نظافت نوار نقاله فرودگاه

نوار نقاله دارای کاربردهای مختلفی است که در صنایع فرودگاهی به منظور انتقال بار و چمدان های مسافران مورد استفاده قرار می گیرد. جا به جایی بارها از زمان دریافت از مسافران تا انتقال آن از هواپیما و تحویل دوباره به افراد به وسیله نوار نقاله انجام می گردد و از آن جایی که این فرآیند به روش دستی به هیچ عنوان قابل انجام نمی باشد مراقبت از نوار نقاله (کانوایر) و رسیدگی به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. وجود خرابی در نوار نقاله می تواند سبب اتلاف وقت و آزردگی مسافران گردد؛ هم چنین سطحی از نوار نقاله که در مجاورت هوا قرار دارد، توسط گرد و خاک و دیگر آلاینده ها، آلوده می شود و هنگامی که اجسام با این سطح تماس پیدا کنند، به سادگی کثیف و آلوده خواهد شد. به منظور جلوگیری از این پدیده نظافت و شستشوی نوار نقاله ها به روش درست و مناسب می تواند به عنوان بهترین گزینه مطرح گردد که علاوه بر افزایش طول عمر این دسته از تجهیزات فرودگاهی، از کثیف شدن لوازم مسافران جلوگیری می نماید.


نظافت و شستشوی کانوایر فرودگاهی

امروزه با طراحی و ساخت انواع تجهیزات نظافت صنعتی امکان تمیز نمودن هر نوع سطحی با هر شکل و ساختاری فراهم آمده و نوار نقاله نیز از این قاعده پیروی می کند. برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های کانوایر جاروبرقی صنعتی یا تجاری و برای شستشوی آن دستگاه بخارشوی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.حذف آلودگی های نوار نقاله با دستگاه جاروبرقی

جاروبرقی تجاری به عنوان یکی از ابزارهای مناسب ترین و پر کاربرد برای نظافت محیط های تجاری نظیر پایانه ها، فرودگاه ها و ... می باشد و از قابلیت جمع آوری آب نیز برخوردار است. ساختار جاروهای تجاری به گونه ای است که علی رغم دارا بودن ابعاد بزرگ تر نسبت به مدل های متداول خانگی، به راحتی حمل و نقل می گردد و کاربر به سادگی قادر خواهد بود برای نظافت سطوح مختلف دستگاه را به کار گیرد. این ویژگی دستگاه های جارو برقی تجاری سبب شده نوارهای نقاله فرودگاهی نیز به وسیله آن قابل نظافت باشند و این بدان معنا است که برای جمع آوری آلودگی ها و گرد و خاک نوار نقاله حمل بار نیز جارو برقی تجاری قابل استفاده می باشد. این رده از مکنده ها مجهز به موتور کلکتوری و پمپ سانتریفیوژال هستند که جهت کاربردهای تجاری طراحی شده اند.


شستشوی نوار نقاله با دستگاه بخار شوی صنعتی

پس از نظافت تسمه های کانوایر می توان آن ها را با استفاده از دستگاه بخار شوی صنعتی شستشو داده و ضد عفونی نمود. بخار شوی صنعتی ابزاری است که برای شستشوی انواع سطوح هموار و ناهموار به کار می رود و به دلیل بهره مندی از بخار آب روشی کارآمد و سازگار با محیط زیست به شمار می آید. بخارشوی دستگاهی است که آب ورودی را دریافت نموده و آن را به بخار آب داغ تبدیل می کند که در ضمن جدا نمودن جرم ها و آلودگی ها از سطح، آن را ضد عفونی نیز می گرداند. این دستگاه کارآمد با پاشش بخار آب به نوار نقاله فرودگاهی سبب تمیزی عمیق آن می گردد. مهم ترین و اصلی ترین بخش های تشکیل دهنده بخارشور صنعتی دیگ بخار، بویلر، سامانه مکش و مخزن آب کثیف هستند. سیستم مکش بخار شوی صنعتی آلودگی های جدا شده از سطح را مکش کرده و آن ها را به درون مخزن آب دستگاه می فرستد، به این ترتیب از باقی ماندن آلودگی ها در محیط جلوگیری می شود. هم چنین این رده از تجهیزات نظافت صنعتی به طور پیوسته در برابر آب و رطوبت قرار دارد، از همین رو بدنه دستگاه از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده تا نسبت به زنگ زدگی و خوردگی از مقاومت بالایی بهره مند باشد.

گالری تصاویر

جاروبرقی نوار نقاله فرودگاه جاروبرقی نوار نقاله فرودگاه جاروبرقی نوار نقاله فرودگاه جاروبرقی نوار نقاله فرودگاه

گالری ویدئو

جاروبرقی نوار نقاله

درخواست اطلاعات بیشتر