درخشش سطوح با پولیشر

جلا و درخشش سطوح در ساختمان های مسکونی و تجاری یک اصل مهم در زیبایی و جذابیت آن محیط است و تأثیر آن بر ایجاد تصویر ذهنی مثبت بر هیچ کس پوشیده نیست. تمیزی و زیبایی مناطق مسکونی اثر مستقیم بر بهداشت جسمی و روحی ساکنان آن مجتمع دارد و در مراکز تجاری نیز زیبایی و درخشندگی سطوح بر جذب مشتریان بیشتر و ایجاد احساس رضایت و امنیت تأثیر گذار می باشد. اغلب مجتمع های مسکونی و تجاری دارای پوشش سنگ یا سرامیک هستند که به خودی خود درخشندگی دارند، اما پس از گذشت مدت زمانی به دلیل حجم بالای رفت و آمدها و انتقال آلودگی از محیط بیرون به داخل مجتمع لایه ای از جرم و آلودگی،‌ سطح زمین را در بر می گیرد و در نتیجه سبب کدر شدن و نازیبایی سطوح کف می گردد. این پدیده علاوه بر این که از جلوه ظاهری محیط می کاهد به جذب سریع آلودگی بیشتر دامن می زند.


مراقبت از سطوح کف

اگر سطوح سنگی و سرامیکی در مجتمع های تجاری و مسکونی مات و کدر شوند،‌ راهکارهایی برای شفاف نمودن و مراقبت از آن ها وجود دارد. مهم ترین روش برای حفظ و نگهداری از سنگ و سرامیک شستشوی منظم آن ها با تجهیزات مناسب است و این کار سبب خواهد شد طول عمر این سطوح افزایش یابد. بهره مندی از تجهیزات مناسب نقش مهمی در حفظ و مراقبت از سطوح کف دارد که شامل دستگاه های اسکرابر و پولیشر می شود. روش سنتی یعنی استفاده از سطل آب و تی شاید در نگاه اول روشی ارزان و در دسترس به نظر آید،‌ اما این روش نمی تواند آلودگی های سخت را از سطح زمین جدا کند و فقط آلودگی را از بخشی به بخش دیگر انتقال می دهد. برای این کار استفاده ماشین آلات مکانیزه بهترین شیوه به شمار می آید.


پولیشر ابزار تخصصی جلادهی سطوح

دستگاه اسکرابر برای شستشو و خشک نمودن هم زمان سطوح کف مورد استفاده قرار می گیرد و با نصب پد مخصوص به عنوان یک پولیشر عمل می کند. اما در این میان یک ابزار کاملاً تخصصی برای جلادهی و درخشان ساختن سطوح طراحی و تولید شده و آن دستگاه پولیشر می باشد.


پولیشر چیست؟

پولیشر یک ماشین مکانیزه تک برس با ساختار کاملاً فشرده و منسجم است که با برداشتن لایه های جرم از روی سطح همانند یک سمباده سطح را درخشان می سازد. این دستگاه هم برای شستشو و هم جلادهی سطح کاربرد دارد،‌ یعنی به همراه برس برای شستشو و به همراه پد برای جلا دادن به کار می رود.


ساختار پولیشر

دستگاه پولیشر ساختاری عمودی دارد و کاربر با در دست گرفتن دسته کنترلی قابل تنظیم،‌ دستگاه را هدایت می کند. سرعت چرخش برس یا پد در این تجهیز بالا بوده و به همین دلیل کارایی بالایی از خود ارائه می دهد. پولیشر صنعتی قابل تجهیز به مخزن آب است و می توان به آن آب یا محلول شوینده اضافه نمود. پولیشر دارای موتور تک فاز بوده و با اتصال به پریز برق کار می کند.


کاربرد پولیشر در مجتمع های تجاری و مسکونی

سطوح سنگی و سرامیکی با استفاده از دستگاه پولیشر صیقلی و درخشان می شوند. این دستگاه با لایه برداری از جرم ها و آلودگی ها سطحی صاف و صیقلی را فراهم می کند. پد پولیشر دارای حرکت دورانی و سریع بوده و بر اثر تماس پد با سطح با سرعت بالا،‌ حرارتی به وجود می آورد که این گرما سبب از بین بردن خط و خش های سطح و در نتیجه درخشش سطح می گردد. به منظور افزایش درخشندگی سطح و ایجاد لایه ای محافظ بر روی آن، می توان از واکس مخصوص بهره گیری نمود. این دستگاه در مراکز تجاری که زیبایی ظاهری اهمیت زیادی دارد،‌ یک ابزار بسیار و کارآمد و سودمند به شمار می آید و جلا و درخشندگی را به سطح باز می گرداند.


کاربرد پولیشر برای شستشو

دستگاه پولیشر علاوه بر پولیش زنی برای شستشوی سطوح نیز کاربرد دارد، سطوحی که دسترسی دشوار دارند و امکان استفاده از اسکرابر برای شستشوی آن ها وجود ندارد. پولیشر بر خلاف اسکرابر سیستم مکش ندارد و در صورتی که برای شستشوی یک سطح به کار گرفته شود، برای جمع آوری آب باقی مانده دستگاه جاروبرقی آب و خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

گالری تصاویر

پولیشر مراکز تجاری مسکونی پولیشر مراکز تجاری مسکونی

درخواست اطلاعات بیشتر