نظافت محوطه

نظافت و جمع آوری آلاینده ها از محوطه بیرونی و فضای باز اطراف ساختمان ها نیز همانند نظافت فضای داخلی از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد. ریزش برگ درختان و پخش آلاینده های که در اثر سهل انگاری افراد بر روی سطوح کف قرار می گیرند موجب کاهش جلوه های بصری محیط می شود. جمع آوری و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف علاوه بر اینکه جلوه های بصری محیط را حفظ می نماید، مانع از انتشار گرد و غبار و عوامل بیماری زا در محیط می گردد. مسلما با توجه به وسعت بالای فضای اطراف ساختمان ها و محوطه باز استفاده از شیوه های سنتی و دستی برای نظافت، بسیار زمان بر بوده و از کیفیت مطلوبی نیز برخوردار نمی باشد. یکی از بهترین گزینه ها برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محوطه های باز استفاده از دستگاه های سوییپر صنعتی یا مکنده شهری می باشد.


لزوم استفاده از سیستم های مکانیزه

جمع آوری و حذف آلاینده ها از محوطه های باز با توجه به وسعت بالای محیط با استفاده از شیوه های سنتی بسیار زمان بر می باشد. علاوه بر این استفاده از جارو در جمع آوری آلاینده ها موجب انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای بیرونی شده و همین امر موجب کاهش کیفیت هوای پیرامون می شود. ذرات ریز معلق در هوا به راحتی می توانند به سیستم تنفسی افراد نفوذ کرده و در نهایت موجب بروز مشکلات تنفسی شوند. از این رو حذف موثر آلاینده ها بدون انتشار ذرات گرد و غبار امری مهم و ضروری می باشد. از این رو استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.مکنده شهری

با توجه به اهمیت حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از محوطه بیرونی، استفاده از دستگاه سوییپر صنعتی یا مکنده شهری می تواند گزینه مناسبی باشد. مکنده شهری به واسطه استفاده از سامانه مکش مانع از انتشار ذرات ریز گرد و غبار در فضای پیرامون شده و در نتیجه کیفیت هوا را بهبود می بخشد. دستگاه مکنده شهری به واسطه ابعاد فشرده قادر به نظافت معابر باریک می باشد. علاوه بر این تجهیز این دستگاه به نازل مکش با پهنای کاری بالا موجب افزایش سرعت و در نتیجه کاهش زمان لازم برای نظافت گردیده است. این دستگاه مکنده به منظور دسترسی به نقاط دور از دسترس یا بخش هایی که دسترسی به انها دشوار می باشد، مجهز به خرطومی می باشد. قابلیت نظافت و حذف آلاینده ها از روی انواع سطوح مانند سطوح آسفالت، بتنی و چمن از دیگر ویژگی های این دستگاه مکنده می باشد. قطر بزرگ دهانه خرطومی مکش در این دستگاه امکان جمع آوری انواع آلاینده های ریز و درشت را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید.


مزایای استفاده از دستگاه مکنده شهری

استفاده از تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافتی نقش موثر و مهمی در ارتقا کیفیت نظافت دارد. استفاده از مکنده شهری در نظافت و جمع آوری آلاینده ها به واسطه استفاده از سیستم های مکانیزه موجب کاهش چشمگیر در زمان لازم برای نظافت می گردد. علاوه بر این پهنای کاری بالا این دستگاه در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت موجب کاهش در تعداد نیروی خدماتی و در نتیجه کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می گردد. عدم انتشار گرد و غبار در فضای پیرامون نیز از دیگر مزایای استفاده از تجهیزات مکانیزه ای چون سوییپر شهری یا مکنده شهری می باشد که موجب بهبود کیفیت هوا و تامین سلامت افراد حاضر در محیط می گردد. علاوه بر این استفاده از سیستم های کنترل گرد و غبار در داخل مخزن این دستگاه مانع از باز نشر ذرات ریز گرد و غبار در محیط می گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر