نظافت محوطه مسکونی تجاری با سوییپر دستی

در بیشتر محیط های مسکونی شامل آپارتمان ها و خانه های ویلایی فضایی برای انباری، پارکینگ و حیاط در نظر گرفته شده است و در مجتمع های بزرگ تر محوطه های باز و وسیع تری هم وجود دارد. نظافت همه این بخش ها به اندازه تمیز نمودن فضای داخل خانه و حتی بیشتر اهمیت دارد زیرا با رفت و آمدهای ساکنین آلودگی از محیط بیرون به داخل ساختمان سرایت کرده و خانه را کثیف می کند. از همین رو لازم است در بازه های زمانی مشخص و پی در پی محوطه، حیاط، پارکینگ و حتی انبارها تمیز شوند تا سطح بهداشت و سلامت محیط زندگی به حد مطلوب و ایده آل خود برسد.


انتخاب شیوه مناسب برای نظافت محوطه

نظافت یک محیط همواره می تواند دشوار و خسته کننده باشد و از طرف دیگر با افزایش مساحت نیروهای انسانی وقت، هزینه و انرژی بیشتری را صرف تمیزی محیط می کنند و اگر ابزارهای مناسب برای فرآیند نظافت در نظر گرفته نشود. اگر نتیجه نهایی نامطلوب و غیر قابل قبول باشد باید در انتخاب شیوه های نظافتی تجدید نظر داشت و بهتر افراد ساکن در خانه روشی عملیاتی و کارآمد برای پاک سازی محیط زندگی خود برگزینند.


کاربرد سوییپر دستی در نظافت مناطق مسکونی

دستگاه سوییپر دستی یک ابزار بسیار خلاقانه و کارآمد و در عین حال ساده است که به منظور نظافت سریع و آسان سطح زمین در محیط های نه چندان بزرگ مانند مناطق تجاری و مسکونی طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. سوییپرهای دستی از سهولت کاربری برخوردار هستند و همه افراد بدون نیاز به تخصص ویژه و تنها با یک آموزش ساده قادر به استفاده از این دستگاه خواهند بود. سوییپر دستی بهترین وسیله برای جمع آوری گرد و خاک، برگ درختان، ته سیگار، قوطی های کوچک و ... در محوطه های تجاری و مسکونی به شمار می آید و به نحوی طراحی شده است که گرد و غبار در هوا پخش نمی شود و دستگاه تنفسی کاربر را دچار ناراحتی نمی کند.


کارایی بالای سوییپر دستی

جاروب محوطه دستی توسط کاربر و از سمت عقب دستگاه هدایت می گردد و به دلیل داشتن ابعاد جمع و جور به منظور نظافت محوطه های کوچک و یا دارای تراکم بالا و مسیرهای عبوری کم عرض بسیار متداول بوده و کارایی بی نظیری ارائه می دهد. این وسیله جایگزینی ایده آل برای جاروهای دستی به شمار می آید زیرا علاوه بر این که از معلق شدن ذرات گرد و غبار در هوا جلوگیری به عمل می آورد مجهز به مخزنی است که زباله ها و پسماندهای جمع آوری شده را نگهداری می کند. در مقایسه با یک جاروی معمولی سویپر دستی بسیار سریع تر و آسان و با کیفیت چشمگیری سطح زمین را تمیز می کند.


نظافت محوطه، پارکینگ و انبار با جاروی محوطه

به منظور نظافت سطوح سخت مانند موزائیک، سنگ فرش، آسفالت، بتن و ... سوییپر دستی به کار می رود و به دلیل دارا بودن قابلیت تنظیم ارتفاع برس برای نظافت سطوح دارای پستی و بلندی نیز قابل استفاده می باشد. قدرت مانور بالای سوییپرها سبب می شود دستگاه در فضاهای پر پیچ و خمی که محدودیت حرکتی دارند، به آسانی به حرکت در می آید. در مجتمع های مسکونی، مراکز تجاری، فروشگاه ها و ... که محوطه و پارکینگ هایی با متراژ بالا دارند و رفت و آمدهای مکرر با ایجاد زباله و پراکنده شدن گرد و خاک همراه است، سویپر دستی بهترین راه برای نظافت چنین فضاهایی خواهد بود. هم چنین دستگاه از لحاظ ایمنی استانداردهای لازم را دارا بوده و سلامت و امنیت ساکنین و رفت و آمد کنندگان را به خطر نمی اندازد.  


انواع  سوییپر دستی

جاروب محوطه در مدل های گوناگونی طراحی شده و به بازار عرضه می گردد:


سوییپر دستی مکانیکی

سوییپر مکانیکی فاقد هر گونه موتور بوده و نیروی محرکه لازم برای کارکرد بخش های مختلف دستگاه از جمله چرخش برس های آن به وسیله حرکت رو به جلوی جاروب تأمین می گردد. بنابراین این سوییپر مشکلات زیست محیطی در پی ندارد و علاوه بر آن جهت استفاده نیازمند هیچ منبع انرژی نمی باشد. با توجه به این که نیروی حاصل از هل دادن سبب حرکت دستگاه می شود، این سوییپرها در اندازه کوچک تری ساخته شده است که هم کنترل آسان تری دارد و هم در محیط های کوچک و متراکم عملکرد بسیار مطلوب ارائه می دهد. سوییپر دارای یک برس غلتکی در بخش مرکزی و دو برس دیسکی در جلو می باشد که به این ترتیب آلودگی های در طول مسیر حرکت دستگاه و هم چنین آلاینده های قرار گرفته در بخش های دور از دسترس مانند گوشه ها و کناره ها به خوبی جمع آوری می شوند.


سوییپر دستی باتری دار

در تولید سوییپرهای دستی باتری دار موتور الکتریکی به کار رفته است و در نتیجه از توانایی بالاتری در عملیات نظافت برخوردار هستند و برای نظافت محیط های سرپوشیده ابزاری کاملاً ایده آل و کارآمد به شمار می آیند. سویپر باتری دار مجهز به سه چرخ، یک برس رولی، یک برس دیسکی، سیستم غبارگیر، سیستم فیلتراسیون قوی و ... بوده و قدرت مانور بالا و دید بالای کاربر از ویژگی های منحصر به فرد آن است.


سوییپر دستی بنزینی

نوع دیگری از جاروب های دستی مکانیزه از طریق بنزین انرژی مورد نیاز خود را دریافت می کند. وجود موتور قدرتمند بنزینی بر روی دستگاه سبب گردیده این سوییپر برای نظافت محیط هایی با مساحت بالا به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد. مانور پذیری بالا، دید مناسب کاربر، چرخ های مستحکم، قدرت فیلتراسیون بالا، مخزن بزرگ، سیستم غبارگیر و ... را می توان از مهم ترین ویژگی های سوییپر دستی بنزینی دانست.

گالری ویدئو

سوییپر دستی

درخواست اطلاعات بیشتر