شستشوی نمای شیشه ای

نظافت و شستشوی نماهای شیشه ای ساختمان ها از گذشته همواره یکی از عملیات های سخت و طاقت فرسای نظافتی بوده و نیروهای انسانی را با مشکلات زیادی رو کرده است و می توان گفت که تمیز نمودن نما در ساختمان های مرتفع با روش های سنتی تقریباً غیر ممکن است و در صورت انجام وقت گیر و پر خطر خواهد بود. به طور کلی نظافت سطوحی که نسبت به زمین ارتفاع دارند با مشکلات زیادی همراه است. از طرف دیگر برای شستشوی نماهای شیشه ای هزینه های زیادی صرف می شود که به عواملی هم چون مساحت، فاصله زمانی میان دو شستشو، هزینه نیروهای کار و ... بستگی دارد.


امروزه از ساختمان ها، برج ها و مجتمع های بسیار زیای با نمای شیشه ای ساخته می شوند زیرا شیشه به بنا جلوه و زیبایی خاصی می بخشد و همه توجه ها را به خود جلب می کند. مراکز تجاری بزرگ و مجتمع های مسکونی از جمله بناهایی هستند که در ساخت آن ها از مقدار زیادی شیشه استفاده می شود تا ساختمان زیبا و با شکوه جلوه کند. این در حالی است که وجود آلودگی در هوا، گرد و خاک، دوده، فضولات پرندگان، اثر حشرات، بارش باران و ... شیشه را به شدت کثیف کرده و لکه های عمیق بر جای می گذارد.


شستشوی نما با تجهیزات مکانیزه شیشه و نما

به منظور شستشوی نمای یک ساختمان شرکت های پیشرو اقدام به طراحی نوآورانه و خلاقانه سیستم های مکانیزه شستشوی نما نموده اند که عملیات دشوار و پر هزینه نما شویی را به فرآیندی ایمن، آسان و مقرون به صرفه تبدیل  کرده است. دستگاه شیشه شوی یک ابزار بسیار مناسب و کارآمد به شمار می آید که صرفاً جهت شستشوی نماهای مرتفع ساخته شده، از همین رو در طراحی آن تمامی اصول لازم رعایت گردیده است. با استفاده از این دستگاه نیازی به نصب داربست و یا نردبان نیست در نتیجه خطر بزرگ سقوط از ارتفاع کاربران به طور کامال حذف گردیده است.


دستگاه نما شوی چیست؟

دستگاه نما شوی دارای سیستم فیلتراسیون قدرتمند آب است که املاح و ناخالصی های آب را به طور کامل می گیرد و مانع از ایجاد لکه بر روی شیشه می شود، بنابراین نما به طور کامل شستشو شده و درخشش فوق العاده ای پیدا می کند. دستگاه نما شوی به انواع دسته، لنس و برس چرخان، برس ثابت، پد و تی لاستیکی مجهز است که به وسیله آن ها نظافت ساختمان های بلند امکان پذیر می گردد. تجهیزات به کار رفته در این دستگاه به شکل کاملاً انعطاف پذیر، با کیفیت، با مقاومت بالا و ارگونومیک هستند و امکان شستشوی بی نظیر سطوح شیشه ای را حتی در نقاط دور از دسترس با سهولت فراهم می کنند.


انواع دستگاه های نما شوی و تجهیزات جانبی آن

دستگاه نما شوی در انواع گوناگون و به همراه تجهیزات جانبی متنوعی عرضه شده است که با استفاده از آن ها می توان بخش های بیرونی و درونی شیشه را تمیز نمود. دستگاه نما شوی داخلی مناسب شستشوی شیشه از داخل است به همین دلیل میزان پاشش آب در آن کم بوده و به مخزن آب مقطر اضافه می شود. این دستگاه مجهز به پدهای نظافتی و لنس تلسکوپی 2.5 متری است که می توان لنس 6 یا 10 متری به آن اضافه نمود. تجهیزات نما شویی به سیستم فیلتر آب تجهیز شده اند به گونه ای که آب معمولی را دریافت کرده و به آبی زلال بدون املاح و ناخالصی تبدیل می کند و سبب می شود سطح شیشه درخشندگی بی نظیر پیدا کند. دستگاه نماشوی با مخازنی با گنجایش 12.5، 25 و 50 لیتری موجود هستند و قابیلت شستشوی نمای شیشه ای را تا ارتفاع 21 متر دارند. برخی از انواع دستگاه های شیشه شوی دارای پمپ آب هستند که آب را به سمت بالا پمپاژ می کند که این دستگاه ها دارای لنس های کربنی و آلومینیومی هستند و می توان لنس های 163 سانتی متری را تا طول 21 متر بر روی آن ها کوپل کرد. دستگاه های بدون پمپ دارای لنس تلسکوپی 2.5 و 6 متری هستند که لنس های 6 ، 8، 9 و یا 10 متری به آن اضافه می شود. بر روی تجهیزات شیشه شوی برس با لنس زاویه دار، برس موتوردار (چرخان)، تی لاستیکی سخت، تی لاستیکی سخت، کاردک مخصوص شیشه، تی شیشه شوی و پد نصب می گردد هم چنین استفاده از مواد شوینده به همراه شیشه شوی امکان پذیر خواهد بود. با بهره مندی از دستگاه نما شویی که یک ابزار کارآمد است عملیات نظافت نمای شیشه ای به میزان قابل توجهی سهولت پیدا کرده، با سرعت و کیفیت بالا انجام می شود و مهم تر از آن یک وسیله کاملاً ایمن می باشد.

گالری تصاویر

نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی نماشویی

درخواست اطلاعات بیشتر