کف شوی فروشگاهی

فضاهای تجاری نیازمند عملیات نظافت و شست‌وشوی پیوسته می‌باشند تا بصورت محیطی پاکیزه و بهداشتی باقی بمانند. در اماکنی همچون فروشگاه‌های خرده فروشی، مراکز خرید و سوپر مارکتها که ترافیک رفت و آمد بالاست، حفظ پاکیزگی و بهداشت با استفاده از روش های سنتی، طاقت فرسا و زمان‌بر می باشد. همچنین در چنین محیط هایی بلعت خطرات ناشی از احتمال سُر خوردن روی سطح خیس، سرعت خشک شدن زمین باید بالا باشد.در چنین مواردی استفاده از دستگاه کف شوی صنعتی یا اسکرابر بجای تی و سطل بسیار مقرون به صرفه‌، کارآمد و ایمن‌ خواهد بود. این مقاله مزایای استفاده از دستگاه اسکرابر برای فضاهای فروشگاهی را بصورت خلاصه بررسی می‌نماید. از سوی دیگر وجود انواع متنوعی از اسکرابرها در بازار ممکن است باعث سردرگمی مشتریان هنگام خرید این محصول گردد بنابراین تلاش شده است فاکتورهای مهم در انتخاب یک دستگاه کف شوی متناسب با نیازهای مشتری توضیح داده شود.


اسکرابر و مدت زمان خشک شدن کوتاه‌ سطح

زمین‌های خیس خطرناک هستند و احتمال سر خوردن روی آنها، بالاست. هنگامی که از روش قدیمی تی و سطل برای شست و شوی زمین استفاده می شود، زمان طولانی‌تری برای خشک شدن زمین مورد نیاز است. از آنجائیکه میزان آب مصرف شده در دستگاه اسکرابر کمتر از روش های سنتی می باشد، زمان خشک شدن زمین کوتاه‌تر خواهد بود. مجهز بودن دستگاه کف شوی صنعتی به تی هلالی مکنده نیز به افزایش سرعت خشک شدن زمین کمک می‌کند و در نهایت سرعت خشک شدن بالا به کاهش احتمال سُر خوردن و افتادن مشتریان منجر می‌گردد.


بازده تمیز کردن بالاتر

دستگاه کف شوی زمین نه تنها آب کمتری مصرف می‌کند و باعث می‌گردد زمین سریع‌تر خشک شود، بلکه بازده عملیات شست و شو را نیز نسبت به روش سنتی استفاده از تی و سطل افزایش می‌دهد. این دستگاه نظافت صنعتی قدرت پاک کردن دوده، گریس و انواع آلودگی‌هایی را دارد که در روش سنتی به سختی از بین می‌روند. معمولا هنگام تی کشیدن، آلودگی پخش شده و بیش از آنکه کاملا پاک شود به نواحی مجاور سرایت می‌نماید و برخی اوقات نیز به سطح زمین می‌چسبد. در دستگاه اسکرابر صنعتی عملیات شست‌وشو از طریق پاشش آب و مواد شیمیایی پاک‌کننده روی زمین و سایش جرم و آلودگی انجام می‌گیرد. در نهایت تی مکنده دستگاه کف شوی با جذب کامل آب آلوده از بخش شدن آن جلوگیری کرده و سطحی کاملا تمیز و درخشان برجای می‌گذارد.


فرآیند شست و شوی آسان تر

کارکرد و نحوه عملکرد دستگاه اسکرابر برای عموم افراد قابل فهم و آسان می‌باشد. دستگاه‌های اسکرابر دستی سبک بوده و به راحتی و با صرف نیروی اندکی به جلو هدایت می‌شوند و برای فضاهای بزرگتر می‌توان از دستگاه اسکرابر سرنشین دار استفاده کرد. بازده بالای این دستگاه سبب اتلاف کمتر نیروی انسانی شده و باعث می‌گردد که سطح بیشتری در زمان کوتاه‌تر تمیز گردد.

وجود انواع مدل‌های اسکرابر باطری‌دار، این دستگاه را به ابزاری بسیار کارآمد برای کاربرد در محیط فروشگاه تبدیل کرده است. محیط‌ فروشگاه‌ها غالبا پر تردد و پر پیچ و خم می‌باشد و در نتیجه استفاده از دستگاه‌های کابلی بسیار دشوار خواهد بود. استقلال دستگاه‌های اسکرابر باطری دار باعث افزایش قابل توجه قدرت مانور و امکان استفاده از آنها در محیط‌های فاقد پریز برق همانند بین قفسه‌ها و راهروها می‌گردد. زمان کارکرد اسکرابرهای باطری دار پس از شارژ کامل از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. اما اسکرابرهای فروشگاهی پس از شارژ کاملا معمولا قادر به کار کردن به طور پیوسته برای یک تا سه ساعت می‌باشند.

بطور کلی دستگاه کف شوی صنعتی راه حلی ایده‌آل برای انواع مراکز تجاری دارای ترافیک رفت و آمد بالا و نیازمند نظافت پیوسته می‌باشد. کافی است اندکی زمان صرف کرده و پس از بررسی نیازمندی‌های خود دستگاهی متناسب با نیازها و بودجه خود تهیه نمایید. 


