نظافت درون هواپیما با جاروبرقی

یک هواپیما صرف نظر از این که کوچک باشد یا بزرگ، مسیرهای کوتاه طی کند یا طولانی تمیزی درون آن یک موضوع حائز اهمیت به شمار می آید. نظافت درون هواپیما از جمله فعالیت های ضروری است که باید با دقت و با روش های صحیح انجام شود و در عین حال مسائل ایمنی نیز مورد توجه قرار گیرد و حضور پیوسته مسافران در هواپیما ایجاب می کند که این محیط همواره در سطح بالایی از بهداشت و تمیزی قرار داشته باشد تا از علاوه بر محیطی زیبا و تمیز از انتقال میکروب ها و بیماری ها جلوگیری شود. درون هواپیما همانند هر محیط دیگری که افراد زیادی در آن حضور دارند به علت رفت و آمد زیاد دچار آلودگی شده و زباله و ضایعات زیادی در آن تولید می شود که در نتیجه آن لازم است در پایان هر پرواز عملیات نظافت صورت پذیرد.

هواپیما ساختار و شرایط ویژه ای دارد که برای نظافت آن می بایست ابزارهای مخصوصی مورد استفاده قرار گیرد تا از بروز حوادث جلوگیری به عمل آید. بدون تردید یکی از مهم ترین و اصلی ترین شیوه های نظافت در محیط های گوناگون استفاده از دستگاه جاروبرقی می باشد که با مکش آلودگی ها و زباله ها تمیزی محیط را فراهم می کند اما باید به این موضوع توجه داشت که هواپیما دارای برق 110 ولت با فرکانس 400 هرتز است و امکان به کارگیری دستگاه های جاروبرقی خانگی در آن وجود ندارد زیرا این جاروها با ولتاژ بیشتر و فرکانس پایین تری کار می کنند و با این شرایط نمی توان از آن ها برای نظافت هواپیما استفاده نمود. بنابراین انواع دیگری از دستگاه های جارو برقی به منظور جمع آوری آلودگی های متداول درون هواپیما طراحی و ساخته شده اند که با ویژگی ها آن مطابقت دارند. این جاروها عبارت اند از:


جاروبرقی کوله ای

بخش داخلی هواپیما دارای تعداد زیادی صندلی بوده از همین رو راهروهای باریک دارد و فضای آزاد آن کم می باشد، بنابراین جارو برقی مورد استفاده باید ابعادی مناسب و جمع و جور داشته باشد تا از میان مسیرهای کم عرض به راحتی عبور کند. جاروبرقی کوله ای یکی از انواع مکنده ها است که ابعاد کوچک و وزن پایینی دارد که برای نظافت محیط هایی با محدودیت فضا ابزاری مناسب محسوب می گردد. جاروی کوله ای به وسیله باتری تغذیه می شود که از برق هواپیما مستقل بوده و مشکلی به وجود نخواهد آورد و با هر بار شارژ شدن بیش از یک ساعت کار می کند. از طرف دیگر جارو برقی کوله ای با استفاده از بند شانه و کمربندی قابل تنظیم بر پشت کاربر نصب شده که این دستگاه وزن کمی دارد و هیچ گونه فشار و آسیبی به آن وارد نمی کند. به این ترتیب جارو بدون اشغال کردن فضا با سهولت حمل و نقل می گردد و کاربر قادر خواهد با بهره مندی از جاروبرقی کوله ای تمامی قسمت های داخلی، راهروها، صندلی ها، گوشه و کنارها و سایر بخش ها را به آسانی تمیز کند.


جاروبرقی تحت سفارش

علاوه بر جاروی کوله ای جهت نظافت محیط داخلی هواپیما می توان به کارخانه ها و تولید کنندگان دستگاه های جاروبرقی صنعتی سفارش ساخت محصولاتی مطابق با شرایط هواپیما را ارائه داد؛ به صورتی که تولید کننده به طور اختصاصی بر طبق سفارش و نیاز مشتریان جارویی با فرکانس 400 هرتز و ولتاژی در حدود 110 تا 115 ولت ساخته و به آن ها تحویل داده که قابلیت کار کردن با برق هواپیما را دارد. جاروبرقی تحت سفارش با داشتن طول کابل بلند و ظرفیت بیشتر از قدرت مانور بالایی برخوردار بوده که به دلیل تغذیه مستقیم از برق هواپیما برای استفاده از آن محدودیت زمانی وجود ندارد و می تواند به مدت طولانی تری کار کند.

درخواست اطلاعات بیشتر