوت خواهد بود؛ به این معنا که ابزارهای دستی و قدیمی پاسخگوی نیازهای نظافتی در صنعت نخواهد بود. به دلیل وسعت هواپیما پوشش دهی شیوه به کار گرفته شده از اهمیت زیادی برخوردار است. تمیز نمودن بدنه هواپیما با توجه به ارتفاع آن به چند روش صورت می گیرد، بهره مندی از دستگاه های نماشور ، ست های نماشو و هم چنین واترجت صنعتی.

کاربرد دستگاه نماشوی مکانیزه برای شستشوی هواپیما

دستگاه نماشوی برای یک دستگاه مکانیزه می باشد که به طور تخصصی برای شستشوی نماهای شیشه ای، کامپوزیت و دیگر سطوح مقاوم به آب طراحی و تولید شده است. این دستگاه به عنوان ابزاری کارآمد جهت شستشوی سطوح دارای ارتفاع بسیار مناسب بوده و از همین رو جهت تمیز نمودن بدنه هواپیماهای کوچک تر نیز کارایی ویژه ای دارد. دستگاه نماشوی به لنس تلسکوپی تجهیز گردیده که به وسیله آن امکان شستشوی سطوح از سطح زمین فراهم می آید.

ویژگی های دستگاه مکانیزه نماشوی

دستگاه نماشویی به سیستم فیلتراسیون کارآمدی مجهز است که تمامی آب و املاح آب را گرفته و در نتیجه از بر جای ماندن لکه بر روی سطوح جلوگیری به عمل می آورد. دسته تلسکوپی دستگاه قابلیت تنظیم طول دارد و کاربر می تواند آن را متناسب با ارتفاع هواپیما تنظیم نماید. برس به وسیله مفصلی تا شونده به دسته تلسکوپی متصل می گردد و امکان تغییر زاویه آن شستشوی سطوح را آسان می سازد. به منظور شستشوی هواپیماهایی با جثه کوچک تر دستگاه های نماشوی مکانیزه ابزارهایی ایده آل و کارآمد به شمار می آیند. با بهره مندی از نماشوی مکانیزه لزومی به استفاده از لوازمی مانند بالابر یا نردبان نخواهد بود و عملیات شستشو از سطح زمین صورت می پذیرد.

کاربرد واترجت صنعتی و بالابر در ناوگان هوایی

از دیگر تجهیزاتی که علاوه بر دستگاه مکانیزه نماشوی برای شستشوی بدنه هواپیما به کار می رود، دستگاه واترجت صنعتی می باشد. این دستگاه برای شستشوی بخش های بیرونی هواپیما کاربرد دارد و یکی از کاربردهای ویژه آن شستشوی سطوحی است که در ارتفاع بالاتر قرار گرفته اند. این فرآیند با کمک یک بالابر انجام می گیرد و هنگامی که کاربر بر روی یک بالابر بایستد قادر خواهد بود به شستشوی بدنه هواپیماهای غول پیکر بپردازد. واتر جت صنعتی یک شوینده فشار قوی است که با پاشش پر فشار آب آلاینده های سخت و چسبیده به بدنه را با قدرت زیاد از میان برداشته و سبب تمیزی هر چه بیشتر هواپیما می گردد. 

گالری تصاویر

نماشوی هواپیما نماشوی هواپیما

درخواست اطلاعات بیشتر