برخی فاکتورهای مهمی که برای انتخاب یک اسکرابر فروشگاهی مناسب، باید در نظر گرفته شوند عبارت‌اند از:


مساحت فروشگاه

نخستین فاکتوری که هنگام خرید یک اسکرابر فروشگاهی باید در نظر گرفته شود مساحت فروشگاه می‌باشد. با افزایش وسعت سطح شست‌وشو، دستگاهی با مخازن آب کثیف و تمیز بزرگتر باید انتخاب گردد. افزایش ظرفیت مخازن دستگاه نیاز به توقف‌های پی در پی برای پر کردن مخزن آب تمیز و تخلیه آب کثیف را کاهش داده و در نتیجه باعث افزایش بازده عملیات نظافت و صرفه جویی در زمان می شود. از آنجائیکه استفاده از مخازن بزرگتر مستلزم افزایش وزن دستگاه می باشد در مورد اسکرابر دستی باید به سمت مدل‌های مجهز به موتور جلوبرنده حرکت کرد. حضور موتور جلو برنده در این مدل‌ها، باعث می‌گردد که اپراتور انرژی کمتری در حین کار صرف کرده و لذا کارایی وی بیشتر شده و مدت زمان بیشتری را به کار مفید بپردازد. برای مخازنی با ظرفیت بیش از 70 لیتر، مدل‌های اسکرابر سرنشین دار مطرح می گردند که بازده عملکرد در فروشگاه‌های بزرگ را به نحو چشمگیری افزایش می‌دهند.


نوع پوشش سطح زمین

پوشش به کار رفته بر سطح زمین، فاکتور دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. نوع برس انتخاب شده برای دستگاه اسکرابر باید متناسب با سختی سطح مورد شستشو باشد. سطوح فروشگاهی غالبا از جنس سنگ، سرامیک و یا پارکت می باشند که برای شست و شوی آنها، استفاده از برس های متوسط یا استاندارد پلی اتیلنی کفایت می‌نماید. همچنین می‌توان با صرف کمترین هزینه و تهیه پد پولیش و نگهدارنده آن، از دستگاه اسکرابر برای جلا دادن و برق انداختن سطوح سنگی استفاده نمود. شکل برس، تعداد و جهت حرکت آنها نیز بر عملکرد دستگاه و بازده عملیات تاثیر مستقیم دارد که می توان متناسب با بازده مورد انتظار از دستگاه، برای انتخاب بهینه، هزینه کرد.


جنس بدنه دستگاه

از آنجائیکه که در اغلب فروشگاه‌ها موانع بسیاری بر سر راه دستگاه اسکرابر قرار دارند، امکان برخورد دستگاه با این موانع بالا بوده و ممکن است به مرور زمان و در اثر تعدد برخوردها، شکل ظاهری دستگاه از حالت اولیه خارج شده و وجهه مناسب اولیه خود را از دست بدهد بنابراین هنگام انتخاب دستگاه اسکرابر برای فروشگاه باید به جنس بدنه دستگاه توجه نمود. انتخاب دستگاه هایی با بدنه دو جداره از جنس پلی اورتان و مقاوم در برابر ضربه برای کاربرد فروشگاهی مناسب می باشد. همچنین تجهیز دستگاه به استوانه های گردان ضربه گیر می تواند از وارد آمدن ضربه به بدنه اصلی جلوگیری کرده و مانع از ایجاد خط و خش بر روی آن شود.

برخورداری از طراحی ارگونومیک، امکان کنترل سرعت حرکت و حجم آب مصرفی، قابلیت تنظیم فشار برس بر روی زمین جزو امکاناتی هستند که بر روی برخی مدل‌های دستگاه اسکرابر دستی و سرنشین دار ارائه می شوند و می‌توان متناسب با نوع نیازها و بودجه در نظر گرفته شده، دستگاهی مجهز به این امکانات تهیه نمود.

گالری تصاویر

اسکرابر فروشگاهی فروشگاه نمایشگاه شستشوی کف کفشور شستشوی کف با اسکرابر فروشگاهی کوچک نمایشگاه کفشور دستگاه اسکرابر فروشگاهی نمایشگاه کوچک کفشوی کفشور اسکرابر کفشوی نمایشگاه فروشگاه اسکرابر کوچک صنعتی اسکرابر دستگاه های نظافت صنعتی شرکت ابراهیم کفشور دستگاه اسکرابر کفشور زمین شوی کفشور اسکرابر نظافت اسکرابر شستشوی کف فروشگاه کفشوی اسکرابر کفشور کفشو شستشوی کف با دستگاه اسکرابر کفشور زمین شوی کف شوی دستگاه های نظافت صنعتی اسکرابر کفشور فروشگاه کف شو اسکرابر کفشوی زمین شوی دستگاه اسکرابر نمایشگاه کف

گالری ویدئو

اسکرابر-کفشوی-زمین شوی-فروشگاه-نمایشگاه-مغازه اسکرابر فروشگاهی-نمایشگاه-فروشگاه-مغازه-راهرو

درخواست اطلاعات بیشتر